Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech przedstawia klawiaturę i trackpad Bluetooth do urządzeń Apple'a

exti 12 Gru 2012 11:44 1788 1
 • Logitech przedstawia klawiaturę i trackpad Bluetooth do urządzeń Apple'aLogitech przedstawia klawiaturę i trackpad Bluetooth do urządzeń Apple'aLogitech przedstawił dziś dwa nowe akcesoria do urządzeń firmy Apple: klawiaturę Bluetooth Easy-Switch i Rechargeable Trackpad for Mac. Obydwa współpracują z komputerami, tabletami i smartfonami z systemami Mac OS oraz iOS.

  Klawiatura jest w stanie łączyć się przez Bluetooth jednocześnie z trzema urządzeniami, np. komputerem all-in-one iMac, iPhone'em oraz iPadem. Przełączanie pomiędzy nimi odbywa się za naciśnięciem specjalnego przycisku. Posiada ona także podświetlane klawisze w stylu MacBooka. Jasność podświetlenia jest ustawiana automatycznie w zależności od jasności otoczenia, ale można ją regulować tak samo, jak w laptopie Apple - klawiszami F5 i F6. Wbudowany czujnik ruchu włącza podświetlenie, gdy tylko ręce użytkownika znajdą się nad klawiaturą.

  Według producenta, wbudowana bateria starcza na użytkowanie klawiatury przez 10 dni, lecz przy założeniu codziennego stukania w klawisze jedynie przez 2 h. Baterię ładuje się przez port USB, co trwa ok. 3 h.

  Drugim nowym produktem Logitecha jest gładzik o nazwie Rechargeable Trackpad for Mac - alternatywa dla Magic Trackpada od Apple. Trackpad Logitecha jest większy niż te, które spotkamy w większości MacBooków, obsługuje multidotyk i gesty, jest pokryty szklaną powierzchnią i ma taki sam mechaniczny przycisk, jak gładzik Apple'a.

  Logitech nie wspomina nic o czasie pracy na baterii, lecz urządzenie można podłączyć do USB i kontynuować pracę w trakcie ładowania.

  Klawiatura Bluetooth Easy-Switch jest dostępna w przedsprzedaży w cenie 100 dolarów, a trackpad można kupić już teraz za 70 $.

  Źródło:
  http://www.slashgear.com/logitech-outs-easy-s...-macipadiphone-trio-and-bt-trackpad-12260473/


  Fajne! Ranking DIY
 • #2 12 Gru 2012 13:33
  pseven
  Tłumacz Redaktor

  Istotnym atutem jest to, że zarówno trackpad jak i klawiatura pracują na Bluetooth, bo w przypadku T650 i K810 wymagany jest zarówno Bluetooth (klawiatura) jak i dedykowany odbiornik (T650).

  Pojawia się pytanie czy oba urządzenia współpracują z Windows, na zasadzie podobnej jak to ma miejsce w przypadku Magic Trackpad i Wireless Keyboard?