Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[atmega8][c] - Odbiornik RC5 od podstaw

butcherfl 12 Gru 2012 14:24 1560 3
  • #1 12 Gru 2012 14:24
    butcherfl
    Poziom 11  

Siemanko,
    Czy jest w stanie ktoś od podstaw podpowiedzieć jak podłączyć i zdekodować odbiornik TFMS5360 do atmegi 8 żeby chociaż na początek można było chociaż sterować LEDami?
    Do tej pory (pewnie źle szukałem) znalazłem pare programów z których żaden nie dawał efektu na wyjściu proca. W tym czasie zorientowałem się, że odbiornik trzeba podłączyć do portu przerwań (INT0,INT1), ale czy nie należy ustawić odpowiednich FUSEBITÓW żeby wejścia działały w tym trybie?
    Jeszcze sprawa częstotliwości : jeśli ustawie atmegę na 8MHz (AVRStudio4) to czy w programie trzeba deklarować FCU?
    Z góry dzięki za odpowiedź.

0 3
  • #2 12 Gru 2012 18:22
    piotrva
    Moderator na urlopie...

1. F_CPU musi być taka sama jak podłączony i wybrany zegar.
    2. Tryb działania wejść jest determinowany przez rejestry zmieniane z poziomu programu.
    3. Odbiornik należy podłączyć do takiego pinu, który jest zadeklarowany w programie
    4. czasem w zależności od F_CPU nalezy przeliczyć niektóre wartości w programie dekodujących, dla zapewnienia właściwego odniesienia czasowego.
    5. http://www.sbprojects.com/knowledge/ir/rc5.php
    6. Co-nieco o dekodowaniu kodu manchester poczytasz tutaj: http://www.forbot.pl/forum/topics20/komunikacja-karty-rfid-w-praktyce-vt7676.htm

0
  • #3 12 Gru 2012 21:26
    butcherfl
    Poziom 11  

OK jeśli chodzi o podłączenie to rozumiem - właśnie zrobiłem układ, który zamiast przycisku ma odbiornik i działa znakomicie. Czas zająć się dekodowaniem tego co trafia na wejście - jeśli ktoś ma jakiegoś DOBREGO gotowca (na asm jest getrc5), którego jest w stanie wyjaśnić to chetnie przygarne.

0
  • #4 15 Gru 2012 14:34
    WOBI
    Poziom 19  

Zobacz tet temat Link

a tu masz opisy różnych transmisji i agorytmy ich dekodowania Link
    i konkretnie RC5 Link

0
  Szukaj w 5mln produktów