Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BCS 0404e - najlepsza jakośc nagrań [jak ustawić?]

10 Gru 2012 21:53 5850 7
  • Poziom 10  
    Witajcie,

Czy ktoś podpowie jak można na rejestratorze BCS 0404e nagrywać z najwyższą jakością?
    Wybrać VBR oraz Quality: Highest czy może CBR? Jaki Bitrate najlepiej ustawić? Nagrywanie z 2 kamer w rozdz. D1 i 6kl. sek/kamera.

Chciałbym wydusić maksimum jakości z tego małego pudełeczka :)

BCS 0404e - najlepsza jakośc nagrań [jak ustawić?] BCS 0404e - najlepsza jakośc nagrań [jak ustawić?]
  • OptexOptex
  • Poziom 13  
    ja proponuje

Bit Rate Type - CBR
    Quality - u mnie 6 u CIebie to chyba jest słownie ustaw na najwyższą
    Bit Rate 2048

Jakość będzie żyleta ale pasmo Ci zamuli ; )
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    Dziękuję.
    Dla CBR nie ma możliwości utawienia Quality - tylko bitrate.
    Max bitrate to bodajże 1024.

Takie utawienia będa dla main stream.
    Łącznie 2 kamery i narazie brak wyjścia na internet (zapis wyłącznie lokalny).

Co do wyjścia obrazu na świat to mysłałem, że po to jest ta druga wiązka (extra stream) gdzie rozdzielczość mogę dać QCIF, bitrate mniejszy i wtedy będzie OK.
    Dobrze myślę?
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Ustaw CBR na 1024... niestety jest to niska wartość, więc jakości się nie spodziewaj.

W tych rejestratorach obraz tzw "żyleta" jest od 2048kbps dla 6kl/s, albo od 4000kbps :)

Ty kupiłeś wersję amatorską, która jakością nie grzeszy.
  • Poziom 10  
    Tak wiem, że moja wersja to dolna półka... (cenowo OK, a jakościowo też powinno wystarczyć). Naklejka CCTV i kamery niejednego już będą odstraszać.

Ludzie często kupują sprzęt i zostawiają domyślne ustwienia a ja chciałbym jednak wydusić maksimum co możliwe z tego boxa więc pozwoliłem sobie zapytać fachowców, którzy bawią się tym na codzień.

Do tego dołożę jeszcze Satel Micrę z powiadamianiem na SMS i powinno być OK.

Dzięki za pomoc.
    Wszelkie sugestie mile widziane.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie,
    Rejestrator i 2 kamery podłączone :)

Ustawiłem na próbę na 1 Kamerze kodowanie CBR bitrate 1024, na 2 kamerze VBR 1024 quality Highest.

Wchodząc w podgląd na PSS lub IE widzę:

Obserwując przez chwilę bitrate dla obu kamer (CBR i VBR) skacze on w chwilowych porywach do 1400 Kbps ale też dużo poniżej czyli np 450 Kbps.
    Dla mnie CBR powinien być stały i nagrywać stale z ustalonym 1024 Kbps...?

Później ustawiłem CBR na obu kamerach i sytuacja ta sama. Bitrate skacze...
    Czy to błąd w sofcie???

Ponadto poprzez PSS zgrałem na dysk plik .avi z kamery nr 2 (kodowanie VBR) i po sprawdzeniu posiada:
    Overall bit rate: 848 Kbps

Z innyg uwag dodam jeszcze, że próba zgrania pliku .dav poprzez IE kończyła się takim błędem:

Pomimo wybrania katalogu zalecanego plik się niby zgrał ale wchodząc przez eksplorator nie ma takiego pliku. Próbowałem kilkukrotnie.
    Czy ktoś się spotkał z takim problemem?
    Mój system W7 x64, IE9, system plików NTFS, użytkownik z uprawnieniami administratora.

Pozdrawiam,
  • Poziom 10  
    Może się komuś przyda...
    Aby uniknąć problemów z prawami najlepiej zrzucać plik .dav poprzez IE na dysk z systemem fat np. pendrive.

Co do bitrate to narazie nie udało mi się dotrzeć dlaczego pomimo ustawienia CBR 1024Kbps obraz nagrywany jest średnio w 850Kbps...?
    Wszelkie sugestie mile widziane.

Pzdr.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    sktop napisał:
    Co do bitrate to narazie nie udało mi się dotrzeć dlaczego pomimo ustawienia CBR 1024Kbps obraz nagrywany jest średnio w 850Kbps...?

Sprubuj aktualizacji firmware, miałem takie przypadki w wielu bcs'ach, CBR ostawiałem na maxa a i tak nie było tego max'a. Te bcsy tak chyba mają że niby napisane masz że mogą, ale jednak nie mogą.