Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WHIRLPOOL ACM 814 BA - Jak podłączyć płytę indukcyjną

krzysiek015 11 Gru 2012 15:15 11454 6
  • #1 11 Gru 2012 15:15
    krzysiek015
    Poziom 8  

Witam,
    Kupiłem płytę WHIRLPOOL ACM 814 BA. Płyta ma założone dwa mostki co jak rozumiem przygotowuje urządzenie do podłączenia 230V. Mam w domu siłę, z puszki wychodzi 5 przewodów, czyli jak dobrze rozumiem instalacja trój fazowa. Niby wszystko jasne ale na plastikowej obudowie, na płycie jest jedna nalepka 230V 50-60HZ, na stalowej płycie pod nią (płyta leży do góry nogami) jest nalepka 230-400v. Na plastikowej obudowie jest 6 instrukcji obrazkowych dla różnych sposobów podłączenia w różnych regionach. W serwisie nie chcieli mi powiedzieć czy ta płyta pracuje pod siłą czy nie (porażka). Podłączyć będę umiał ale muszę wiedzieć czy nie zjaram płyty siłą. Pytanie może banalne ale 1500zł dawno na ziemi nie znalazłem, proszę więc o wyrozumiałość i w miarę szybką pomoc. Marzy mi się dzisiaj ugotować coś na niej.

• #2 11 Gru 2012 15:18
    karolark
    Poziom 39  

Kolego nawet jak podłączysz to jeszcze potrzebujesz pieczątkę elektryka z uprawnieniami bo w razie awarii nie będzie uznana gwarancja - przeczytaj sobie jej warunki :-(

• #3 11 Gru 2012 16:28
    krzysiek015
    Poziom 8  

To nie problem akurat. Już nie będę pisał kiedy to zrobi.

Dodano po 28 [minuty]:

Pytanie jest proste. Czy ta płyta potrafi pracować pod 1, 2 i 3 fazy, czy tylko 230V?

Dodano po 39 [minuty]:

No!! Widzę las chętnych do pomocy. Na prawdę nikt tego nie czyta?
    Czy nikomu się nie chce pomóc? Przecież to chyba najlepsze forum techniczne PL.
    ???

• #4 11 Gru 2012 18:26
    karolark
    Poziom 39  

Może pracować i przy 1-2-3 fazach ale i tak nie wykorzystujesz napięcia fazowego 400V tylko 230V -
    Ale kolega wazelinuje z tym portalem :-) choc to prawda - wklej fotki schematu przyłącza - bo spotkałem sie z kilkoma wersjami

• #5 12 Gru 2012 00:06
    krzysiek015
    Poziom 8  

Dzieki. Juz nie trzeba ale jest tak jak napisales kolego. Podlaczylem trzy fazy, bo sie tak da. Niebieski na N1 zmostkowany z N2, uziemienie chyba na E oraz czarny, szary i brazowy pod R1,R2, i R3. Chyba tylko 2 faktycznie dzialaja, trzecia to podobno slepy biegun ale nie wnikam. Indukcja piekna rzecz. Zagotowalem wode na herbate, z zona gulasz na jutro i makaron, no i sie zakochalem. Najfajniejsza rzecz jaka mialem do tej pory w domu. W temacie gwarancji to wstyd mi zawracac komus dupe takimi tematami, nie wszystko wiem ale ide do przodu. Wszystko w domu robie sam, nie bedzie mi obcy typ po domu lazil i paczał. Znajomy elektryk za 500gr czegos dobrego podbije mi gwarancje i tyle.
    Nie wazelinuje tylko szukajac np informacji jak naprawic swojego afn-a, czy komorke zawsze elektroda jest gdzies wysoko w wynikach. To straszny moloch informacyjny. Pomagających tylko jak na lekarstwo.
    Tak czy siak bardzo dziekuje za info.
    Pozdrawiam.

• #6 12 Gru 2012 08:02
    krzysiek015
    Poziom 8  

zapomnialem dodac, ze wszystkie plyty whirlpool sa produkowane identycznie na cala europe, tak zeby wspolpracowaly z roznymi sieciami elektrycznymi, to jest informacja od producenta. Ja sie balem, ze obudowa jest uniwersalna a bebechy nie. Pzd

• #7 07 Cze 2013 15:28
    r.10
    Poziom 14  

Dla upodlenia elektryków cytat z instrukcji (płyta indukcyjna Whirlpool zintegrowana z kuchenką):

Elektrischer Anschluss
    Wichtig!

• Der elektrische Anschluss des Kochfelds muss vor dem Anschließen des Backofens an das Stromnetz vorgenommen werden.
    • Die Erdung des Gerätes ist gesetzlich vorgeschrieben.
    Befolgen Sie für den elektrischen Anschluss ausschließlich die Anweisungen im folgenden Abschnitt, nicht die auf dem Geräteboden angegebenen Anschlüsse.

No i masz elektryku placek :-(

-----

krzysiek015 napisał:

Niby wszystko jasne ale na plastikowej obudowie, na płycie jest jedna nalepka 230V 50-60HZ, na stalowej płycie pod nią (płyta leży do góry nogami) jest nalepka 230-400v. Na plastikowej obudowie jest 6 instrukcji obrazkowych dla różnych sposobów podłączenia w różnych regionach. W serwisie nie chcieli mi powiedzieć czy ta płyta pracuje pod siłą czy nie (porażka).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME