Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Pralka Samsung WF0500NUV- ktoś pomoże?

asia_asiula 10 Gru 2012 21:43 9063 20
  • Pralka Samsung WF0500NUV- ktoś pomoże?

Poziom 2  

Witam.
    Mamy od dwóch lat w domu pralkę Samsung WF0500NUV. Dotychczas nie miałam z nią problemu, jednak od kilku dni podczas prania wydaje dziwne odgłosy, które nasilają się przy wirowaniu. Jakby bęben szorował o obudowę, czy może jakby coś było "pod" bębnem. Martwi mnie to, bo naprawdę pralka działała idealnie, dobrze płucze, wiruje...

Fajnie by było, gdyby ktoś może coś mi podpowiedział. Nie wkładam zbyt dużo prania, używam standardowo proszku, płynu do płukania. Zasadniczo utrzymuję ją w czystości i nie przypominam sobie, aby w ostatnich dniach coś było w kieszeni podczas prania o coś "wpadło".

0 20
    Poziom 39  

asia_asiula napisał:
    nie przypominam sobie, aby w ostatnich dniach coś było w kieszeni podczas prania o coś "wpadło".
    A że takie niestosowne pytanie zadam - elementy ściśle damskiej garderoby nie były prane, z drucikami? :)

0
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
    Poziom 39  

Bardzo podobne odgłosy dochodziły z mojej pralki - okazało się, że żony biustonosza wyszedł jeden drut i poprzez otwory dostał się pomiędzy bęben a płaszcz. Piłowało jak diabli.

0
    Poziom 2  

Dzięki za szybkie odpowiedzi.
    Więc tak- bielizna owszem, była prana, niemniej jednak żadnych elementów z niej nie ubyło.
    Boję się po prostu, że z każdym następnym praniem pralka w końcu mi siądzie. To "szuranie" doprowadza mnie do szału tym bardziej, że cokolwiek zaczęło się dziać, gdy skończyła się gwarancja.
    Myślicie, że mogę normalnie na tę chwilę jej używać bez obawy, że nagle pralka się rozkraczy i nie da rady więcej prać?

3
    Poziom 39  

asia_asiula napisał:
    Myślicie, że mogę normalnie na tę chwilę jej używać
    W skrajnym przypadku (chociaż nie nieprawdopodobnym) może się to skończyć dziurą w zbiorniku.
    Trzeba ustalić przyczynę ocierania - samodzielnie lub z pomocą fachowca.

0
    Poziom 2  

Jeszcze raz się udzielę.
    Zastanawiam się, czy to "tarcie" to nie efekt obecności kamienia w pralce.
    Często czyszczę filtr i tak jak przedwczoraj zaczęła "trzeć", tak z filtra wydobywam takie twarde płaty koloru fartucha pralki.
    Pod samym fartuchem (o tyle, ile mogę go odgiąć) też widać takie niby to twarde, niby maziste coś koloru fartucha, czy szarawej wypranej kartki papieru.
    Może i to jest z tym szorowaniem związane?

-1
    Użytkownik usunął konto  
    Poziom 39  

Christophorus napisał:
    Jeśli to możliwe, to trzeba wymontować zespół bębna piorącego i zdemontować jego obudowę. Trzeba udać się do serwisu chyba, że w domu znajdzie się złota rączka, która sobie z tym poradzi. Należy też wziąć pod uwagę, że zespół piorący może być nierozbieralny (teoretycznie). Przy okazji zdemontowania bębna piorącego warto wymienić łożyska i pierścień uszczelniający, żeby za kilka miesięcy nie trzeba było ponownie naprawiać pralki.
    Rozpisałeś się bardzo, a proponujesz dość inwazyjne rozwiązania.
    Po pierwsze, zbiornik w tej pralce jest według dokumentacji rozbieralny.
    Po drugie, jeśli wezwany fachowiec nie będzie chciał sobie na dzień dobry utrudniać życia, to prawdopodobnie zacznie od zajrzenia pod fartuch i przez otwór od węża lub grzałki, zamiast wyciągać i rozwalać cały zbiornik.
    Zaczynajmy od prostych rozwiązań :)

asia_asiula napisał:
    Może i to jest z tym szorowaniem związane?
    Tutaj zgadzam się z kolegą Christophorus: na odległość można tylko zgadywać.

