Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nanopowłoka na przedniej szybie

mazi88 11 Gru 2012 20:57 2688 12
  • #1 11 Gru 2012 20:57
    mazi88
    Poziom 10  

Witam

Tak jak w temacie. Używa ktoś nanopowłoki na szybie?? Jakie widzi efekty??

0 12
  • #2 12 Gru 2012 00:57
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Ja odradzam! Miałem i na początku super bayer, ale... Trzeba mieć porządne wycieraczki, ponieważ, najmniejsze uszkodzenie piór (nie zauważalne dla oka) powoduje "rozmazywanie" wody na szybie i to z kolei niemal UNIEMOŻLIWIA "patrzenie na świat" przez tą szybę (mowa o przedniej). Nie pamiętam już, ale chyba z 10 kmpl. różnych firm piór wymieniałem, żeby w końcu "widzieć". Jest to niemal niemożliwe do zmycia (próbowałem, bo miałem już dość tej "wygody") i męczyłem się dość długo z tym... Szyba w moim aucie była w idealnym stanie, więc nie ma mowy o dyskusji na jej temat... Owszem na początku byłem zafascynowany - dziś stanowczo odradzam! To nie dla samochodów :D, z resztą sam poczytaj:
    http://www.motofakty.pl/artykul/hydrofobizacja-szyb.html

0
  • #3 12 Gru 2012 08:19
    mazi88
    Poziom 10  

a ja mam nałożone i jak widzę że działa słabiej to sobie sam w warunkach garażowych nakładam i znowu śmiga. a wycieraczki mam słabej jakości i takich rzeczy jak Ty piszesz nie widziałem u siebie.

0
  • #4 12 Gru 2012 15:36
    CC_Bartek
    Poziom 8  

Witam.

Zastosowałem nanopowłokę na wizjerze od kasku motocyklowego - super ułatwia jazdę w deszczu.
    Następnie rozsmarowałem to po przedniej szybie - też się sprawdza.

0
  • #5 12 Gru 2012 18:20
    tzok
    Moderator Samochody

Ja natomiast potwierdzam problemy opisane przez kol. zeimp z działaniem wycieraczek po zastosowaniu tego typu powłoki. Przy niewielkim deszczu można nie używać w ogóle wycieraczek ale przy obfitych opadach za piórem wycieraczki powstają tysiące drobnych kropelek - w nocy nie da się jechać.

0
  • #6 12 Gru 2012 19:11
    mazi88
    Poziom 10  

teraz tego nie zauważę ale jak będzie możliwość to przyjrzę się problemowi o którym mówicie

0
  • #7 14 Gru 2012 00:26
    uzek13
    Poziom 1  

U mnie nanopowłoka sprawdza się, faktycznie mniej nanosi się brudu na przednią szybę, ale może to kwestia tego, że jeżdżę ciężarówką. A w punkcie Nordglassa, tam, gdzie pokryto mi przednią szybę nanopowłoką, zapewniali mnie, że najlepiej ona działa wtedy, gdy jest większy opór powietrza. I faktycznie tak jest.

0
  • #8 14 Gru 2012 08:18
    mazi88
    Poziom 10  

a może wszystkie te problemy wynikają z tego że już troszkę czasu minęło od nałożenia tej powłoki i po prostu się zużyła już.

0
  • #9 14 Gru 2012 22:24
    krzysiek9876
    Poziom 1  

ja też nakładałem nanopowłokę w nordglassie i działa. na pewno zwiększa komfort podczas jazdy.

0
  • #10 14 Gru 2012 23:36
    tzok
    Moderator Samochody

Najgorszy efekt był świeżo po nałożeniu - każde wyszczerbienie na piórze wycieraczki, czy rysa na szybie powodowały powstawanie w tym miejscu "szlaczka" z kropelek wody. Wycieraczki rozmazywały wodę po szybie, jakby była tłusta, natomiast do pewnej intensywności deszczu dało się jechać w ogóle bez wycieraczek. Najgorzej było przy wolnej jeździe i intensywnej ulewie. Także działać to na pewno działa, utrzymuje swoje działanie dość długo (nawet kilka miesięcy) ale szyba nie może być porysowana, a pióra wycieraczek muszą być w idealnym stanie i mocno przylegać do szyby. Generalnie ani nie odradzam ani nie polecam - jak ktoś chce może spróbować, mnie to nie odpowiadało, plus jest taki, że zwłaszcza zimą, szyba się tak nie brudzi i nie robi biała tam gdzie nie sięgają wycieraczki.

0
  • #11 15 Gru 2012 16:19
    mazi88
    Poziom 10  

tutaj schodzimy do problemu wycieraczek. jeśli one są uszkodzone to obojętnie czy będzie ta powłoka czy nie to i tak wodę będą źle zbierać

0
  • #12 27 Gru 2012 12:33
    marton70
    Poziom 2  

moim zdaniem warto ją nałożyć samo to że zaoszczędzimy na płynie do spryskiwaczy
    no i będziemy mieli lepszą widoczność.

0
  • #13 03 Sty 2013 22:35
    mazi88
    Poziom 10  

dokładnie. warto spróbować bo na prawdę pomaga taka nanopowłoka

0