Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Aygo 1.0PB - Nie odpala kłopot z immobiliserem

11 Gru 2012 20:35 8943 11
  • Poziom 13  
    Mam wielki kłopot z Toyotą Aygo 1.0 benzyna 2007 rok. Nikt w to nie może uwierzyć ale odpiąłem akumulator (tylko klemę plusową) na 2 minuty i już Aygo nie odpaliło. Pompę paliwa słychać, święcę sprawdzone i iskry brak, paliwo chyba też nie dochodzi bo świece suche bez woni benzyny. Zaciągnięte do jednego elektryka podpiął kompa i zero błędów, zawiozłem do miejscowego magika podpiął KTS 570 i wyskoczył błąd immo - przerwany obwód. Wymontowałem kompa BOSCH 0 261 208 702 i zostawiłem u niego (miał spróbować usunąć immo) ale nie dał rady i powiedział że raczej nikt mi tego nie zrobi. Chcę teraz kupić na aukcji zestaw: sterownik silnika, immo, kluczyk, stacyjka i czy BSI też potrzebne ?? jeśli tak to czy jak dam nowe BSI i stary licznik to co z moim realnym przebiegiem auta ? czy muszę zmieniać stacyjkę oraz wkładki zamków czy można jakoś ten kluczyk bezinwazyjnie otworzyć ? po podważeniu niby się robi szpara ale nie wiem co tam zastane, w starej beemce stacyjka robiła za antenę a w kluczyku była czarna pastylka i wystarczyło ją przełożyć do starego kluczyka i działało czy tu też sie tak da ? tzn. nowe immo, sterownik, (BSI??) ale stacyjka i kluczyk stary + wymiana wnętrzności ?

Toyota Aygo 1.0PB - Nie odpala kłopot z immobiliserem Toyota Aygo 1.0PB - Nie odpala kłopot z immobiliserem Toyota Aygo 1.0PB - Nie odpala kłopot z immobiliserem
  • Poziom 21  
    Kolego przebieg jest tylko w liczniku,i proponuje abyś się udał na konkretną diagnostykę na odpowiednim sprzęcie do tej marki.Posprawdzaj bezpieczniki i wtyczki za licznikiem,a puszkę od immo masz pod deską na podszybiu(jakiś kiepski magik jak od razu immo off robić chciał a nie naprawiać)
  • Poziom 13  
    Bezpieczniki pod maską i te w liczniku są ok. Odpowiedni sprzęt to jaki? trzeba zdemontować deskę aby dostać się do immo ?
  • Poziom 21  
    Przede wszystkim to dobra diagnoza co nie halo w autku.W parametrach będzie widać co nie tak..Sprzętu jest dużo ,na pewno coś co dobrze robi Azję...Do puszki dojdziesz bez zdejmowania deski..
  • Poziom 39  
    Tyle że to nie toyota ale citroen c1...
  • Poziom 21  
    Jak to C1 to lexia i do dzieła.
  • Poziom 27  
    Uważam ,że zablokowany jest kalkulator silnika.
  • Poziom 21  
    Bez konkretnej diagnostyki to tak w cały świat można sobie gdybać.....
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Bardzo częsty przypadek, nieumiejętne odpięcie zasilania boli, nie ma tam wielkiej filozofii. Kilka stówek i auto będzie znowu jechało, bez wymiany czegokolwiek. Niestety potrzeba fachowca a nie partacza.
  • Poziom 18  
    Nowe BSI ... aha.. no to będzie całkiem nowe wyposażenie w tym aucie dodane, bo BSI to on nie ma. Oddaj do ASO bo raczej szanse marne z takimi mechaniorami.
  • Poziom 13  
    Temat można zamknąć. Napisze jak się skończyło bo wiele osób tego nie robi a mianowicie. Kupiłem za 350zł komputer, immo, dwa transpondery. Kluczyk jest jednak rozbieralny w 5 sekund totalnie bezinwazyjnie więc kluczyki mam te same :-), aha żeby dostać się do immo należy zdemontować górną część deski. Całość załatwiłem w godzinke i autko znów jeździ. pozdrawiam !
  • Poziom 4  
    Witam wszystkich jestem tu nowy, chciałem się podpiąć pod ten temat. Otóż mam następujący problem z Toyotą Aygo 1.0 rok 2010. Po wymianie uszczelki pod głowicą auto odpaliło a następnie zgasło po chwili. Dodam że naturalnie auto przez cały czas naprawy miało odłączony akumulator, stąd podejrzewam że mogły się zdesynchronizować klucze względem immobilizera/ecu. Ciekawą sprawą jest to że auto odpala po podłączeniu interfejsu diagnostycznego (wystarczy tylko wpiąć, nie trzeba uzyskać połączenia). Bezpieczniki wszystkie są ok. Z ważnych rzeczy dodam jeszcze że jak przekręcę stacyjkę to mruga napis STOP. Centralka działa z pilota bez zarzutu. Samochód był na jednej diagnostyce żadnych błędów podobno nie wykazało. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?