Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wiwa hd-50 wyszukiwanie kanałów w paśmie VHF z 8 MHz rastrem

13 Gru 2012 01:24 1410 5
  • Poziom 7  
    Witam,

Cyfryzacja idzie pełną parą i mam następującą sytuacją, że mieszkam w bloku gdzie sygnał dostarczany jest przez spółdzielnią jako AZART i wprowadzili możliwość już korzystania z telewizji cyfrowej, ale mam zmienić standardową szerokość kanałów w VHF z 7MHz na 8MHz, aby wszystko dobrze działało. Niestety pole to w HD-50 nie jest dostępna -> czy jest na to sposób np. jakiś firmware albo jeszcze inaczej można to wykonać?
  • Poziom 36  
    A masz już tę wiwę?
  • Poziom 7  
    Tak mam, niestety mam i troszkę kicha
  • Poziom 38  

Nic nie zrobisz, bo to jest kwestia standardu emisji DVB-T w Polsce: w paśmie UHF z kanałem 8MHz, a w paśmie VHF z kanałem 7MHz. Większość odbiorników nie daje możliwości zmiany defoltowej szerokości kanału w VHF z 7 na 8 MHz.

Spółdzielnia zmodernizowała instalację w niewłaściwy sposób, zamiast zastosowć demodulację i ponowną modulację w paśmie VHF z szerokością kanału 7MHz, dali prosty przemiennik UHF/VHF - no i jest problem.

Strona nr 4 i inne....

W razie problemów skontaktuj się z UKE.
  • Poziom 7  
    dzięki za informacje, więc jedyne co mogę zrobić to pisać do spółdzielni że za przeproszeniem spartaczyli robotę :/ i powinni coś z tym fantem zrobić zwłaszcza, że mieszkańcy płacą na takie między innymi ulepszenia itd. itp. Raz jeszcze dzięki za info.
  • Poziom 7  
    spółdzielnia sama nawet do mnie zadzwoniła i się okazało, że rzeczywiście tak było ale już zmienili to wszystko, tzn. już teraz stosują demodulację, więc wszystko już działa. Dzięki za pomoc i temat zamykam.