Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH WFC1667 - mrugająca dioda płukanie

11 Gru 2012 20:46 2880 12
  • Poziom 12  
    Witam
    może ktoś z Kolegów natknął się na podobny problem w pralce Bosch WFC1667.
    Pranie z płukaniem extra, gdy dochodzi pralka do płukania wyłącza się panel (zegar odmierzający czas) pralka się zatrzymuje, mruga dioda "płukanie" i nic się nie dzieje.
    Po wyłączeniu pralki (odłączenie zasilania) oraz ustawienie programu płukanie pralka płucze pranie normalnie. Czy ktoś z Kolegów spotkał taki problem w tego typu pralce? Następne pranie i wszystko jest w porządku. Kolejne pranie i znowu błąd i mrugająca dioda "płukanie".
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    coś ci blokuje silniczek pompki wody może brud a może on sam ma słabą wydajność .
  • Poziom 12  
    Witam
    no tak może tak być, ale w przypadku ustawienia na płukanie (jako dodatkowy program) po wyłączeniu zasilania pralka płucze pranie i wszystko jest ok.
    "Zapuszczę" program testowy na pompkę i zawory wody ciekawe czy będzie jakiś efekt.
    Jeśli ktoś z Kolegów może mi pomóc proszę o informację.

Pozdrawiam
    Piotr
  • Poziom 12  
    Witam ponownie
    rozebrałem i żadnego brudu nie znalazłem.
    Proszę o informację czy wirnik pompki powinien lekko chodzić? U mnie jest tak, że wirnik chodzi (kręcenie palcami), ale jest pewien opór po pokonaniu którego wirnik obraca się o pewien kąt, znowu trzeba użyć trochę większej siły i znowu obraca się o pewien kąt. Czy zapchane przewody mogą dotyczyć rurki spustowej bębna i odprowadzenia wody z pompki na zewnątrz? Proszę o jakieś sugestie.
    Program testowy działa bez zarzutu (pompka).
    Pozdrawiam
    Piotr
    GG 2632397
  • Poziom 12  
    Witam
    wczoraj już rozwiązałem problem. Problemem była pompka, brud blokował wirnik pompki. Pompkę rozmontowałem na czynniki pierwsze :) wyczyściłem brud i zmontowałem. Teraz pralka śmiga aż miło. Dziękuję Koledze DziadzioMiecio za pomoc.
    Pozdrawiam
    Piotr

Witam ponawiam problem
    niestety wymieniłem pompkę pralka popracowała kilka razy i znowu to samo :(
    Zauważyłem, że zatrzymuje się w końcowej fazie płukania (w chwili załączania pobierania płynu do płukania). Oczywiście płynu nie pobiera tylko zatrzymuje się właśnie w tym momencie.
    Pobiera wodę zaworem do prania wstępnego (prawa komora), odpływ do bębna zlokalizowany przy drzwiach bębna i jak ma pobrać płyn do płukania ze środkowej komory zatrzymuje się i mruga dioda płukanie. Wymontowałem hydrostat, jak dmucham powietrzem to słychać załączanie styków. Niestety nie wiem jakie powinien mieć styki (tzn. jak powinny działać). Hydrostat EMZ TYPE 40, posiada 4 styki o numerach 16,11,14,12. Na luźno styki 11 i 12 mają przejście, po dmuchnięciu w hydrostat styki 11 i 12 rozwierają się a zwierają styki 11 i 14. A co z przepełnieniem? Czy to jest przepełnienie a prawidłowy stan wody jest pomiędzy? Koledzy może macie schemat tego hydrostatu i możecie wspomóc? Może jakieś inne sugestie? Żona się denerwuje bo już pompkę wymieniłem a problem pozostał :(.
  • Poziom 12  
    Witam ponawiam problem
    niestety wymieniłem pompkę pralka popracowała kilka razy i znowu to samo Sad
    Zauważyłem, że zatrzymuje się w końcowej fazie płukania (w chwili załączania pobierania płynu do płukania). Oczywiście płynu nie pobiera tylko zatrzymuje się właśnie w tym momencie.
    Pobiera wodę zaworem do prania wstępnego (prawa komora), odpływ do bębna zlokalizowany przy drzwiach bębna i jak ma pobrać płyn do płukania ze środkowej komory zatrzymuje się i mruga dioda płukanie. Wymontowałem hydrostat, jak dmucham powietrzem to słychać załączanie styków. Niestety nie wiem jakie powinien mieć styki (tzn. jak powinny działać). Hydrostat EMZ TYPE 40, posiada 4 styki o numerach 16,11,14,12. Na luźno styki 11 i 12 mają przejście, po dmuchnięciu w hydrostat styki 11 i 12 rozwierają się a zwierają styki 11 i 14. A co z przepełnieniem? Czy to jest przepełnienie a prawidłowy stan wody jest pomiędzy? Koledzy może macie schemat tego hydrostatu i możecie wspomóc? Może jakieś inne sugestie? Żona się denerwuje bo już pompkę wymieniłem a problem pozostał.
  • Specjalista AGD
    Pioter.K napisał:
    jak ma pobrać płyn do płukania ze środkowej komory zatrzymuje się
    Wyleje przed tym wodę?
    Pioter.K napisał:
    A co z przepełnieniem?
    Wtedy zwierają się 11 i 16, ale w tym problemie to nieważne.
  • Poziom 12  
    Witam
    zhudomel napisał:
    Pioter.K napisał:
    jak ma pobrać płyn do płukania ze środkowej komory zatrzymuje się
    Wyleje przed tym wodę?
    Pioter.K napisał:
    A co z przepełnieniem?
    Wtedy zwierają się 11 i 16, ale w tym problemie to nieważne.

nie nie wylewa wody.
    Nabiera wodę (na jednym zaworze) po chwili załączając drugi zawór i wtedy pyk i koniec. Także woda jest w pralce.
    Program testowy zapodany i zarówno jeden jak i drugi zawór sprawny.
  • Specjalista AGD
    Pioter.K napisał:
    nie wylewa wody
    To sprawdź cały odpływ, od zbiornika do kanalizacji.
  • Poziom 12  
    Witam
    zhudomel napisał:
    Pioter.K napisał:
    nie wylewa wody
    To sprawdź cały odpływ, od zbiornika do kanalizacji.

chyba się nie zrozumieliśmy.
    Odpływ (bęben-pompka-kanalizacja) był poprzednio czyszczony. Wodę wylewa i nie ma problemu z odpływem a blokuje się kiedy pobiera wodę po wylaniu przed cyklem.
    Dokładnie to jest tak.
    Przed ostatnim cyklem (ostatnim cyklem płukania) wypompowuje wodę, po czym zaczyna nabierać wodę na jednym z zaworów i w momencie załączania drugiego zaworu (przed pobraniem płynu) jest zawieszenie programu. Po wyłączeniu programatora i ponownym załączeniu na płukanie pralka płucze pranie.
  • Poziom 12  
    Witam
    nie ma innych opcji? :(
    Koledzy pomóżcie.
  • Poziom 9  
    Kolego a sprawdź podstawową sprawę bosch często reaguje podobnie przy upływności na grzałce miałem takie przypadki w serwisie.
  • Poziom 12  
    Witam
    dzięki za poradę, ale to raczej nie jest grzałka. Jakby miała upływność to by FI (różnicówka) wybijała. Poza tym w przypadku płukania grzałka nie jest używana. Dla sprawdzenia zrobiłem pomiar MICem i pomiary pozytywne rezystancja izolacji w GOma.

Pozdrawiam
    Piotr