Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GoClever Tab R75- opłaca się kupić?

11 Gru 2012 18:09 5340 7
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Tablet z androidem nie zastąpi komputera, nawet taki z górnej półki, tyle w temacie.

Do prostych czynności się nada, ale nawet przeglądanie internetu będzie dość ograniczone. Jest wiele stron, na których tablet o takiej specyfikacji dość mocno spowalnia.
    Jeśli chodzi o pisanie na tablecie, to nie jest zbyt wygodne zarówno na klawiaturze ekranowej, jak i na wszelkich 'namiastkach' klawiatury sprzętowej. Edytory tekstu są, ale w znacznym stopniu ustępują pakietom takim, jak Microsoft Office, Libre Office.
    Z drukowaniem może być kiepsko, bo na androidzie nie ma sterowników do drukarek.
    GoClever do prostych gierek się nada, do bardziej zaawansowanych nie.

Podsumowując, jeśli ten tablet ma być czymś w rodzaju gadżetu, urządzenia służącego do rozrywki, to spełni swoją funkcję, jednak w większości zastosowań nie zastąpi komputera.
  • Poziom 18  
    Wracając do drukowania, to przypomniałem sobie, że bodajże jest możliwość drukowania na niektórych drukarkach sieciowych od HP. Trzeba chyba zainstalować na Tablecie program HP ePrint , z którego można wysłać dokument do drukarki. Nie wiem niestety, jak to działa w praktyce, i czy są jeszcze jakieś ograniczenia.

Ewentualnie można kombinować z Dropboxem i odpowiednim folderem na komputerze, ale tutaj właśnie pada słowo komputer, który jest niestety potrzebny.
  • Poziom 11  
    R75 bez problemu pisze polskimi znakami, choc dodatkowa klawiaturka jest troche niewygodna, i z szybkim pisaniem bedzie klopotliwa,
  • Poziom 11  
    Ja mam R75 kupionego w zestawie z klawiatura na miniUSB ( <250zl ), na razie firma OK, nic nie wysiadlo,