Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Phonocar, Hertz a może MA AUDIO? Proszę o POMOC!

BDG! 06 Feb 2005 14:14 5532 8
    BDG!
    Level 11  
    Witam!

Posiadam radio Pioneer DEH-4700MPB. Radio ma 4x50W MOSFET. Posiada 2 wyjścia chinch (1 RCA) na wzmacniacz.Ile radio ma mocy RMS na kanał ? I o jakiej mocy głośniki powinienem kupić? Samochód to Nissan Primera kombi. Rozumiem, że na przód powininem kupić 2 głośniki niskotonowe jednodrożne+2 tweetery na zwrotnicach ?

Znalazłem zestawy:

PHONOCAR 2/847 35 W RMS http://allegro.pl/show_item.php?item=40433787
    HERTZ DSK 165 80 W RMS http://allegro.pl/show_item.php?item=41500313
    MA Audio 125 W RMS http://allegro.pl/show_item.php?item=41405159

Który z tych 3 będzie najlepszy pod mój sprzęt? (przód) a jakie głośniki wsadzić na tył (tuba i pułka odpada) moge tylko w słupki włożyć coś 13 cm.

Jaki wzmacniacz do 300 zł polecicie? Czy mimo, że radio ma wyjście na 2 głośniki to mogę je jakoś podłączyć pod wzmacniacz 4 kanałowy?

PROSZĘ O POMOC !!!
    Bejz
    Level 21  
    Myślę, że Phonocary Yellow Line to będzie dobry wybór dla Ciebie.To lubię w tej firmie, że przynajmniej nie ściemniają z mocą i podają 35W RMS.Do przodu założysz 17 cm woofer a w trójkącik od lusterka (jeżeli masz elektryczne) lub na słupek małe tweetery.Na tyłnie wiem jaki rozmiar ale jeżeli jest to kombi to jakieś małe dwudrożne.Jeżeli masz 200 zł na wzmacniacz to odradzam napędzanie nim głośników bo za te pieniądze nie kupisz nic porządnego.Głośniki podłącz do radia a wzmacniacz wykorzystaj do jakiegoś małego subwoofera.W kombi nie potrzebujesz dużej mocy żeby Ci to dobrze zabrzmiało.
    sieczkowskiosiek
    Level 2  
    najle[piej około 5W
  • Helpful post
    Bejz
    Level 21  
    Panie Sieczkowskiosiek proszę nam oszczędzić takich postów.Jak nie mamy nic do powiedzenia to nie zabieramy głosu.Co do problemu, widzę że kolega w parę minut po moim poście sam coś znalazł.Ztych trzech zestawów zdecydowanie polecam Hertz-a DSK 165.Trochę kosztują Ale naprawdę warto, a już na pewno jeżeli nie chcesz subwoofera.Widzę,że kwota przeznaczona na wzmacniacz wzrosła o 100 zł ale to cały czas za mało na jakąs rozsądną czterokanałówkę.Za te pieniądze kupisz najwyżej Blaupunkt GTA 350 (2 kanałowy) Dałby radę napędzić przód(oczywiście mówię o Hertz-u. :ok:
    BDG!
    Level 11  
    dzięki za odpowiedzi :)

Napiszcie mi jeszcze jak jest z mocą mojego radia i jakie głośniki 13 (ilu drożne itd.) wsadzić w tylnie słupki.

I czy jak kiedyś kupię dobry wzmacniacz 4 kanałowy to będę mógł jakoś podłączyć moje radia (wyjście 2 chinch) do niego ?
    yarccom
    Level 13  
    na wyjściu z radia masz ok 27 W RMSa
    również polecam Hertza

aby do 1 RCA podłczyc 4kanałowke wystarczy rozgałęźnik Y z 2 kanałów zrobi Ci 4 jedyny minus to brak pełnej regulacji tzn albo lewo/prawo albo przód/tył
    Misiael
    Level 10  
    Polecam Hertz'e DSK-165 sam mam takie w golfie III podłączone do samego radijka i dają czadu że ho-ho
    sq8jx
    Level 13  
    Witam, z mojej strony bym zaproponowal Hertz ESK 165 na przod , z tylnych glosnikow zrezygnowac ,ale w zamian zapodac jaka skrzynke i zasilic konkretnym wzmakiem.
    renard m.
    Level 21  
    Jesli chcesz sluchac tylko przy radiu to nie musisz zwracac uwagi na moc, Phonocary sa bardzo dobre jesli chodzi o brzmienie ale nieco slabe, wiec jesli lubisz nieco glosniej posluchac (i masz zamiar kiedys dorzucic wzmacniacz) to raczej Hertze...brzmia niezle i sa glosne. Alternatywa dla tych Phonocarow bylyby SinusLive iL 165, ale nie wiem czy je znajdziesz. Mac-A to glosniki na poziomie Blaupunkt, Magnat, Sony....wiec cudow sie po nich nie spodziewaj, pozdr. R.

P.S. Aha twoje radyjko ma nie wiecej niz 15W rms....wiec sam widzisz ;)