-2
    Poziom 26  

Podłączę się pod temat .Panowie podpowiedzcie proszę . Mam okazję kupić w b.dobrym stanie pralkę Samsung WF0500NUV ( ostatnia literka może też być - W). Przewertowałem neta i mam mieszane uczucia. Jedni piszą , że rozbieralny - rozkręcany inni, że nie. Pralka ma 5 lub 5 lat. Czy zespół piorący a dokładnie bęben jest rozbieralny? Bo w pralce łożyska szumią i kwalifikują się do wymiany. Proszę o szybką odpowiedź

0
    Poziom 23  

Witam. Powinna mieć, ale na 100% nie powiem. Kolega chce ją wysyłkowo kupić czy gdzieś z okolicy? Jeśli można podjechać bo pralka jest o rzut beretem to podjechać do sprzedającego i zdjąć górny blat a wtedy widać co tam Koreańczycy włożyli.

0
    Poziom 26  

Tak wiem, że można podjechać ale to troszeczkę kilometrów i w tym problem. Zarezerwowałęm ją telefonicznie do jutra do 17/00 i muszę do tego czasu podjąć decyzję. Pozdrawiam.Pralka używana 5 lat więc rok gdzieś 2010 lub 2011 produkcja , jeżeli to pomoże. W innych postach piszą , że niby rozbieralna ale ja chciałbym mieć więcej pewności.

0
    Poziom 23  

To poprosić właściciela pralki by on zdjął blat i porobił parę dobrych zdjęć. Powiem szczerze że sam w ten sposób kupiłem pralkę. :D

0
    Poziom 26  

To kobieta więc nie ma o czym mówić.

0
    Poziom 23  

Powiem koledze tak. Często się zdarzało że w pralkach które według katalogu producenta miały mieć rozbieralny zbiornik miały spawany jak się później okazywało. A wyjaśnienie znalazłem kiedyś na forum i okazało się że jak leci taśma w fabryce i montują te pralki a tu nagle zabrakło w magazynie skręcanych zbiorników więc zakładają z tańszej wersji spawany. Zakup tej pralki bez 100% pewności co tam siedzi to już kolegi sprawa. A ta Pani sama mieszka?

2
    Poziom 26  

Niestety ale tak. Trudno jeżeli nie odezwie mi się moderator na pw do którego pisałem pojadę w ciemno bo już zarezerwowałem tą pralkę telefonicznie więc nie będę robił innej części ciała z gęby, najwyżej stracę na paliwie i na pieniążkach za pralkę.

1
  • Pomocny post
    Specjalista AGD

Zespół piorący rozbieralny, łożyska wymienne.

1
    Poziom 26  

Dziękuję forumowiczom. Oczywiście punkcicki lecą.

0
  • Pomocny post
    Specjalista AGD

Witam
    Na 100% zbiornik jest rozbieralny. Ta pralka to nic innego jak Amica tylko po lifcie od Samsunga. Konstrukcja w środku nie zmieniła się od 10 lat. Samsung dał nowy panel i elektronikę sterującą. Przemyśl zakup no chyba że za 100zł.

1
    Poziom 26  

Tak się składa, że za mniejszą kwotę i pralka po remoncie będzie używana na działce rekreacyjnej więc opłacalne jak drut.Tym bardziej, że sam dokonam wymiany a komplecik naprawczy też nie jest drogi.

0
    Admin grupy AGD

Wszystkie pralki Samsung, bez wyjątku, mają zespół piorący rozbieralny.

0