Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 96r. 1.8 - Brak nawiewu - wersja bez klimatronika

12 Gru 2012 17:06 4818 4
  • Poziom 1  
    Witam! Siedzę od rana przy tym nieszczęsnym aucie i nie mogę dojść dlaczego nie działa nawiew. Czytałem już ze 100 tematów i nigdzie nie ma odpowiedzi. Problem jest taki , że dopiero kupiłem auto ale już nie działała dmuchawa. Mówię co tam ... zmieni się wentylator i będzie śmigać. Okazuje się , że wentylator jest sprawny. Podpięty na krótko działa. Napięcie na przewodach wychodzących z rezystora 12V , ale wydaje mi się , że natężenie tego prądu jest tak małe iż nie chce ruszyć wentylatorem. Pytanie takie: jakie powinno być napięcie na tych dwóch czerwonych przewodach wchodzących do rezystora ? Tam są dwa czerwone , dwa czarne i jeden żółto-zielony (na nim jest 12V) . Wg moich pomiarów to dzieje się tam jakiś kosmos. Czerwone przewody mają inne napięcia (jeden ma 12V drugi coś około 0,4V) a one przecież wlutowane są w jedną ścieżkę w płycie z przekaźnikami i rezystorem. W ogóle już nie wiem co tam się dzieje. Masa dmuchawy jest OK. Wentylator nie działa w ogóle na żadnym biegu. Próbowałem podłączyć na krótko wentylator dmuchawy używając napięcia z tego 12V czerwonego przewodu wchodzącego do rezystora , ale ani drgnie. Podłączając bezpośrednio + 12V z aku - chodzi. Co jest grane ? POMOCY
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 6  
    Witam mam taki sam problem nawiew nie chodzi nawet na 4 wentylator sprawny rezystor też czy pod schowkiem znajduje się jakiś bezpiecznik od nawiewu??
  • Poziom 20  
    Bezpiecznik (40A, Maxifuse) jest u dołu skrzynki bezpieczników, patrzeć w górę ponad pedałami sprzęgła i hamulca.
  • Poziom 6  
    u mnie okazało się że na rezystorze trzeba było przylutować przewód miedziany :)