Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Goclever i71 system is demaged please try recover from external storage

michalwm89 12 Dec 2012 22:35 21720 43
    michalwm89
    Level 14  
    Witajcie. Po jednej z aktualizacji w moim tablecie goclever i71 pojawił się problem. Po uruchomieniu wyświetlił się napis "android" który migał, następnie komunikat "system is demaged please try recover from external storage" i na tym kończy się uruchamianie.....

No cóż, podjąłem próby przywrócenia systemu z zewnętrznej pamięci jak każe przytoczony komunikat, lecz tablet za nic w świecie nie chce się uruchomić z karty pamięci i ładować nowego ROMu tylko miga ten napis logo android a następnie pojawia się ten komunikat "sysyem is demaged....... etc. "
    Ładowanie ROMu wykonuje po sformatowaniu karty za pomocą SDFormater, następnie w WinHex klonuje dysk i preparuje kartę do aktualizacji zgodnie ze wskazówkami.... wcześniej to działałó już trochę ROMów w ten sposób do niego wgrywałem więc nie wiem co jest teraz nie tak że nie chce startować z karty.... od początku mam z nim problemy. Proszę o pomoc bo sam nie dam rady, on mnie wykończy...
    kurek997
    Level 1  
    Witam ja też mam problem z Goclever Tab i71.Mój problem polega na tym że tablet po włożeniu karty pamięci z romem nie włączył się tylko swieci się zielona dioda po prostu nic nie wyświetla się.Próbowałem też resetować ale to też nic nie daje.Pomóżcie bo z tym tabletem są same problemy.
    karolas123
    Level 20  
    michalwm89, sprobuj zrobić wipe reset/ factory reset moze sie podniesie.

kurek997, obawiam sie, ze Twoj jest uceglony.
    michalwm89
    Level 14  
    karolas123 wrote:
    michalwm89, sprobuj zrobić wipe reset/ factory reset moze sie podniesie.

kurek997, obawiam sie, ze Twoj jest uceglony.

Kolego karolas123 , ale jak w tym modelu zrobić format factory / wipe reset ?? Ten model tableta przysparza wielu trudności.... może nie wszystkim i nie zawsze ale jednak....
    karolas123
    Level 20  
    Włączasz go guzikiem power+back wchodzisz do menu wybierasz reset. Jak sie uda to podajesz mu nowy rom na sd.
    michalwm89
    Level 14  
    Próbowałem włączyć wciskając jednocześnie power+back i nic nie reaguje, włącza się tylko "normalnie" . Cóż można zrobić jeszcze.... walnąć o ścianę....... ???
    karolas123
    Level 20  
    Nie masz backupu/ restore ? Podejrzewam ze odrazu wrzuciłeś nowy rom. Można sprobować kupić na alle odceglacz i probowac wrzucic rom z zewnetrznego nosnika, rozumiem ze przez kompa probowałeś?
    michalwm89
    Level 14  
    Tak, od razu zarzuciłem nowy rom z sd. Probowałem właczyc go jak pisałes wciskajac power+back trzymajc obydwa przyciski jednoczesnie i nic. Przez kompa nie probowalem nic poniewaz nawet ten model nie ma zadnego polaczenia z nim. Mowiac o odceglaczu z alle co masz konkretnie na mysli?
    karolas123
    Level 20  
    Np wpisz nr 2809348642
    michalwm89
    Level 14  
    Pokazałeś mi w tej aukcji do samsunga przejściówke usb, co do goclevera taki adapter dostałem przy zakupie w zestawie pozwala on podłączyć modem, dysk, pendrive, myszke, klawiaturę.... etc. ale jak to się ma odnośnie zmartwychwstania systemu w moim tabie? To nic nowego nie wnosi, chyba że źle coś zrozumiałem z Twojej wypowiedzi.....?
    karolas123
    Level 20  
    wgraj na usb/dysk rom i sprobuj podnieść w trybie download.
    michalwm89
    Level 14  
    W trybie download? Czyli wgrać na pendrive rom, podłączyć do tabletu i uruchomić go = nie działa. Chyba że masz na myśli aby włączyć tryb download tylko jak to zrobić? Tablet na włączanie trzymając przyciski power+back nie reaguje w żaden sposób. Myślałem już czy jest może sens wgrać rom na tą kartę sd wewnątrz urządzenia i spróbować go odpalić może wystartował by jakimś cudem z tej wewnętrznej pamięci ale czy to ma jakieś szanse na powodzenie czy on jednak nie korzysta z pamięci wewnętrznej przy bootowaniu ???
    karolas123
    Level 20  
    W takim przypadku pewnie uszkodzony boot loader, moze ktoś z jtagiem ci pomoze kto ogarnia.
    michalwm89
    Level 14  
    Czyli próba odpalenia romu z pamięci wewnętrznej raczej nie ma sensu tak? Zostaje tylko ten jtag ale jak widze to jest już wyższa szkoła jazdy...
    karolas123
    Level 20  
    Dokładnie, wszytsko co mogłeś zrobić , juz zrobiłeś.
    arnoldziq
    Moderator of Programming
    karolas123 wrote:
    Dokładnie, wszytsko co mogłeś zrobić , juz zrobiłeś.

