Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor i dysk zewnętrzny USB

12 Gru 2012 21:05 2604 7
  • Poziom 9  
    Witam,
    Posiadam telewizor LG 32LV2500 z którym mam mały problem. Podłączając przez USB stary dysk 40GB widać wgrane na niego filmy i można je odtwarzać, natomiast gdy podłączę dysk o większej pojemności np. mój nowy nabytek 500GB to zostanie on wykryty, ale telewizor pokazuje, że folder jest pusty. Muzykę wykrywa, ze zdjęciami też jest jakiś problem, bo foldery pokazuje, ale zdjęć nie ma. Czy zna ktoś jakiś sposób na ten problem, aby dysk przez port USB był poprawnie odczytywany? Wgrałem najnowszą wersję firmware. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
  • Poziom 14  
    Sprawdż czy dysk jest sformatowany w systemie FAT32.
    Druga możliwość to zasilanie dysku przez usb telewizora " nie wyrabia " i trzeba podpiąć oddzielne zasilanie do dysku.
  • Poziom 9  
    Ja myślę raczej, że to wina firmware. Dysk obecnie ma system plików NTFS, kilka godzin temu formatowałem na FAT32 i też nie działa. Mój poprzedni dysk 80GB, który musiałem podzielić na dwie partycje po 40GB, bo nie widział filmów jest 3,5" na zewnętrznym zasilaniu, więc wina zasilania USB to też raczej nie jest.
    Muzyka gra i zdjęcia się wyświetlają, tylko filmów nie widać.
  • Poziom 14  
    Może nieodpowiedni format filmów próbujesz otworzyć,sprawdż w instrukcji jakie formaty filmów odtwarza.
  • Poziom 9  
    Wiem, jakie może odtwarzać i takie wrzucam. Co więcej, na starym dysku (80GB - 2 partycje po 40) i na nowym mam wgrany ten sam plik, ten sam film, a dokładniej plik o rozszerzeniu .mkv. Wybierając z menu opcję przeglądania zdjęć to pojawiają się chociaż foldery, które można przejrzeć gdy nie mam żadnych obrazków wgranych, natomiast przy opcji oglądania filmów po prostu wyświetla mi napis na środku "Folder pusty", tak jakby zupełnie nic nie było na tysku.
  • Poziom 9  
    Może wie ktoś czy w menu serwisowym są jakieś opcje dotyczące obsługi pamięci zewnętrznych i jak się do takiego menu dostać? Dziwne jest to bardzo, że akurat z filmami ma problem.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    w zależności od nowości telewizora może jak w początkowych komputerach nie można było wrzucać dysków o większych pojemnościach bo system go nie widział i może tu także jest taka sytuacja pendriva będzie ci widział bo jest mała pojemność pamięci spróbuj podzieli na partycje ten dysk na 80GB i wgrywaj pliki i zobacz czy będzie działało u mnie nie ma to znaczenie czy mam na FAT32 czy na NTFS i tak hulaja filmy i tak tylko ja tv kupowałem w tym roku i samsunga :D
  • Poziom 9  
    Zrobiłem tak jak napisał kolega wyżej tylko partycję 40GB i telewizor widział pliki. Następnie rozszerzyłem jakimś programem partycję na cały dysk i takim sposobem mam dostępny cały dysk.
    Cieszę się tym już ponad 2 lata. Dzięki ;)