Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reflektory Par Led jaka firma ?

11 Gru 2012 15:04 7545 18
  • Poziom 9  
    Witam, zamierzam kupić 4 reflektory led par 56 RGB , tylko mam problem gdyż słyszałem że niektórych firm są słabe tj bardzo szybko się psują. Dlatego się teraz zwracam jakie firmy są dobre i godne polecenia ?
  • Poziom 9  
    Ja obecnie posiadam 2 reflektory led par firmy showtec i jestem zadowolony. Domy kultury też są wyposażone w takie pary.

Polecam showtec.
  • Poziom 10  
    Polecam Par LED firmy Eurolite lub Stariville. Posiadają one więcej kanałów dmx od tanich Parów led, które zajmują tylko 4 kanały. Takie pary trudniej się programuje.
  • Poziom 22  
    Polecam 6 kanałowe pary led eurolite. Ładnie świecą, mają efekt strobo na osobnym kanale (5), bardzo przyjemnie się na nich pracuje.
  • Poziom 17  
    Polecam Stairville LED PAR 56 10mm Alu RGB. Ja mam 64-ki. Dwa lata temu były znacząco jaśniejsze niż inne. (Oprócz drogich 1W lub 3W)
  • Poziom 20  
    Jeśli Showtec to lepiej te droższe z ramką, te tanie mają jakość adekwatną do ceny.
  • Warunkowo odblokowany
    @krzysztof polecasz eurolite'a bo je masz? poza tym to, że zajmują więcej kanałów to nie jest ich zaleta- profesjonalne pary RGB zajmują nawet 3 kanały bo wszystkie efekty typu strobo, chase osiągasz na sterowniku, wszystkie szołteki, eurolajty to pic na wodę i fotomontarz... w firmie sobie nimi co najwyżej możemy stół do światła oświetlić. Najbardziej podobają mi się majstry, które mają 2 sztuki i mówią że są super!. Znajomy miał 52, z czego 20 nadal pracuje. Jak masz coś polecać to poleć Flash-Butrym, albo Starville, a nie szołteki dla amerykańskich pseudo didżeji.
  • Poziom 10  
    flash-butrym polecam . Potrafi szybko paść termik na transformatorze zasilającym koszt naprawy niewielki.

--
  • Poziom 9  
    Witam, ja polecam, American DJ PAR 64 (10mm) dlaczego?? Ponieważ mam je już trochę i gram nawet często i nic, wszystko działa jest ok. Miałem PAR'y firmy flash i Eurolite, firma flash nie jest zbyt dobrą firmą i co do PAR tej firmy mam duże zastrzeżenia. Miałem 8 PAR i wszystkim po 8 miesiąca użytkowania zaczęły powoli padać diody i po ok 1,5 roku kompletnie zgasły, wiec zakupiłem ADJ i wszystko jest jak na razie ok.
    http://muzyczny.pl/128634_American-DJ-PAR-64-LED-10mm-czarny.html?operacja=reklama2
  • Poziom 32  
    Flash, ADJ, Eurolite... Przerobiłem te marki i wewnątrz było praktycznie TO SAMO! Są różne serie, różne mini-fabryczki w Chinach to robiły ale zawsze różnica to naklejka i pudełko. Jakiś czas temu trafiłem na dobre używki od pewnego usera - VARYTEC. Jedyne dwie sztuki jakie posiadam z wszystkich świateł są na trafo a nie zasilaczu impulsowym i to daje im jakieś szanse na dłuższe życie. Ale sumując - w tej klasie cenowej nie ma idealnej marki - raz będzie to eurolite a za pół roku ADJ czy nawet KAM.
  • Poziom 32  
    PrzemekTechnika napisał:
    Witam,
    zajmuje sie sprzedażą profesjonalnego oświetlenia teatralnego, scenicznego oraz klubowego.

A wracając do tematu posiadam euro lite akurat które mają możliwość RGB Spot polecam :)
    .Pozdrawiam

Profesionalnego? A od kiedy eurolite to firma produkująca profesionalny sprzęt?
  • Poziom 26  
    _eddie_ napisał:

Profesjonalny dla "amatorow" , zawodowe firmy też używaja produktów tej firmy.
  • Poziom 22  
    cecho napisał:
    flash-butrym polecam . Potrafi szybko paść termik na transformatorze zasilającym koszt naprawy niewielki.

--

A ja nie polecam, bo to chiny. fakt, ich zaleta, to ze diody są ułożone w sensowne kształty, a nie w ślimaki, ale kable sie urywają, diody przepalają, itd. Fakt ze są tanie, ewentualnie na stały montaż można wykorzystać.
    Polecam American dj, Showtec lub eurolight

Dodano po 2 [minuty]:

_eddie_ napisał:
    PrzemekTechnika napisał:
    Witam,
    zajmuje sie sprzedażą profesjonalnego oświetlenia teatralnego, scenicznego oraz klubowego.

A wracając do tematu posiadam euro lite akurat które mają możliwość RGB Spot polecam :)
    .Pozdrawiam

A produkuje. takie ledbary czy pary ledowe są bardzo powszechnie używane przez profesjonalne firmy. No chyba ze chodzi o produkcje telewizyjne, to się nie nadają, bo sterowne PWM i brumiom w kamerach. Ale na pozostałych eventach bardzo popularne.
  • Poziom 32  
    Kumpel teraz kupił (i przy okazji namawiał mnie) kilka sztuk długich ledbarów flasha. Dwa na starcie nie świeciły wszystkimi ledami (przerwy w kolorach po 3szt led) a jeden działa w dmx tylko z kanału 1szego i tylko jako ostatni. Wykon - tragedia a tylko cena okej. Ledy (luty) poprawione ale z dmx to już za wiele nie zrobi. A dopłaty do ADJ było tylko 50zł na sztuce ;) . Tanie mięso psy jedzą...
  • Poziom 21  
    Ja używam parów 64 ledowych lightmax czy coś takiego (te za 173pln). Nie oszczędzam ich i do tej pory wszystko działa. Nic się nie przepaliło, nic nie urwało.
  • Poziom 10  
    Mamy na stanie prawie 200 par64 led było trochę eurolite i inne na początku a później tylko FLASH. Tak samo się psuły więc po co przepłacać.
    Flash ściąga najtańszą Chińszczyznę, wszystkie ledowe pary jakie spotkałem są dokładnie tak samo zlepione w środku więc tylko od szczęścia zależy kiedy Ci taki zdechnie. A Flash był NAJTAŃSZY.
  • Poziom 22  
    Fakt, flash tani. Jak się wchodzi do nich do firmy, to serwis jest 2 razy większy niż dział obsługi klienta. Ale wszystko co im się odeśle jednak naprawiają, tylko na przesyłki trzeba wydawać.
    Nie wiem jak ze zwykłymi parami, ale jeżeli chodzi o flatpary, to my używamy ADJ i się bardzo dobrze sprawują. Trochę taniej można dostać Showteca, ale mają jedną wadę, nie mają wyjścia zasilania dalej, więc nie można ich łączyć w linii ze sobą (prądowo, bo dmx można). Ale jeżeli chodzi o światło, to to samo. Eurolite też takie ma, ale droższe i w gorszych obudowach. Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Flash , tego najwięcej na rynku .Sam mam całe stado i działają . Uwaga na pary które nie posiadaja bezpiecznika sieciowego .
  • Poziom 16  
    Mam pytanko? Czym sie różnią Par ledowy 64 duży długi, od nawet tanszych krótkich też 64?
    Krótszy wydaje sie nowszą technologią, a czemu jest tanszy/?