Śmiem się nie zgodzić.
    Można załadować nowy ROM, nawet gdy urządzenie znajduje się w boot-loop.
    Proszę zapoznać się z załączonym dokumentem.
    Jest po angielsku, ale nie powinno być problemów z poszczególnymi krokami, bo do każdego jest dodany obrazek poglądowy. Na dole tego dokumentu jest link do kolejnego, który pokazuje jak przeprowadzić te operację z karty, która jest "zaszyta" w urządzeniu.
    W razie problemów proszę pisać w tym wątku.
    michalwm89
    Level 14  
    Arnoldziq czyli mogę zrobić coś jeszcze.... spróbuje, angielski nie jest mi zbyt obcy na szczęście, jeśli się uda masz u mnie duże piwo:-D Porady zawarte w zamieszczonym przez Ciebie pliku pdf już stosowałem lecz próbowałem uruchomić tablet nie z wewnętrznej karty pamięci, a jedynie z czytnika tak jak zwykle ładowało się rom.... Zobaczymy czy przyniesie to oczekiwany efekt. Podzielę się skutkami swojej walki. Dziękuje

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

Więc problemy pojawiły się następujące: podczas formatowania sd formaterem wszystko ładnie pięknie, lecz w końcowym raporcie znajduje się zdanie "Flash erase not supported off, operation has been cancelled because the device didn't support it"
    - no cóż... dalej ze wskazówkami idąc po wyjęciu, i ponownym włożeniu karty odpalam WinHex i kopiuje dysk logiczny , po wprowadzeniu wszystkich ustawień zgodnie ze wskazówkami operacja rozpoczyna się, po chwili wyświetla się 16055 sectors copied klikam na ok i po chwili komunikat "odmowa dostepu" zatwierdzam go i przechodze do następnego kroku wyjmuję / wkładam kartę i rozpoczynam jej formatowanie i zamiast mieć 700mb jak pisze we wskazówce, posiada ona normalny rozmiar 3,68gb..... ale nie poddając się wgrywam folder android i podejmuję próbę odpalenia go z gniazda wewnętrznego karty pamięci, jak i tego drugiego.... nic .... zero efektu.... zapewne coś robię źle z własnej niewiedzy, być może ktoś z was naprowadzi mnie na właściwą drogę ?
    kew497
    Level 10  
    witam miałem to samo badziew okropny
    ale jeszcz ożyje odpal winhexa jako administrator to nie odmówi dostępu
    nie wgrywaj katalogu androida tylko wgraj winhexem obraz romu na wew. karte
    UberTweaked M799ca Image.7z tu go znajdziesz jedyny rozsądny
    http://chomikuj.pl/mariusz762/GOCLEVER+I71/ROMY/uberoid/Goclever
    lub z zewnętrznej według zał.turolialu
    jak zadziała to sie go pozbyj c-64 był lepszy
    michalwm89
    Level 14  
    WinHexa odpaliłem jako administrator, zresztą jestem jedynym użytkownikiem kompa używam WinXP w pełni zaktualizowanego. Spróbuje Twojej porady... wcześniej wrzucałem folder android na kartę jedynie... Lecz nie rozumiem paru rzeczy, mianowicie w punkcie 14 tego tutoriala co podałeś pisze "skopiuj folder android na kartę pamięci" i ani słowa o WinHex dalej..... Mógłbyś dać mi wskazówkę jak zrobić tą kartę sd żeby była dobra?
    kew497
    Level 10  
    Tutorial opisuje jak wgrać z karty zewnnętrznej czyli musisz mieć jedną karte w tablecie 4gb najlepiej ją sformatuj
    drugą karte 4gb preparujesz według tutolialu czyli
    1 SD Formater
    2 w winhexa wgrywasz wedlug opisu start_sector.001 i koniec zabawy z winhexem
    3 formatujesz pod windowsem normalnie prawy myszy szybki format
    i powinna po formacie mieć 700mb
    4 teraz przenosisz katalog android na nią
    5 wkładasz w zewnętrzny slot tabletu i odpalasz go

