Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cassini i sterowanie centralnym zamkiem...

06 Lut 2005 13:20 2663 21
  • Poziom 10  
    Mam problem, mianowicie posiadam alarm firmy cassini ale niesterty nie wiem jaki to model nic na nim nei ejst napisane, chce teraz podłaczyć centralke od centrlanego zamka do tego alarmu , centralny zamek sterowany jest dwoma minusami, ale nie jestem pewnien czy ten mój alarm ma te wyjscia, czy można jakoś inaczej podłaczyć centralke od zamka do tego alarmu ?
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    własnie o to chodz że nie mam punktów, ale czy da sie jakoś inaczje podłaczyć centralke od zamka?
  • Poziom 29  
    Punkty można zdobyć wykazując się na forum. Zrozum to, że wiele osób pyta raz i puźniej ucieka. Dlatego warto się wykazać bo za każdy post otrzymujesz od nas punkty. POZDRAWIAM
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    Aha rozumiem, no jakieś punkty teraz mam, ale czy ktoś moze mi pomóc w razie gdybym nei znalazł schematu ?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Żeby ktoś ci pomógł musisz podać więcej danych o tym alarmie. Ile jest przewodów, kolory itd. POZDRAWIAM
  • Poziom 10  
    Oki zaraz zejde do garażu i sisze wszystko bo mam jakis taki schemat podobny do tego mojego alarmu ale musze posprawdzać, zaraz sie odezwe.
    Wielkie dzięki.
  • Poziom 25  
    Sprawdz jakie przewody z centralki są wolne. Jaki to jest centralny dołożony (uniwersalny) czy fabryczny i w jakim samochodzie.
  • Poziom 10  
    To tak to jest alarm cassini, jak już pisałem kupiłem go na allegro(troche głupi byłem) gośc mi powiedizał ze był on w Lanosie podobno od nowosci.
    I tak mam takie kable zaczynająć od pierwszej kostki : biało czerwony, brązowy, biało czarny, zółty, zielony. A teraz druga kostka : czarny, biały, różowy, czerwony, niebieski, czerwony, niebieski. I oprócz tego mam takie dwa cieniutki żółte kabelki to chyba jak są złaczone to daje sygnał jak załączam alarm i rozłaćzam.
  • Poziom 27  
    Casini c 1000 nie ma sterowania centralnym zamkiem , jest to tylko immobilaizer, casini c 1010 ma następujące sterowanie:zamykanie- niebieski(masa), zielony(plus); otwieranie:biały(masa), żółty(plus), casini c 440c ma sterowanie na jednym przewodzie(biało-niebieski),tak samo c420 i c430.
  • Poziom 10  
    Tylko kurde który ja mam, a jeśli mam ten bez sterowanie centralnym zamkiem to da sie jakos zrobić żeby jednak działał ten centralny zamek?

Dodano po 3 [minuty]:

Ja raczej nie mam C 1000 bo nie mam takich kabli jak czerwono niebieski czy czerwono zielony...
  • Poziom 25  
    Napisz czy w centralce masz wszystkie przewody wykorzystane.

Dodam jeszcze jak kupiłeś ten alarm to chyba ci go sprzedał z schematem montażowym, a jak nie to jak do tego doszłeś co jest co?
  • Poziom 10  
    Nie dwa są wolne biało czerwony i białoc zarny.
  • Poziom 25  
    Weż neonkę lub miernik i sprawdz co na tych przewodach sie pojawia jak uzbrajasz alarm i rozbrajasz.
  • Poziom 10  
    Nic się nei pojawia na tych kablach jak załaczam czy rozłaczam alarm
  • Poziom 29  
    Patrz co pisze Kzaw jest to wersja bez sterowania centralnym zamkiem .POZDRAWIAM
  • Poziom 25  
    A drugi koniec miernika lub neonki gdzie podłączyłeś do plusa czy minusa, masz sprawdzić tak i tak.
    Jeżeli jest to alarm z sterowaniem na jednym przewodzie to tu musimy jeszcze wiedzieć jaki jest sterownik zamka centralnego, czy da się przejść z dwoch przewodów sterujących na jeden, poprostu czy jest uniwersalny.
    Dalej mi nie odpisałeś jaki to centralny i w jakim samochodzie i jak wiedziałeś jak podłączyć alarm, widocznie masz schemat montażowy?

Łap mnie na GG
  • Poziom 10  
    Schematu nie mam taki gosć mi opisał kable ale od zasilania od diody i któe kable do drzwi żeby wył jak się otworzy , wtedy ejszcze nie myślałem o centrlanym zamku, a teraz kupiłem taki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40307561 zaraz zejde na dół i popsrawdzam własnie tak te dwa kabelki centralny zamek będzie sterowny dwoma minusami tak gosć napisał. Kurde jak nie ma wyjsćia na centrlany zakem ten mój alarm to jakos da sie inaczej to zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Jeżeli nie masz 2 przewodów do sterowania centralnym zamkiem wychodzących z alarmu to może masz wyjście do zasilania czujników dodatkowych lub sterowania blokady ( np. pojawiający się + lub - w momencie załączenia alarmu ) wtedy wystarczy zastosować sterownik uniwersalny centralnego zamka .
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Niestety kolega DarkB nie umni znaleść kluczowanej masy do czujników w tej centralce.
  • Poziom 10  
    No mam czujnik dodatkowy ale nie podłaczony, czujnik ultradźwiękowy, i mam tez te dwa kable biao czerowny i biało czarny one podobno było od blokady zapłonu. Przy tym czujniku zapłonu sa jakieś 3 kable jeden wiem napewno masa i jakieś pozostałe dwa brązowy i zółty

Dodano po 11 [godziny] 28 [minuty]:

No i znalazłem (+) jak załaczam alarm to się pojawia i tak zostaje tylko teraz centralke od zamka będe miał sterowaną minusem, da sie teraz cos zrobić z tym?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Znalazłeś kluczowany + teraz musisz mieć sterownik uniwersalny np.TOP-33, żeby szło sterować jednym przewodem, pisz do gościa u którego kupiłeś zamek niech ci zapakuje inny sterownik zamka, jak tym handluje to napewno ma.