Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla Verso 2.0 D4D, - Nie odpala na zimnym silniku

13 Gru 2012 10:07 14508 5
  • Poziom 8  
    Witam Panowie, mam problem . Moja Toyota jakiś czas temu zaczęła ciężko odpalać na zimnym silniku, wymieniłem filter paliwa, problem ustał, lecz po 2 tyg samochód zaczął bardzo ciężko palić na zimnym silniku. Wkońcu nie odpalił wogóle.

Co to może być? Proszę o pomoc i szybką odpowiedź. Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    Jakie paliwo do auta lejesz? cały czas tankujesz na tej samej stacji?
    Być może to wina paliwa.
  • Poziom 2  
    Cześć Wojtek,
    Możesz mieć słabej jakości paliwo i porobiły się "korki" tzn. pozamarzało w przewodach. Spróbuj może podgrzać filtr paliwa. Druga sprawa, to może świece żarowe nie działają poprawnie albo w ogóle. Zakładam, że akumulator masz sprawny, tzn. kręci ale nie odpala. Spróbuj podgrzać parę razy świece np. 3 razy i wtedy dopiero kręć rozrusznikiem. Powinien być bezpiecznik od tych świec, zobacz czy nie jest przepalony? Wiem też, we tych Toyotach są problemy z rozrusznikami.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Ok, Bardzo dziękuje. Mechanik ostatnio sprawdzał mi świece, ale spróbuje tak zrobić jak mówisz. Paliwo tankowałem cały czas na Statoil , później zmieniłem na BP. Rozrusznik kręci, a świece działają, zaraz posprawdzam. Dziękuje Panowie

Dodano po 3 [godziny] 27 [minuty]:

Czy ktoś wymieniał już zawory SCV na pompie paliwa? Czy były tego efekty?
  • Poziom 31  
    moj kolega w land cruser , d4d, plus inne dodatki w servisie bardzo bardzo drogo, diagnoza servisu wymiana to pomoze- na pewno oddal auto jezdzil do nich na poprawki - i nic , po jakims czasie kupil z rozbitka uzywana do dzis dalej leje paliwo z banki.
  • Poziom 8  
    Wymieniłem zawory SCV na pompie wtryskowej- auto działa bez zarzutów.

Zawory 860zł, wymiana 50zł