Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP G62 - Buczenie w głośnikach od wzmacniacza przy laptopie na kablu

redsparow 11 Gru 2012 20:46 4101 13
  • #1 11 Gru 2012 20:46
    redsparow
    Poziom 7  

Witam,
    Mam następujący problem.
    Po podłączeniu laptopa do wzmacniacza audio Denon przez wyjście słuchawkowe kablem jack-jack, w kolumnach podłączonych do wzmacniacza słychać buczenie.
    Głośniejsze jest w jednym z kanałów.
    Podobnie jest, gdy do wyjścia słuchawkowego podłączę słuchawki. Ten sam rodzaj buczenia, również głośniejsze w jednym kanale.

Problem ustaje po odłączeniu zasilania od laptopa, tj. gdy chodzi na baterii.

Z wiadomych względów nie da się tak pracować długo, w związku z tym mam 2 pytania:

1) Czy można na to jakoś zaradzić?
    2) Czy kupno zewnętrznego interfejsu audio, np. Audiotrak Prodigy Cube (zasilanie z portu USB) rozwiąże problem?

PS. Dodam jeszcze, że buczenie bardzo się nasila, gdy dotknę palcem przedniego panelu wzmacniacza. Ale nie tyczy się to przycisków i potencjometrów, np. Power, Volume, CD itd.

0 13
  • #2 11 Gru 2012 21:10
    miecho18
    Spec od komputerów

Czy zasilacz jest oryginalny? Czy posiada uziemienie? Jeśli tak, to czy jest podłączony do gniazdka z uziemieniem?

0
  • #3 11 Gru 2012 21:16
    redsparow
    Poziom 7  

Zasilacz jest oryginalny.
    Jest podłączony do listwy z bolcem, a ta do gniazdka sieciowego bez bolca.

Jednak jak podłączę zasilacz od laptopa bezpośrednio do gniazdka bez bolca (bez pośrednictwa listwy), problem nie ustaje.

Nie wiem natomiast czy zasilacz posiada uziemienie.

0
  • #4 11 Gru 2012 21:20
    miecho18
    Spec od komputerów

Podaj model tego zasilacza albo wrzuć fotkę wtyku przewodu sieciowego...

0
  • #5 11 Gru 2012 21:23
    ElectroTom
    Poziom 24  

Jak odłączysz zasilacz od prądu i laptop śmiga na aku to problem znika?

0
  • #6 11 Gru 2012 21:33
    adamadi33
    Poziom 43  

O czym tu pisać zasilacz jest uszkodzony.Wymiana zasilacza na oryginał.

0
  • #7 11 Gru 2012 23:10
    redsparow
    Poziom 7  

Zasilacz jest oryginalny, N17908.

Odpowiedź na pytanie ElectroTom brzmi tak. Opisałem to w pierwszym poście.

Dodać mogę, że jak laptop chodzi z wyjętą baterią, problem również występuje.

Jedyna opcja, żeby nie było słychać buczenia, to laptop działający na samej baterii.

Zasilacz uszkodzony nie jest, bo mam drugiego laptopa innej firmy z innym zasilaczem (zarówno ten laptop jak i hp mają oryginalne zasilacze, w zestawie nówki razem z komputerami) a problem jest identyczny.

Dodam, że zakłócenia słyszane na słuchawkach są minimalne. Te słyszane na głośnikach dużo intensywniejsze, ale o identycznym charakterze.

To buczenie przypomina odgłos wzmacniacza do gitary elektrycznej, gdy nie trzyma się rąk na strunach podłączonej do wzmaka gitary. Można ten dźwięk nazwać brumieniem.

0
  • #8 12 Gru 2012 00:15
    bartus9202
    Poziom 9  

Próbowałeś zmienić kable może być wina tego ;)

0
  • #9 12 Gru 2012 00:26
    miecho18
    Spec od komputerów

Z tego co widzę, to zasilacz posiada uziemienie. Podłącz zasilacz do gniazdka posiadającego bolec uziemiający...

0
  • #10 05 Kwi 2013 20:14
    Gruszyn
    Poziom 1  

Witam. Mam IDENTYCZNY problem z moim samsungiem. Problem nie ustaje również po podpięciu bezpośrednio do gniazdka z uziemieniem na ścianie... Chyba, że ten bolec jest tam dla picu.. O ile tak się da :P

0
  • #11 05 Kwi 2013 20:16
    miecho18
    Spec od komputerów

Cytat:
    Chyba, że ten bolec jest tam dla picu..

Wypadałoby to sprawdzić, nie uważasz?

0
  • #12 07 Kwi 2013 09:50
    kaspery
    Poziom 11  

Witam, mam ten sam problem. Wszystko grało ładnie do dzisiaj . Stawiałbym na zasilacz, bo buczenie zasilacza jest identyczne jak w głośnikach.Oczywiście jak odłączę zasilanie laptopa to problem znika. Dodam, że jak podłączę masę laptopa do obudowy wzmacniacza to też problem znika. Jakieś pomysły? Obawiam się ze mogłem coś popsuć, bo całą noc składałem vu meter i mogłem podczas testu coś schrzanić..

0
  • #14 07 Kwi 2013 16:40
    kaspery
    Poziom 11  

Niestety nie posiadam uziemienia w gniazdku, a na samej pętli (wzmacniacz podłączony do bolca w listwie) buczenie cichnie, ale zwiększa swoją częstotliwość i jest taki "cyfrowy" przydźwięk jak z transformersów. Dziś sprawdzę laptopa od środka, a przy okazji wymienię pastę bo już czas.Dzięki za stronkę z chęcią poczytam:-)

-1