Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Trwam po zmianie konfiguracji

12 Gru 2012 10:33 5016 21
  • Poziom 8  
    Witam, po zmianie konfiguracji tv trwam (zmiana częstotliwości itp.) zaginął sygnał, kupiłem nowy dekoder jednak mimo to nic nie pomogło, kanały typu TVP historia, kultura działają a trwam pokazuje brak sygnału, szukałem informacji w innych tematach jednak są one dość stare i nie pomagają przy obecnych ustawieniach. Możecie pomoc?
  • Poziom 23  
    Z Astry to badziewie Trwam nadal leci.
  • Poziom 8  
    tak, z astry, tylko że inne kanały z astry działają a trwam nie i tu jest cały problem.
  • Poziom 23  
    Musisz napisać co to za dekoder.
    Może ktoś ci pomoże.

Ewentualnie ręcznie przeszukać transporder na którym nadawany jest ten program.
  • Poziom 35  
    Z ciekawości wpisałem poniższe parametry i tuner ''Zehnder'' odbiera Trwam
    Satelita:ASTRA 2C 19,2E
    Transponder: 048
    Częstotliwość: 11186 MHz
    Polaryzacja: pionowa (V)
    SR: 22000
    FEC: 5/6
    PID Video: 33
    PID Audio: 3606
  • Poziom 8  
    dodałem transponder, prosiłem również sprzedającego o ustawienie tv trwam i zrobił to, mam taki kanał na liście ale pokazuje brak sygnału.
  • Poziom 43  
    radsend napisał:
    dodałem transponder, prosiłem również sprzedającego o ustawienie tv trwam i zrobił to, mam taki kanał na liście ale pokazuje brak sygnału.
    Konkrety a nie tylko pisanina.
  • Moderator
    Porównaj te dwa rysunki:
    http://en.ses.com/4628698/astra-1kr
    stary transponder nr 53 na Astra 1KR
    i nowy transponder nr 51 na Astra 2C
    http://en.ses.com/4628719/astra-2c

To zupełnie dwa różne satelity, stojące tylko "blisko siebie" (jak na kosmiczne odległości - rzędu kilkuset kilometrów).
    Jak zauważysz to wiązka obecnego transpondera jest dużo słabsza i węższa.
    Prawdopodobnie trzeba będzie po prostu dokładniej zwizować antenę. Będzie to korekta drobna ale znacząca.

Astra 2C to taki Jasio Wędrowniczek, używany jako zapchajdziura w różnych awariach i uzupełnieniach. Jest już "na ukończeniu" (pracuje od 2001 roku), dlatego jest tani.... I zapewne dlatego Trwam jest przez tego satelitę przekazywane.
  • Poziom 8  
    LeDy napisał:
    radsend napisał:
    Konkrety a nie tylko pisanina.

Nie wiem jakich konkretów oczekujesz, napisałem ze kanał dodany jest prawidłowo, a mimo to jest brak sygnału, jeżeli potrzebujesz konkretnych danych to powiedz o jakie chodzi a podam Ci z chęcia.
  • Poziom 19  
    Może pomogę. Miałem podobny przypadek parę tygodni temu. Zmieniałem tunery, przestawiałem antenę, ciągle brak sygnału dla TV TRWAM. Przyczyna prosta. Padnięty konwerter. Tuner odbierał kanały tylko z polaryzacji poziomej i to mnie zmyliło. Jeśli masz możliwość spróbuj podmienić konwerter.
  • Moderator
    Dlatego trzeba na spokojnie ocenić czy konwerter jest sprawny próbując odebrać sygnał w tej samej polaryzacji z tego samego zakresu.
    Po zmianie transpondera TV Trwam (i fizycznie innego satelity na tej samej pozycji - fizycznie są cztery satelity na 19,2E, ile jest zapasowych tego nie wiemy) już w kilkunastu miejscach korygowałem ustawienie anten, szczególnie tych "zezowatych"....
    Szczegóły znajdziesz na forach satelitarnych i na www.lyngsat.com
    Sygnał jest zdecydowanie słabszy, na poprzednim transponderze u mnie na antenie 1,20 cm poprzednio było około 13,5 Eb, teraz jest zaledwie 6,8 Eb. anteny nie ruszałem i sygnały z poprzedniego transpondera są tej samej wielkości...
  • Poziom 36  
    W założeniu miało się poprawić a Wy piszecie, że się pogorszyło? Przecież ten poprzedni transponder 12604 był słabiutki. U mnie w okolicach Łodzi nie miałem teraz przypadku, żeby nie chciało grać. Wystarczyło poprawnie przeprogramować.
  • Poziom 43  
    radsend napisał:

