Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Grande Punto - nie działa wspomaganie kierownicy,ABS,

bart.auto 12 Dec 2012 20:56 9807 11
 • #1
  bart.auto
  Level 20  
  Auto jak w temacie nie działa wspomaganie kierownicy,ABS,ESP,nie pokazuje prędkości,świeci kontrolka silnika,sytuacja trochę uciążliwa bo to auto sąsiada a on co dziennie do pracy nim dojeżdża ,po wstępnej diagnozie wychodzi tak:

  -ABS-brak komunikacji
  -Wspomaganie kierownicy-brak komunikacji
  -sterownik silnika-komunikacja jest -błąd brak komunikacji sterownika silnika z zespołem ABS-ESP wszystkie bezpieczniki ok,zasilanie do ABS ok,do silnika wspomagania też zasilanie ok ,dysponuje może ktoś schematem ABS i wspomagania do tego auta
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #3
  bart.auto
  Level 20  
  Tak 14.4 volta
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  bart.auto
  Level 20  
  Delphi i Ktsem

  Dodano po 2 [minuty]:

  Myśl,,e że can może siać te błędy
 • #6
  KarizmoGSM

  Level 26  
  bart.auto wrote:
  nie działa wspomaganie kierownicy,ABS,ESP,nie pokazuje prędkości


  Ostatni miałem taki przypadek ze te błędy sie pojawiały bo nie działał prędkościomierz, wypięta była wtyczka, koło w bezpiecznikach (lub w bezpiecznikach) komorze silnika (było to akurat punto 2) ale chyba od tego by zaczął.

  O ile pamiętam wtyczka była 2 pinowa. Jak nie to zacznij od szukania usterki prędkościomierza to reszta błędów powinna zniknąć.
 • #7
  miler80
  Level 34  
  Odepnij elektronikę ABS i diagnozuj wspomaganie, jak nic to na odwrót -odepnij centralkę wspomagania (obok silniczka) i diagnozuj ABS.
 • #8
  bart.auto
  Level 20  
  Właśnie wczoraj już się przyglądałem tej skrzynce bezpieczników pod maską ,auto jest po dzwonku od strony skrzynki , właśnie jedna sugestia zdiagnozowana jeszcze wczoraj pali w niej jeden bezpiecznik 5 A nr 24,w opisie fabrycznym w książce miejsce to jest oznaczone jako wolne ?

  Dodano po 2 [minuty]:

  W body są dwa błędy:
  -Minicrypt
  -sygnał prędkości
 • #9
  tzok
  Moderator of Cars
  bart.auto wrote:
  Minicrypt
  U0426? Podaj kody błędów, nie tylko opisy. Jeśli masz Uxxxx to jest problem na magistrali CAN, ten konkretny to brak połączenia z immobilizerem.
 • #10
  bart.auto
  Level 20  
  Temat rozpoznany,oprócz lekkiego bałaganu w skrzynce w komorze silnika, palący bezpiecznik to zasilanie po kluczyku na ABS i wspomaganie(ciekawe tylko dlaczego w instrukcji pojazdu opisany jest jako miejsce wolne) dwa przewody biało pomarańczowe wychodzące z tego bezpiecznika jeden odchodzi na ABS,drugi do wtyczki we wspomaganiu elektrycznym, po odcięciu tego od wspomagania ABS zgasł, prędkość pokazuje,ESP działa,system start&stop aktywny,w silniku brak błędów, komunikacja z ABS nawiązana,tylko wspomagania nie ma,w poniedziałek je wyciągnę i spróbuje zlokalizować tą usterkę na płycie, może jakaś dioda zabezpieczająca dostała zwarcia? czy od razu szukać wspomagania?

  Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem
 • #11
  tzok
  Moderator of Cars
  bart.auto wrote:
  przyglądałem tej skrzynce bezpieczników pod maską(...) pali w niej jeden bezpiecznik 5 A nr 24,w opisie fabrycznym w książce miejsce to jest oznaczone jako wolne
  W instrukcji, od modelu MY2008, jest on opisany jako "Centralka systemu prowadzenia elektrycznego ESP (zasilanie +kluczyk), centralka układu hamulcowego NFR (zasilanie +kluczyk), czujnik skrętu na tunelu".

  Właściwą instrukcję możesz pobrać ze strony http://aftersales.fiat.com/elum/Home.aspx?id_language=9 na podstawie nr VIN.
 • #12
  bart.auto
  Level 20  
  Bardzo dziękuję za pomoc widocznie instrukcja którą dał właściciel nie jest od tego modelu rocznik auta 2010,a odnośnie płyty centralki wspomagania jest sens przyglądania się jej?