Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ICOM IC-? - Co to za model - kto pomoże rozpoznać

12 Gru 2012 15:30 2649 9
  • Poziom 13  
    Witam.
    Stałem się posiadaczem przenośnego TRX-a m-ki ICOM i mam problem z rozpoznaniem jego modelu. Zewnętrznie wygląda jak IC-2GXET ale środek jest całkiem inny i jak widać na załączonych fotkach różnią się też klawiaturą.Fotka 1 i 2 to moje radio, fotka 3 i 4 to IC-2GXE/AT zapożyczone z sieci.
    ICOM IC-? - Co to za model - kto pomoże rozpoznać ICOM IC-? - Co to za model - kto pomoże rozpoznać ICOM IC-? - Co to za model - kto pomoże rozpoznać ICOM IC-? - Co to za model - kto pomoże rozpoznać
    W sieci szukałem i nie udało mi się nic podobnego znaleźć.
    Może ktoś rozpozna ten model i podzieli się wiedzą.
  • Poziom 16  
    a nie ma gdzieś tabliczki znamionowej pod baterią albo na klapce/obudowie?
  • Poziom 13  
    Niestety radio jest totalnie gołe. Brak jakichkolwiek opisów czy tabliczek znamionowych, itp. Porównywałem opisy płytek z opisami płytek IC-2GXET w instrukcji serwisowej, nic się nie zgadzało.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A sprawdzałeś IC-4GXET ? Być może jest to jakaś wersja eksportowa i dlatego nawet opisy na klawiaturze są zupełnie inne.
    Antenki nie widać na foto i nie wiem z jakiego pasma szukać.
  • Poziom 13  
    Instrukcja ogsługim jest taka sama dla wszystkich odmian modelu GX i taka sama klawiatura. Nie udało mi się znaleźć schematu wersji IC-4GXET. Dodam że u mie jako końcówka mocy pracuje hybryda SC-1269 i o niej też nic nie trafiłem w sieci. A co do antenki to jest nie oryginalna , wygląda na ALINCO VHF. Załączam zdjęcie płytki RF. ICOM IC-? - Co to za model - kto pomoże rozpoznać
    Hybryda trąca Mitsubishi, ale oznaczenie kompletnie nic mi nie mówi.

Pogrzeb może tu a coś przypadkiem dopasujesz: http://www.rfparts.com/module_icom.html

Moment. To nie możesz przełączyć wyświetlania między pamięciami a częstotliwościami ?
  • Poziom 13  
    Tą stronę znam. Hybryda ta jest firmowana przez ICOM'a. No i tak jak piszesz nie mogę przejść z kanałów na częstotliwość. Nie znam procedury a te od GX'ów nie sprawdzają się, inne też próbowałem i nic. Zastanawiam się nad twardym resetem, tu mam na myśli odłączenie baterii podtrzymania pamięci. Jednak istnieje jedno 'ALE' czy ruszy po ponownym podłączeniu baterii na fabrycznych ustawieniach.
    Pokombinuj z przytrzymaniem przycisku i włączeniem radia. Oczywiście nie mam pojęcia który to przycisk ;) Zacznij od funkcyjnego.
    Prawdopodobnie reset działa podobnie ale z dwoma guzikami.

Po resecie musi ruszyć. Mam jakiegoś wiekowego IC gdzie właśnie podtrzymanie nie żyje i za każdym odpaleniem muszę wszystko robić od nowa.
  • Poziom 13  
    Dzięki wszystkim za pomoc. Radio sprzedałem na części.
    Temat zamykam.