Nie wiem jakich konkretów oczekujesz, napisałem ze kanał dodany jest prawidłowo, a mimo to jest brak sygnału, jeżeli potrzebujesz konkretnych danych to powiedz o jakie chodzi a podam Ci z chęcia.
    Częstotliwość, polaryzacja , rate.
    Jakie inne odbierasz z Astry 19,2E ?
  • Moderator
    @andpol33 : całkowicie się z Tobą zgadzam.
    Rzeczywiście ten 12604 to była tragedia. Miałem na myśli 10773, stara pozycję... Obecnie jest lepiej niż było na 12604 ale nie tak silnie jak było na 10773.

Na nowej częstotliwości też nie podziałają za długo, operatorzy niemieccy zapowiadają totalne przeniesienie na MPEG4 i DVB-S2. Zapotrzebowanie na HD z satelity jest okrutne...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    Tak jak już wcześniej ci podpowiadają to nie odbierasz polaryzacji pionowej, tylko poziomą, prawdopodobnie uszkodzony konwerter.
    Sprawdź np:
    F 11,538 GHz
    Pol. V
    SR 22000
    FEC 5/6
    Jest tam np. Russia Today i kilka francuskich, jeśli tego też nie znajdziesz to jest już pewność uszkodzenia konwertera.
    Na tym transponderze i na tym, gdzie jest Trwam mam takie same parametry siły i jakości sygnału.
  • Poziom 9  
    TV TRWAM na fergusonie fx 7600 , fx 6600

Ferguson Fx-7600 V2.01 patch

Wchodzimy w Menu> instalacja> ustawienia anteny> szukanie sieci (było wyłączone) zmieniłem na> włączone> przeszukaj.
    U mnie TV TRWAM znalazło na kanale 816, w ulubionych kanał 41

Nowe parametry odbioru TV TRWAM
    Od 1 października 2012r
    . istnieją nowe parametry:
    Satelita:ASTRA 2C 19,2E
    Transponder: 048
    Częstotliwość: 11186 MHz
    Polaryzacja: pionowa (V)
    SR: 22000
    FEC: 5/6
    PID Video: 33
    PID Audio: 3606

PID Audio: 3607 dla Radia Maryja
  • Poziom 8  
    kazikszach napisał:
    Tak jak już wcześniej ci podpowiadają to nie odbierasz polaryzacji pionowej, tylko poziomą, prawdopodobnie uszkodzony konwerter.
    Sprawdź np:
    F 11,538 GHz
    Pol. V
    SR 22000
    FEC 5/6
    Jest tam np. Russia Today i kilka francuskich, jeśli tego też nie znajdziesz to jest już pewność uszkodzenia konwertera.
    Na tym transponderze i na tym, gdzie jest Trwam mam takie same parametry siły i jakości sygnału.

tak zrobiłem, nie było również sygnału więc wymieniłem konwerter ale jest niestety to samo, z polaryzacji pionowej sa wszystkie kanały natomiast z poziomej nie ma ani jednego, macie może jakieś pomysły?
  • Poziom 34  
    Chyba się przejęzyczyłeś, bo Trwam jest na polaryzacji pionowej.
    Są dwie możliwości:
    1. uszkodzony nowy konwerter
    2. uszkodzony nowy tuner
    Czy w sklepie widziałeś obraz z twego tunera?
    Teraz trzeba sprawdzić tuner na innej sprawnej antenie i twoją antenę innym tunerem.
  • Poziom 8  
    kazikszach napisał:
    Chyba się przejęzyczyłeś, bo Trwam jest na polaryzacji pionowej.
    Są dwie możliwości:
    1. uszkodzony nowy konwerter
    2. uszkodzony nowy tuner
    Czy w sklepie widziałeś obraz z twego tunera?
    Teraz trzeba sprawdzić tuner na innej sprawnej antenie i twoją antenę innym tunerem.

a tak, mój błąd,
    wszystko jest sprawdzone, nie ma możliwości aby były uszkodzone, czy tuner czy nowy konwerter.