Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opticum X406p HD - dwa zakodowane kanały w pakiecie Cyfry+

smurfik 12 Gru 2012 20:45 2097 0
  • #1 12 Gru 2012 20:45
    smurfik
    Poziom 2  

Zwracam się z prośbą o pomoc w następującym temacie.
    Mam cztery tunery: dwa Opticum X406p HD oraz dwa tunery Opticum 7100CR. Tunery są w czterech pokojach i karta Cyfry+ jest udostępniana tunerom za pomocą splittera Blue Line.
    Na tunerach 7100CR kanały TV6 i Comedy Central Family są odkodowane, natomiast na tunerach X406p HD są zakodowane. W pakiecie Cyfry+ mam zawarte oba kanały i nie wiem dlaczego na tych nowszych tunerach kanały są zakodowane ?
    W tunerach X406p HD mam wgrany soft z 15 marca 2012 roku i inne kanały z pakietu Cyfry+ działają. Podczas przełączania na zakodowany kanał na karcie klienckiej BlueLine zapala się na chwilę zielona dioda po czym następuje odkodowanie kanału, natomiast przełączenia tunera na któryś z tych dwóch kanałów zielona dioda się nie zapala na karcie klienckiej splittera. Nawet jak się włoży w tuner kartę Cyfry+ to te dwa kanały są nadal zakodowane.
    Sprawdzałem ustawienia częstotliwości, polaryzacji i FEC dla transpondera i ustawienia w tunerach X406p HD zgadzają się z tymi w tunerach 7100CR.
    Czy może ktoś miał podobny problem i może poradzić co zrobić żeby te dwa kanały można było oglądać na tunerze X406p HD ?
    Czy może są jeszcze gdzieś jakieś ustawienia o których nie wiem, a które należałoby sprawdzić ?

0 0