Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dvbt na 2 tv, zanik sygnału po podłączeniu rozgałęźnika

11 Gru 2012 17:57 2466 8
  • Poziom 11  
    Witam, u teściów musiałem zrobić instalacje do dvbt, podłączyłem się do starej anteny siatkowej na dachu i wszystko było super. Chciałem podłączyć drugi telewizor do tej samej anteny i użyłem takiego rozgałęźnika:
    Link1
    niestety po podłączeniu straciłem kilka kanałów na telewizorze, nie zdążyłem nawet drugiego podłączyć. Przy końcówce do tunera jest wzmacniacz 12v, taki zasilacz, należy go przełożyć przed rozgałęźnik czy to rozgałęźnik jest słabej jakości?
    Narazie instalacja wygląda tak:
    Link2
    Czy powinno być tak:
    Link3

Na dachu nie mam żadnego źródła prądu, nic się nie stanie jak przerobie kabel od zasilacza i będzie go koło 5-10metrów? Jeśli to wina rozdzielacza to mogę prosić o jakąś propozycje z allegro?
  • Poziom 9  
    Raiz3n napisał:
    Narazie instalacja wygląda tak:
    Link

Do zasilania wzmacniacz jest potrzebny jeden zasilacz.Odłącz drugi.:)
    Raiz3n napisał:
    Czy powinno być tak:
    Link

TAK.Dokładnie tak.
    Raiz3n napisał:

Jeśli to wina rozdzielacza to mogę prosić o jakąś propozycje z allegro?

regulamin elektrody zabrania dawać linków z allegro bo bardzo szybko wygasają(tracą ważność) :D
  • Moderator
    ... a najlepiej zasilacz założyć na kablu idącego od rozgałęźnika do anteny.
  • Moderator
    Jeżei mieszkasz na Helu to raczej nie stosuj aktywnych rozdzielników z uwagi na silne sygnały pobliskich urządzeń nawigacji morskiej. Trochę ich wokoło chodzi, tak cywilnych jak i wojskowych.
    A do tego Chwaszczyno jest widoczne jak na dłoni i sygnały są po byku....
    Zwykły pasywny dzielnik, zasilanie najlepiej włączyć tak jak pisałem. Unikasz masy niepotrzebnych problemów.
    Podobnie antena na Helu powinna być bez wzmacniacza...
  • Moderator
    Nie przesadzaj, nie masz kabli po 1000 metrów by się przejmować spadkami napięcia stałego. Nawet lepiej że kable są dłuższe bo sygnały są bardzo silne....
    Pobory prądu przez wzmacniacz to parę miliamper, spadki napięcia na przewodach antenowych są żadne.
    To tak gdybyś neonówkę zasilał przewodem z trakcji kolejowej...
  • Poziom 11  
    No i o to mi chodziło :) dziękuje za pomoc, jutro postaram się zrobić wszystko i napisze jaki będzie efekt. jeszcze raz dzięki:)

Edit: No więc podpiełem tak jak mówiliście i jest problem. Na jednym telewizorze wszystko jest ok a na drugim nie odbiera MUX-1, co ciekawe kiedy odłącze antene od telewizora w którym nie działa MUX-1 to na tym drugim też przestaje odbierać. Z zasilaczem czy bez działa tak samo, nie widze różnicy. W zasilaczu nie pali się dioda ale chyba działa, mam drugi taki sam i też nie pali się dioda jak jest podłączony ale działa. Telewizory odbierają przez tunery Cabletech URz0084