Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Bravia KDL-40HX751 nie widzi komputera w sieci

10 Gru 2012 21:49 3807 2
  • Poziom 14  
    Witam,

Posiadam TV Sony KDL-40HX751 podłączony do internetu przez WiFi.
    W sieci domowej jest również laptop podłączony przez WiFi oraz PC stacjonarny podłączony kablem do routera. Całość wygląda następująco:

Sony Bravia KDL-40HX751 nie widzi komputera w sieci

Chciałem udostępnić zawartość komputera stacjonarnego (filmy, muzykę, zdjęcia) dla TV. Problem w tym, że telewizor w ogóle nie widzi stacjonarki (Windows XP).
    Laptop (Vista) natomiast jest widoczny, mogę bez problemu odtwarzać w TV pliki z biblioteki WMP. Stacjonarka i Laptop łączą się ze sobą w sieci i udostępniają pliki. Co może być przyczyną braku połączenia między komputerem stacjonarnym a TV?

Pozdr.
  • Poziom 14  
    Nie wiem jak sprawa wygląda w telewizorach sony, ale w samsungu zainstalowałem na XP oprogramowanie do udostępniania zasobów (AllShare) przez DLNA. Niby MediaPlayer też to powinien bez problemu wykonać, ale spróbuj zainstalować oprogramowanie od Sony. Bodajże Vaio Media Server.

P.S. Wiem z własnego doświadczenia, że akurat tv lepiej podłączyć kablem Ethernet, bo przez Wi-Fi czasem może przycinać, np. film HD, chyba że masz w miarę blisko router ;)
  • Poziom 9  
    Witam !
    Do kompa z xp wgraj program Serviio lub PS3 Media Serwer (polecam ten ostatni).
    To są programy do sieci DLNA.
    Czy telewizor jest podłączony do sieci lokalnej i internetu?