Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł CAM CI+ Cyfra Plusa do telewizora LG 42lm620s

radziuhol 11 Gru 2012 16:08 17418 18
  • #1 11 Gru 2012 16:08
    radziuhol
    Poziom 6  

Witam, mam dylemat odnośnie wyboru dekodera cyfry plus czy może lepiej zdecydować się na Moduł CAM CI+. Nie posiadam również praktycznej wiedzy czy mój telewizor LG 42lm620s będzie ewentualnie współpracował z modułem CAM CI+ od platformy Cyfry Plus.

Także proszę o ewentualne sugestie, bądź opinie od użytkowników modułu CAM Ci+ cyfry plus, a jaszcze jak by ktoś zastosował go w powyższym modelu tv to było by super za podzielenie się informacją.

0 18
  • #2 11 Gru 2012 16:35
    michał1201
    Poziom 18  

Porozmawiaj z dystrybutorem Cyfry czy da Ci kartę z modułem CI na 24 godziny, wytłumacz mu o co chodzi, jak będzie żle to oddasz moduł i zabierzesz dekoder z tą samą kartą.

0
  • #4 11 Gru 2012 19:13
    radziuhol
    Poziom 6  

Ja jak się ma sprawa odnośnie porozrzucanych programach po całej liście? Chodzi mi o to czy nie ma problemów utworzenia własnej listy programów.

0
  • #5 14 Gru 2012 18:56
    radziuhol
    Poziom 6  

Wiec tak, wybrałem pakiet cyfry plus Start HD, i do tego zdecydowałem się na moduł CAM CI+.
    Na początku nie zanosiło się na nic złego :]
    Załadowałem Moduł CAM razem z kartą, wybrałem wyszukiwanie kanałów, i po jakimś czasie znalazło mi około 1500 kanałów. Dalej postępowałem tak jak mnie prowadził telewizor, czyli tylko miałem w jednym miejscu potwierdzić. I na koniec wyskoczyła mi ramka "weryfikacja urządzenia" i tam był pasek postępowania gdzie na 90% postęp zawiesił się. Dostępna była lista kanałów i dostępne były tylko niekodowane programy, natomiast komunikat "weryfikacja urządzenia" wisiał bez przerwy.
    Następnie skontaktowałem się z biurem obsługi, gdzie miałem wrażenie że siedząca tam osoba wie mniej ode mnie. Wiele nie myśląc udałem się do punktu gdzie podpisałem umowę i wymieniłem Moduł CAM CI+ Cyfry plus na podstawowy dekoder HD.
    Także, podsumowując moim zdaniem i na moim przykładzie moduł CAM CI+ Cyfry plus w telewizorze LG 42LM620s nie współpracuje. Prawdopodobnie ma działać z telewizorami Samsunga, ale jak jest w rzeczywistości to może się jakiś inny użytkownik wypowie. Pozdrawiam

Nie pisz posta pod postem!
    [_P_]

1
  • Pomocny post
    #6 29 Gru 2012 17:38
    bzyku665
    Poziom 10  

Witam, dołączę się do tematu - może komuś to pomoże. Uporałem się z komunikatem - weryfikacja urządzenia 90%.

Posiadam TV LG 42LM660S, oprogramowanie TV w wersji 04.10.37.
    Dzisiaj zakupiłem moduł Cyfra CI+ i objawy były podobne jak wyżej. Znalazło mi 1500+ kanałów TV i 300+ kanałów radiowych. Jednak weryfikacja urządzenia zatrzymuje się na 90% i koniec. Kanały FTA (Free-to-air) działają, ale komunikat o weryfikacji cały czas wisi.

Co zrobiłem:
    Przywróciłem ustawienia fabryczne TV: Ustawienia -> Opcje -> Reset ustawień fabrycznych.
    Po ponownej konfiguracji (pilota, Wi-Fi) kanałów satelitarnych, proces weryfikacji urządzenia CI+ przechodzi w 100% i wszystkie kanały działają (te co mam w pakiecie :) ).

Dodatkowo sprawdziłem TimeShift oraz nagrywanie na dysku zewnętrznym Toshiba 320GB i mogę śmiało powiedzieć, że wszystko działa :)

Mam nadzieje, że komuś informacja się przyda.