ja musiałem załorzyć konto admina z hasłem dopiero mi zadziałało

a jak chcesz wgrać na wewnętrzną odrazu to zamiast start_sector.001 wgraj
    obraz romu UberTweaked M799ca Image karta do tabletu i działa
    michalwm89
    Level 14  
    Ja chce od razu na wewnętrzną bo nie posiadam wolnej karty 4gb.... tylko 2gb... Czyli WinHexem wgrac na wewnętrzną kartę plik system.img i już? U mnie przy formatowaniu karta nadal miała wielkość 3,68 nie wiadomo czemu.... A winhex komunikat "odmowa dostepu" pojawil sie juz po komunikacie że kopiowanie sektorów zakończone powodzeniem i w tym raporcie nic nie wskazywało że jest coś nie tak, dopiero gdy zamknąłem raport to pojawił sieę komunikat "odmowa dostępu"
    michalwm89
    Level 14  
    Dziękuje. Dobrze pamiętasz -hasło prawidłowe. Później spróbuje zrobić tablet, i zobaczymy..... Mam jedno pytanie jeszcze: Podczas formatowania sd formaterem wyświetla się na końcu (po angielsku oczywiście) że flash erase jest anulowana operacja urządzenie nie obsługiwane, lecz reszta idzie ok czy ma to jakieś znaczenie ??? A tak na marginesie jeszcze... w tych urządzeniach typu tablet system operacyjny jest przechowywany na tej właśnie karcie wewnętrznej pamięci, czy jest jeszcze jakaś inna pamięć flash na pokładzie? Pytanie z gruntu teoretyczne, ciekawość. A nigdzie nie znalazłem odpowiedzi..
    kew497
    Level 10  
    to zformatuj pod windowsem

jakaś jest ale nie wnikam
    jak ci ruszy to załatw sobie drugą karte 4gb
    zpreparuj wedlug turollialu zassaj z strony goclayera rom
    GCI711205xxxx.zip rozpakuj utwóż na karcie katalog android
    i przenieś z tego rozpakowanego romu wsztstke pliki bez katalogów
    i zaktualizuj tablet
    bo ten rom z chomika nie chce obsługiwać zew.twardego zawiesza dzwięk i nie pokazuje stanu baterii

jeszcze jedno winhex odmawia dostępu jak wybierzesz logiczny dysk a nie fizyczny
    (psyhical) masz to na obrazku

powodzenia
    michalwm89
    Level 14  
    Udało się , zmartwychwstał dzięki Twoim poradom kolego Jesteś wielki.... Podziękowanie ogromne. I od razu zapytanie jak przeprowadzić aktualizacje teraz dokładnie, koniecznie musi być karta 4gb i ten ROM ze strony goclevera? Bo ja go kiedyś wgrywałem i zamulił mi ten tablet, a ten z chomika co ściągnąłem dosłownie szybko "bryka" , lepiej niż fabryczny:) Tylko posiada wady te co wymieniłeś niestety...
    kew497
    Level 10  
    koniecznie 4gb jak przygotujesz według opisu to potem zmieniając tylko katalog
    android możesz przetestować wszystkie romy może któryś będzie bez wad
    ja osobiście przetrzepałem kilka i wole ten zamulony bo zależy mi na twardym
    i wskaźniku
    jak byś jakiś trafił taki w 100% ok to napisz na pw

pozdrawiam
    michalwm89
    Level 14  
    Czyli sam używasz "zamulonego" .... jeśli chodzi o ten ROM z chomika który mi podałeś no to u mnie dysk twardy obsługuje, działa super płynnie... jedyne co mi brakuje do szczęścia to żeby dźwięki odtwarzał.... wskaźnik baterii mógłbym zignorować w ostateczności.... Jeśli mógłbyś to powiedz czy na Twoim ROMie działa internet za pomocą modemu, z tym miałem kłopot na początku.... A co do ROMu który jest idealny dla i71 to znam taki, jest to ten oryginalny z którym go kupiłem jednakże nie jest on nigdzie udostępniony a utraciłem go w wyniku aktualizacji którą zaleciła mi firma goclever w konsultacji telefonicznej ponieważ miałem problem z modemem 3g i nadal mam ale jak się okazuje to najmniejszy mankament w tej całej sytuacji... no cóż moje kombinacje z tym modelem jeszcze nie osiągneły końca.... działam dalej...
    kew497
    Level 10  
    jeżeli tobie chodzi twardy to szok
    mnie nie ruszył
    netu przez modem nie sprawdzałem
    a co do romu to u mnie orginał był też najlepszy
    wydaje mi się że te tablety mają tylko identyczną nazwę a wewnątrz jest to co akurat chinole mają na zbyciu bo po moich poszukiwaniach na różnych forach
    to u każdego na tym samym romie są różne reakcje i niedomagania

ale narazie to olewam syn jest zadowolony bo gry, net, twardy mu działa i wie na której przerwie podładować jedynie co to mnie nerwy biorą bo córka ma larka za
    taką samą kase a jest niezawodny i o 100% szybszy

walcz dalej trening czyni mistrzem