Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark T630 problem z dupleksem

11 Gru 2012 09:45 1095 8
  • Poziom 8  
    Dzień dobry.

Prośba o poradę. Mam T630 i po fatalnym zacięciu papieru pomiędzy rolkami
    przed fuserem wynikł poniższy problem.

PO zdjęciu tylnej obudowy i usunięciu zmielonego papieru oraz złożeniu całości
    okazuje się, że papier już nie "idzie" po zadruku jednej strony do dupleksu ( wychodząc z tylnej części winien być kierowany "w dół" ), lecz cały czas wychodzi "górą".

Co może być przyczyną ? W zasadzie nić nie ruszałem poza usunięciem papieru.
  • Poziom 26  
    Jak zdejmowałeś tylną obudowę to nie ruszałeś metalowej zapadki? Nieraz ta zapadka się odkształci i powoduje takie właśnie efekty jak opisujesz.
  • Poziom 8  
    jeśli chodzi o tą metalową "wajchę" po lewej stronie u dołu, to muszę powiedzieć, iż cały jest "luźna", czyli chodzi swobodnie góra-dół.
    Nie wydaje mi się aby była odkształcona, ale dziwi mnie, iż nie widzę niczego, co obecnie powodywałoby jej ruch w górę. Palcem jestem w stanie ją ruszyć bez problemu, ale podczas pracy drukarki wydaje mi się, że ów element po prostu stoi w miejscu i nie podnosi tej prowadnicy do papieru.

Dodano po 19 [minuty]:

W razie czego załączam dwie foty : jedna ukazuje tylną część z ową zapadką i druga samą drukarkę w części, gdzie owa zapadka normalnie się znajduje.

Czy ta zapadka jest uruchamiana jakąś sprężyną ? Bo u mnie niczego takiego nie ma. Ta zapadka z niczym się nie łączy de facto i aż dziwi mnie, że nie ma mechanizmu, który wymuszałby ruch w górę .

Czy tutaj czegoś brakuje ??
  • Poziom 26  
    Ona się wygina na tych załamaniach. Tak na oko nie zobaczysz najlepiej porównać z drugą z innej drukarki i dokładnie dogiąć aby były takie same. Ta dźwigienka ustala drogę którędy ma iść papier. Ja bym właśnie zaczął poszukiwania winy za usterkę od tej dźwigienki, mam na zmianę więc u mnie to nie problem, gorzej jak ją powyginasz, a okaże się że to nie ona winna tylko coś zupełnie innego.
  • Poziom 8  
    a mogę prosić o zdjęcie tej zapadki. spróbuję porównać z moją.
  • Poziom 26  
    Jeżeli chodzi o mnie to ja nie mam zdemontowanej, po prostu mam kilka drukarek i jak coś mi potrzeba to sobie podmieniam.
  • Poziom 8  
    podłączyłem dupleks i ta zapadka jest w trakcie postu i później normalnej pracy podnoszona przez silniczek w dupleksie.
    tzn. zapadka w normalnej pracy podnosi się, a mimo to sama , już uniesiona, nie podnosi owych rolek prowadzących papier, chociaż na "oko" nie jest ani wygięta ani specjalnie nie ma luzu w szczelinie, przez którą przechodzi.
  • Poziom 26  
    Trudno opisać słowami co i jak nie mając jej pod ręką, ale spróbuję z pamięci, zapadka jest umocowana dwoma kołkami do obudowy, zapadka jest tak zamocowana aby poruszała się w górę i w dół, jak jest źle wygięta to droga jej poruszania jest krótsza niż trzeba, chodzi o to aby odpowiednio wygiąć zapadkę tak aby odpowiednio miała długość przesuwu. Jak masz inną taką samą drukarkę to możesz sprawdzić nic nie odkręcając w jakiej pozycji jest zatrzymana zapadka, jeżeli u ciebie jest tak samo to znaczy że chodzi o coś innego nie o zapadkę. Dodam że zdjęcia tego nie przekażą.
  • Poziom 8  
    sprawa już jest rozstrzygnięta.

otóż rzeczywiście zapadka była lekko wygięta i to do środka. zaledwie o jakieś 2 mm.
    przy rozłożonej tylnej obudowie wszystko było ok. a to dlatego, że po złożeniu obudowy,
    te 2 mmm sprawiły, że zapadka nie mogła być uniesiona do góry, bo od razu zahaczała o element
    tylnej pokrywy.
    ileż kombinacji, żeby tak prostą rzecz zauważyć. ale tak to jest, jak obudowy nie są przezroczyste i nic nie widać.

wystarczyło odgiąć ten kawałek blachy w kierunku do lewej obudowy i teraz idzie bez problemu.

Dziękuję i przepraszam za kłopot.