2
  • #7 17 Lut 2013 20:19
    czeczot21
    Poziom 1  

Wielkie dzięki dla "bzyku665". Twoj sposób rzeczywiscie działa, ja również po kilku nieudanych próbach instalacji i kontaktach z BOA Cyfry prawie się poddałem. Zawsze ten sam problem z zatrzymaniem sprawdzania karty na 90%. Po zresetowaniu mojego LG LM620 do ustawien fabrycznych cały proces przechodzi za pierwszym razem i wszystko dziala jak nalezy. Nawet wbrew zapewnieniom "specjalistow" i info Cyfry lista programów jest taka sama jak na zwykłym dekoderze. Jeszcze raz wielkie dzieki!!!

0
  • #8 20 Lut 2013 00:18
    kazam19
    Poziom 2  

witam. ja na moim LG 37lv375s, miałem to samo 90% i nic, też tak zrobiłem i działa. wielkie dzięki

0
  • #9 07 Mar 2013 15:21
    marcinsw
    Poziom 10  

Witam,

a jak jest z szybkością przełączania kanałów?
    Działa to w miarę szybko?
    Głównie chodzi mi o model LM620S.

pozdr
    Marcin

1
  • #10 07 Mar 2013 17:21
    Sl4V4
    Poziom 17  

marcinsw napisał:
    a jak jest z szybkością przełączania kanałów? Głównie chodzi mi o model LM620S.

Średnio 3-5s, ale to na kanałach płatnych, tak jest z modułami.

0
  • #11 08 Mar 2013 08:10
    marcinsw
    Poziom 10  

Czyli porównywalnie do tunera zewnętrznego?
    Zastanawiam się czy właśnie kupić sam moduł czy lepiej cały tuner żeby przełączanie szło sprawniej. TV mam właśnie LG 55LM620S

0
  • #12 14 Mar 2013 20:48
    andrefff
    Poziom 36  

Ja dziś włożyłem ten moduł z cyfry i śmiga idealnie. Zmiana kanału to może 2 s, lista ułożona przez cyfrę z automatu. Tylko tv ma bardzo czuły tuner.(lm470s) Wymaga co najmniej 80 % siły i 100 % jakości. Poniżej tych wartości znalazł tylko ok. 300 kanałów i nie chciał utworzyć listy.

0
  • #13 27 Mar 2013 12:32
    hoang
    Poziom 1  

Witam,
    Mam pytanie, gdzie i za ile można kupić ten moduł

1
  • #15 10 Kwi 2013 00:33
    KubaBogu
    Poziom 2  

Witam, Proszę uprzejmie o pomoc. TV LG 42LS5600 podobno z CI+ dodatkowo Moduł Cam Aston Crypt 2.26 Cyfra+ HD oraz karta Cyfra+ oczywiście. Zainstalowałem moduł kartę, w ustawieniach TV widać moduł CI wraz z kartą itd, lecz przy wyszukiwaniu kanałów mam opcje ANTENA lub KABLOWA.. Co bym nie wybrał, czego bym nie włączył i tak nie znajduje mi żadnych kanałów.. Na dekoderze bez problemu wszystko działa. Nie wiem o co chodzi, co robię źle? Z góry bardzo dziękuję za info :) Duża flaszka dla Fachowca, który pomoże :)

0
  • #16 10 Kwi 2013 01:26
    tplewa
    Poziom 38  

@KubaBogu

O to chodzi ze ten telewizor nie ma DVB-S, a w DVB-T (cyfrowa naziemna) i DVB-C (cyfrowa kablowa) raczej cyfry nie znajdziesz. Do telewizorow z DVB-S podpina sie po prostu normalna antene satelitarna i w ten sposob mozna pominac tuner satelitarny.

0
  • #17 10 Kwi 2013 01:59
    KubaBogu
    Poziom 2  

Dziękuję za szybką odpowiedź, lecz w każdej specyfikacji jest napisane, że ma DVB T/C/S i specjalnie szukałem TV, który ma DVB-S oraz CI+ moduł podobno jest przeznaczony do Cyfry+ a u mnie nie działa..

Teraz sprawdziłem na stronie LG i napisane jest, że nie posiada wbudowanego tunera satelitarnego.. no nie..mogłem wcześniej sprawdzić na stronie LG.

bardzo dziękuję i przepraszam na kłopot..

0
  • #18 12 Kwi 2013 17:41
    jareckim
    Poziom 13  

hoang napisał:
    Witam,
    Mam pytanie, gdzie i za ile można kupić ten moduł

Teraz to już tylko na znanym portalu aukcyjnym.

0
  • #19 07 Lip 2013 14:49
    radziuhol
    Poziom 6  

w nawiązaniu do powyższego problemu, sądzę ze odpowiedź bzyku665 w powyższym wątku jest rozwiązaniem naszego problemu.

0