Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet - Przerobiony piec na LPG i oszroniona butla

11 Gru 2012 12:16 3669 8
 • Poziom 1  
  Witam
  Po przeprowadzce do odziedziczonego mieszkania uznaliśmy z mężem że przerobimy piec Termet dwu funkcyjny na gaz PLG (11kg) gdyż nasza kamienica nie ma przyłącza gazowego mamy malutkie mieszkanko niecałe 30 m2 1 butla starcza nam na 3 nawet 4 dni . Butla stoi w przedpokoju który nie został jeszcze wyremontowany jest tam zimno ok 5 st teraz kiedy nadeszły mrozy na butli pojawił się szron i ogrzewanie ledwie się załancza a woda w kranie też się nie grzeje . Co mamy zrobić czy przenosić butlę do ciepłego i kuć ściany żeby zrobić dojście czy jest jakaś możliwość ogrzania butli ? bo remont przewidzieliśmy na wiosnę

  Pilnie proszę o pomoc
 • Poziom 31  
  Gaz LPG aby zmienić stan skupienia na gazowy, potrzebuje ciepła. Przenieść butlę do ciepłego pomieszczania, ewentualnie ogrzać butle np. poduszką elektryczną. Niestety rachunek za prąd wzrośnie.
 • Poziom 30  
  Dobrym wyjściem jest podłączenie 2 butli. Gaz podczas podczas rozprężania się oziębia im gaz szybciej z butli ubywa tym proces się pogłębia, dochodzi niska temp. otoczenie i efekt widać gołym okiem. Przy podłączeniu dwóch butli zużycie w każdej z nich spadnie o połowę co powinno wyeliminować problemy.

  Znajomy w oczekiwaniu na przyłącze gazu posiłkował się butlami i miał podłączone 5szt.
 • Poziom 27  
  LPG czyli Propan-butan, przy niskiej temperaturze potrafi się rozwarstwić i pobierany jest sam butan. Warto od czasu do czasu potrząsnąć butlą.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 30  
  Walker29 napisał:
  (np 5 butli) mocno bym protestował.

  Zgadza się trochę to ryzykowne, ale co byś zrobił jak w kółko same przeszkody. Dom jednorodzinny znacznie oddalony od innych domostw no i mediów.

  Koledze (koleżance) z tematu śmiało wystarczą dwie.
 • Poziom 32  
  Tak jak koledzy opisali zrobić baterię butli. Oczywiście z głową i zgodnie z przepisami, czyli stalowy kolektor i jeden reduktor. Butle w pomieszczeniu ogrzewanym.