Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Grande Punto - nie działa wspomaganie kierownicy,ABS,

bart.auto 12 Dec 2012 20:56 10845 11
 • #1
  bart.auto
  Level 21  
  Auto jak w temacie nie działa wspomaganie kierownicy,ABS,ESP,nie pokazuje prędkości,świeci kontrolka silnika,sytuacja trochę uciążliwa bo to auto sąsiada a on co dziennie do pracy nim dojeżdża ,po wstępnej diagnozie wychodzi tak:

  -ABS-brak komunikacji
  -Wspomaganie kierownicy-brak komunikacji
  -sterownik silnika-komunikacja jest -błąd brak komunikacji sterownika silnika z zespołem ABS-ESP wszystkie bezpieczniki ok,zasilanie do ABS ok,do silnika wspomagania też zasilanie ok ,dysponuje może ktoś schematem ABS i wspomagania do tego auta
 • #3
  bart.auto
  Level 21  
  Tak 14.4 volta
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  bart.auto
  Level 21  
  Delphi i Ktsem

  Dodano po 2 [minuty]:

  Myśl,,e że can może siać te błędy
 • #6
  KarizmoGSM

  Level 28  
  bart.auto wrote:
  nie działa wspomaganie kierownicy,ABS,ESP,nie pokazuje prędkości


  Ostatni miałem taki przypadek ze te błędy sie pojawiały bo nie działał prędkościomierz, wypięta była wtyczka, koło w bezpiecznikach (lub w bezpiecznikach) komorze silnika (było to akurat punto 2) ale chyba od tego by zaczął.

  O ile pamiętam wtyczka była 2 pinowa. Jak nie to zacznij od szukania usterki prędkościomierza to reszta błędów powinna zniknąć.
 • #7
  miler80
  Level 34  
  Odepnij elektronikę ABS i diagnozuj wspomaganie, jak nic to na odwrót -odepnij centralkę wspomagania (obok silniczka) i diagnozuj ABS.
 • #8
  bart.auto
  Level 21  
  Właśnie wczoraj już się przyglądałem tej skrzynce bezpieczników pod maską ,auto jest po dzwonku od strony skrzynki , właśnie jedna sugestia zdiagnozowana jeszcze wczoraj pali w niej jeden bezpiecznik 5 A nr 24,w opisie fabrycznym w książce miejsce to jest oznaczone jako wolne ?

  Dodano po 2 [minuty]:

  W body są dwa błędy:
  -Minicrypt
  -sygnał prędkości
 • #9
  tzok
  Moderator of Cars
  bart.auto wrote:
  Minicrypt
  U0426? Podaj kody błędów, nie tylko opisy. Jeśli masz Uxxxx to jest problem na magistrali CAN, ten konkretny to brak połączenia z immobilizerem.
 • #10
  bart.auto
  Level 21  
  Temat rozpoznany,oprócz lekkiego bałaganu w skrzynce w komorze silnika, palący bezpiecznik to zasilanie po kluczyku na ABS i wspomaganie(ciekawe tylko dlaczego w instrukcji pojazdu opisany jest jako miejsce wolne) dwa przewody biało pomarańczowe wychodzące z tego bezpiecznika jeden odchodzi na ABS,drugi do wtyczki we wspomaganiu elektrycznym, po odcięciu tego od wspomagania ABS zgasł, prędkość pokazuje,ESP działa,system start&stop aktywny,w silniku brak błędów, komunikacja z ABS nawiązana,tylko wspomagania nie ma,w poniedziałek je wyciągnę i spróbuje zlokalizować tą usterkę na płycie, może jakaś dioda zabezpieczająca dostała zwarcia? czy od razu szukać wspomagania?

  Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem
 • #11
  tzok
  Moderator of Cars
  bart.auto wrote:
  przyglądałem tej skrzynce bezpieczników pod maską(...) pali w niej jeden bezpiecznik 5 A nr 24,w opisie fabrycznym w książce miejsce to jest oznaczone jako wolne
  W instrukcji, od modelu MY2008, jest on opisany jako "Centralka systemu prowadzenia elektrycznego ESP (zasilanie +kluczyk), centralka układu hamulcowego NFR (zasilanie +kluczyk), czujnik skrętu na tunelu".

  Właściwą instrukcję możesz pobrać ze strony http://aftersales.fiat.com/elum/Home.aspx?id_language=9 na podstawie nr VIN.
 • #12
  bart.auto
  Level 21  
  Bardzo dziękuję za pomoc widocznie instrukcja którą dał właściciel nie jest od tego modelu rocznik auta 2010,a odnośnie płyty centralki wspomagania jest sens przyglądania się jej?