Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka samsung rl 55 vtebg - Śmierdzi w środku, po otwarciu

12 Gru 2012 09:39 15918 4
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.

Po 1,5 użytkowania w tym nie tanim modelu i zaawansowanym podobno technologicznie pojawił się następujący problem:
    - po otwarciu drzwi lodówki wydziela się nie przyjemny zapach (coś w stylu ryby, chemii, ciężko opisać). Jest to raczej brzydki zapach tego powietrza co chłodzi wnętrze lodówki.

Lodówka została umyta chociaż tego nie wymagała i dalej śmierdzi.
    W lodówce nie znajduję się żadne stare jedzenie itd...

Czy może ktoś ma pomysł o co chodzi?

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Jeśli rzeczywiście odnalezione, wyczyszczone i usunięte zostały wszystkie źródła nieprzyjemnych zapachów - również te niedostępne, to mogą one uwalniać się z miękkich elementów lodówki, lub artykułów i opakowań, które zapachami się nasyciły.
    Miękkie elementy wnętrza lodówki, to np. uszczelka. .
    Papier i inne opakowania, również dobrze wchłaniają i następnie długo uwalniają zapachy.
    Wewnątrz uszczelki, też bywa śmierdząca zawartość - to co się tam dostaje, przez nawet niewielki otwór, nigdy się nie wydostanie, a jeśli są w tym resztki organiczne, psują się i uwalniają zapach, przy każdym ściśnięciu uszczelki.
    W handlu są dostępne środki zapachowe do lodówek.. :/ :| ale ja polecam, pochłaniającą zapachy sodę oczyszczoną, a kupuję tu - http://www.ecoshop.com.pl/index.php?p32,soda-oczyszczona-eko-mama-1-kg
  • Poziom 10  
    xgrzybui napisał:
    Witam wszystkich.

Po 1,5 użytkowania w tym nie tanim modelu i zaawansowanym podobno technologicznie pojawił się następujący problem:
    - po otwarciu drzwi lodówki wydziela się nie przyjemny zapach (coś w stylu ryby, chemii, ciężko opisać). Jest to raczej brzydki zapach tego powietrza co chłodzi wnętrze lodówki.

Lodówka została umyta chociaż tego nie wymagała i dalej śmierdzi.
    W lodówce nie znajduję się żadne stare jedzenie itd...

Czy może ktoś ma pomysł o co chodzi?

Pozdrawiam

Witam mam tez lodóweczkę samsunga z Silver nano tyle że jakieś 5 lat i od kilku tygodni pojawił się ten problem co u ciebie śmierdzi dziwnie ,jakaś ryba albo mięso zepsute
    Nie mam pojęcia co to ale wydaje mi się że wydobywa się to z agregatu
    Cy udało ci się zlokalizować przyczynę tego fetoru ,bo nie wiem co robić
    Jedno co na pewno to to że nie jest to taki problem jak opisał ktoś powyżej tam nie ma co przesiąknąć i potem uwalniać smrodu
  • Poziom 26  
    Jeśli fetor wydobywa się z okolic agregatu, to zapewne śmierdzi woda w pojemniku leżącym na agregacie, a służącym do odparowania wody skraplającej się wewnątrz lodówki.
    Ta woda jest cyklicznie podgrzewana, tak że zazwyczaj jest ciepła - idealna temperatura do rozwoju wszelkiego smrodu.. zwłaszcza przy obecności organicznych resztek.. np. okruchów, które spływają wraz z wodą z wnętrza lodówki.
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany.

W zamrażalce na samej górze jest niewielka szuflada w której można mrozić kostki lodu itd....

Niestety z tych pojemników woda się wymroziła i odparowała, zostały tylko śmieci z wody i ta całość śmierdziała.

Proszę o zamknięcie tematu. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam