Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z wyciekiem oleju w vw golfie 1.3

06 Lut 2005 14:34 2127 6
  • Poziom 18  
    Witam.
    Mam problem z wyciekiem oleju w golfie 1.3 91r na pełnym wtrysku.Pare dni temy wyrzuciło w nim olej prawie cały wszystko było zalane więc wymieniłem uszczelke bo i tak była do wymiany ,zimeringi,paski bo byly zalane olejem, uszczelke od dekla w którym jest osadzony dolny zimering.Z początku myślałem że to uszczelka jest walnięta na kanale olejowym i tak wyrzuca(bowyglądało to jak by dużym ciśnieniem strzeliło) ale po zdjęciu głowicy okazało się że nie. Podejrzenia padły na dekiel wymieniłem w nim zimering i uszczelke obejrzałem dokładnie wszystko ok więc złożyłem.Po przejechaniu 30 km znowu to samo silnik cały zalany olejem.Szukam dalej i znalazłem zamarznięty przewód odpowietrzający skrzynie korbową.Dodam że jak autko stało w garażu jak naprawiałem je to troche odtajało i jeździłem 30km i było ok jak postał na mrozie 6godzto po 10km wyrzuciło.Przewód oczywiście wyczyściłem jest teraz drożny.Mam pytanko czy miał ktoś taki przypadek już i czy możliwe że przez ten zamarzniety przewód tak sie może dziać jak tak to któredy to może lecieć bo tyle oleju żeby przez te gumowe przewody wyleciało to aż dziwne.
  • Poziom 13  
    Jest to możliwe , przewód odpowietrzający skrzynię korbową musi być drożny bo powstaje tam nadciśnienie .
  • Poziom 18  
    petr05 napisał:
    Jest to możliwe , przewód odpowietrzający skrzynię korbową musi być drożny bo powstaje tam nadciśnienie .
    Tylko zastanawia mnie któredy zimeringi wymienione,uszczelka pod głowicą ,uszczelka pod klawiatura filtro oleju ,uszczelka pod deklem,przewony gumowe całe nie spękane nie mam już pomysłów którędy to mogło wyrzucić
  • Poziom 13  
    Mnie w golfie 1,6 wycisło (wypadł) zimering na wale korbowym.A teraz jeszcze ci cieknie?
  • Poziom 18  
    petr05 napisał:
    Mnie w golfie 1,6 wycisło (wypadł) zimering na wale korbowym.A teraz jeszcze ci cieknie?
    oto chodzi że nawet wcześniej nie ciekło tylko wystrzeliło nagle 3litry oleju. z zimeringa to się zgodze że może cieknąć ale żeby 3 litry uciekły to nie ma takiej możliwości.Udrożniłem ten gumowy kabel przejechałem 5 km i ok ale zastanawiam się jak to się mogło stać że cały olej prawie uciekł.Bo teraz aż strach jechać gsdzieś dalej.Siedze i prubuje sobie to jakoś logicznie wytłumaczyć jak to się mogło stać
  • Poziom 27  
    Jeśli w skrzyni korbowej zapanowało ciśnienie kilku atmosfer to olej już sobie sam znalazł miejsce aby wyciec.
  • Poziom 18  
    Los_sandalos napisał:
    Jeśli w skrzyni korbowej zapanowało ciśnienie kilku atmosfer to olej już sobie sam znalazł miejsce aby wyciec.
    I tym się łudze mam nadzieję że będzie dobrze tylko martwi mnie to że on do końca nie buł zatkany bo przy wymianie uszczelki pod głowicą dmuchałem w niego i słychać było że cośtam leci a na dodatek jest jeszcze przewód od dekla klawiatury nie jest on co prawda zbyt gróby ale powinno się to ciśnienie jakoś korygować postaram się zamieścić rysunek w którym miejscu mi to zamarzło

Dodano po 21 [minuty]:

zamarzł mi przewód oznaczony 7 dokładnie w tym miejscu co kreska od 7