Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieprawidłowe taktowanie procesora

Herethic 11 Gru 2012 00:08 1470 9
  • #1 11 Gru 2012 00:08
    Herethic
    Poziom 28  

Cześć. Mam kompa z czterema procesorami 2,9 GHz. Wentylator sprawny komp czysty, odkurzony, nie grzeje się. System pokazuje mi jednak we właściwościach
    ... 786 Mhz... Ramu mam 6Gb, windows XP sp2, odwirusowany (tylko babilon toolbar-) i nic. Może ktoś mi pomóc? Nie chcę reinstalować systemu - to odpada w tej chwili.

Z góry dzięki.

Aha, używam na codzień Nod 32, spyboota, unikam-ale używam też Combofix-a.

0 9
  • #2 11 Gru 2012 00:18
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

RAM oraz te cztery procesory oraz wentylator wiszą sobie na nitkach i komunikują się między sobą telepatycznie? A to, co system przekazuje to masz wyświetlane od razu na siatkówce oka czy też tepepatycznie również odbierasz transmisję?

0
  • #3 11 Gru 2012 00:22
    Herethic
    Poziom 28  

O co ci chodzi? Ze płyta może być uszkodzona? Możesz jaśniej?
    Mam MA785GMT-UD2H, Phenon 2 Quad, Ram chyba Goodram-a,
    Dysk WD Blue 1TB jesli to ma znaczenie.
    Po skanowaniu combofiixem w tej chwili mam 1,69 MHz. :?:
    Komputer jest cholernie zmulony, śmieci na pulpicie nie mam,
    RAM wyczyszczony, jak wspominałem, procesor nie grzeje sie.

Chodzi mi o program, który sprawdzi co jest grane, albo jakąkolwiek inna pomoc.

0
  • Pomocny post
    #4 11 Gru 2012 00:36
    Kasek21
    Poziom 43  

Daj screen z programu CPU-Z -> zakładka CPU.

Uruchom program OCCT -> CPU:OCCT test i wklej uzyskane wykresy. (15 minut testu).

0
  • #5 11 Gru 2012 00:47
    Herethic
    Poziom 28  

Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora

Na razie mam to..

0
  • #7 11 Gru 2012 01:30
    Herethic
    Poziom 28  

Tak to wyszło. Podczas testu odpaliłem Nod-a 32, gierek akurat nie mam w tym komputerze .
    Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora Nieprawidłowe taktowanie procesora

0
  • Pomocny post
    #8 11 Gru 2012 03:09
    bebac
    Poziom 12  

Procesor taktowanie ma dobre,poprostu nie obciazony ne wykorzystuje w pelni swoich zasobow.To co widzisz we wlasciwosciach systemu to efekt wlaczonej w biosie opcji cool'n'quiet.

0
  • #9 11 Gru 2012 07:27
    Herethic
    Poziom 28  

Dzięki, będę szukał innych przyczyn "zamulenia"...

Pozdrawiam.

0
  • #10 11 Gru 2012 11:16
    rtj71
    Spec od komputerów

Twój system operacyjny wykorzystuje nieco ponad połowę pamięci RAM którą masz w komputerze, nie posiadasz 4 procesorów tylko procesor czterordzeniowy a to różnica. Sprawdź co pobiera Ci najwięcej pamięci/ mocy procesora -> ctrl+alt+delete -> zakładka procesy.

0