Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytanie dotyczące monitoringu do sklepu

PagerOwski 10 Dec 2012 22:09 1458 5
Optex
    PagerOwski
    Level 12  
    Witam serdecznie.

Otóż posiadam sklep spożywczy w którym chciałbym zainstalować kamery.
    Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na zakup to około 1000zł

Sklep składa się z 2 pomieszczeń ( 80m2 łącznie)
    Sala sprzedażowa mieści się w pomieszczeniu nr 1 (gdzie znajduje się wejście do sklepu) jednak w 2 pomieszczeniu znajdują się regały chłodnicze (i tu nie zawsze jest możliwość zerknięcia czy towar przypadkiem nie ląduje do torby właściciela , a nie koszyka sklepowego).

Moje oczekiwania:
    1. 4 kamery (1 w pomieszczeniu nr 2, 1 nad kasą sprzedażową, kolejna Vis-à-vi s wejście do sklepu - pomiędzy regałami sprzedażowymi) odnośnie 4 kamery nie mam jeszcze ustalonego miejsca.

2. Czas monitorowania od 7:22 (oczywiście jeżeli jest możliwość chciałbym by również nagrywały gdy sklep jest zamknięty)

3. Interesuje mnie możliwość oglądania online
    4. Jeżeli jest możliwość jednocześnie nagrywania dzwięku byłbym zachwycony.
    5. Chciałbym widzieć dość dokładnie twarze (w razie kradzieży, uszkodzenia mienia etc)
    6. Jeżeli chodzi o przechowywanie danych 1 msc jest w zupełności wystarczający
    7. Jeżeli jest opcja oglądania za pośrednictwem telefonu(w wyjazdach) jaki byłby to dodatkowy koszt i jakie muszą zostać spełnione rzeczy?

Jeżeli brak dokładności w moich zapytaniach proszę o informację.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
  • Optex
    mscgs24
    Level 21  
    Kiedyś u siostry w barze, robiłem taki skromny monitoring połączony z PC.
    Składał się z kamer internetowych creative 3.2 MPx z optyką Carll Zeiss i soczewki Teslar (chyba tak się pisze) Nagrywało się na HDD przez 7 dni w tygodniu 24h/dobę. Problem był z kablem USB, bo im dłuższy tym gorsza komunikacja, ale to mi rozwiązał znajomy elektronik jakimś "wzmacniaczem" USB.

Trochę to stwarzało problemów, jak był reset komputera w nocy czy coś, bo nie nagrywało.

Wkońcu, zadzwoniliśmy do firmy ochraniarskiej, która zainstalowała Swój sprzęt, 6 kamer, urządzenie nagrywające, monitor do podglądu, alarm. Dostaliśmy dostęp do podglądu kamer online po IP i w telefonie.
    Miesięczny abonament jaki obecnie siostra płaci to 74 PLN brutto i w tym serwis, 15 wizyt w miesiącu nawet w razie nieuzasadnionego alarmu (powyżej tego się płaci dodatkowo).

Nie myślałeś o takiej formie monitoringu?
    Tak tylko wspomniałem, bo to łatwa i mało stresująca alternatywa. Chyba, że chcesz mieć wyłącznie Swój monitoring i tylko dla Siebie.
  • Optex
    mtracz
    Level 29  
    Wydaje mi się, że 4 kamery to trochę mało, będzie sporo martwych stref. Ale rozumiem, że na kasie nikt nie śpi. Od czegoś trzeba zacząć tylko trzeba instalować taki system który da się rozbudować bez dużych ingerencji i kosztów.
    Czyli taki rejestrator aby miał zapas wejść na przyszłe kamery. Jeśli teraz chcesz mieć 4 to rejestrator na 8 na pewno nie będzie za duży.

Pytanie na czym wolisz nagrywać: na komputerze czy rejestratorze?
    Zaletą rejestratora to nagrywanie po zaniku resecie spowodowanym zanikiem zasilania i niezawieszalne systemy operacyjne.
    Rejestratory także da się podpiąć pod sieć i oglądać on-line.
    Nagrywanie może być 24h, a jak długo to zależy od pojemności dysku twardego, ilości kamer i jakości obrazu także dźwięku. Dyski są takie jak w komputerach więc wymiana na większy to nie wielki problem. Jeśli chcesz mieć możliwość identyfikacji twarzy musisz zainwestować w dobre kamery patrzące w nocy.
    PagerOwski
    Level 12  
    Sklep nie jest Marketem , a ja chciałbym się skupić wyłącznie na miejscach , które trudno zaobserwować sprzedając na kasie... Czyli między regałami w 1 pomieszczeniu i przy regałach chłodniczych w 2 pomieszczeniu . Jeżeli chodzi o kamerkę przy kasie sprzedażowej to nie ma ona się tam znależć dlatego , iż nie wierze pracownikom , a dlatego , że czasami są sytuacje w których kamera tylko rozwiąże pewien problem.
    W zasadzie kusząca myśl odnośnie takiej firmy tylko po 1 (oni mają dostęp do kamer i systemu alarmowego? - jeżeli tak mija się z celem) po 2 jakiej jakości jest ich sprzęt(jak napisałem wcześniej ja "muszę" widzieć twarze kupujących )

Czy jest ktoś skłonny podać mi np zestaw godny uwagi? Opierając się o własne doświadczenia?

p.s dzisiaj jeszcze dopytam jak wygląda kwestia firm ochroniarskich...

Póki co dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi i proszę o kolejne konkrety
    mscgs24
    Level 21  
    Znalazłem taki sprzęt jak zainstalowała na firma ochraniarska w barze u siostry.
    Wszystko takie samo TUTAJ masz kolego link do sprzętu.
    Kwota jaką tam mają bez promocji to 1150.00 obecnie, troszkę więcej niż pisałeś na początku, ale może się przyda link.

Pozdrawiam.
    PagerOwski
    Level 12  
    Temat do zamknięcia. Zestaw jaki kupiłem składa się z 4 kamer oraz rejestratora Notis (rozdz. Wd1) sprzęt póki co sprawuje się wyśmienicie - zobaczymy co dalej.