Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

źle zrobiona instalacja grzewcza

13 Gru 2012 11:03 1068 2
  • Poziom 12  
    Witam nie dawno sprowadziłem się do domu teściów i przed zimom postanowiłem poprawić instalacje grzewczą.Do tej pory było tak że były 2 pompy jeśli obie były włączone to grzała część domu i warsztat jeśli jedna to tylko połowa domu udało mi się zrobić tak że grzeje dom i warsztat jednak do grzejników w warsztacie nie dochodzi wystarczająca ilość ciepłej wody, na odległości około 35m jest podłączone 9 grzejników o mocy około 2000w jest to wszystko na rurze 25 pp do tego idzie ona do góry potem na duł itd. postanowiłem to przerobić. Z racji tego że moje umiejętności kończą się na zrobionych dwóch działających instalacjach centralnego ogrzewania (jedna u rodziców w miedzi druga w rurach pp) a tu mnie to trochę przerosło i proszę o pomoc i zweryfikowanie poprawności rysunku (prowizorycznego). Do tego prosiłbym o informacje czy istnieje jakakolwiek opcja żeby grzejnik panelowy poziomy grzał w pionie?Nie musi to być 100% mocy ,wiem że to nie jest mądry pomysł ale nie ma opcji przetłumaczenia tego. I jeszcze moje jedno pytanie ,nie miałem możliwości nigdy zgrzewać rur Stiba (plex-alum-plex)
    jedynie wiem że zdzierakiem należy zedrzeć zewnętrzną warstwę jednak nie znam czasu nagrzewania ani temperatury do przekroju 16.

źle zrobiona instalacja grzewcza
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Grzejnik panelowy o którym mowa będzie grzał pełną mocą jak dasz zasilenie w górny róg (najlepiej po przekontnej z powrotem).

Co do wydajności tych grzejników na końcun -Będzie to wszystko ciężko obrócić jedną pąpą. Chociaż nie jest to niemożliwe, trzeba tylko odpowiednio zdławić przepływy aby woda tam szła gdzie my chcemy a nie tam gdzie jej łatwiej. Zakładam, że wydajność pompki wystarczająca.
  • Poziom 12  
    pompa to nie problem bo już przeinwestowałem tyle że zakup mocniejszej pompy to nie jest taki straszny wydatek ,jeszcze rozważałem opcje (mam 2 pompę w zapasie) podłączenie dwóch pomp jedna obok drugiej, powinno się zwiększyć wydajność , co o tym myślicie? jeszcze prosiłbym o wyjaśnienie jak zgrzewać tą rurę stiba. Próbowałem metodą prób i błędów na rurach "odpadowych"jednak te łączenia nie przemawiają do mnie ,niektóre wręcz się rozlatywały pod wpływem użytej siły na rozerwanie.