Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Praca lodówki Indesit 33fx hd

13 Gru 2012 11:17 2082 3
  • Poziom 2  
    Witam, jestem tu nowa wiec nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam swoje pytanie.chodzi o to ze lodowka ta (Indesit 33fxdhd posiada system no frost) dziwnie pracuje. Slychac jak gdzies kapie woda, a czasem mam wrazenie ze spadaja gdzies kawaleczki lodu... denerwuje mnie to bo stara lodowka rowniez posiadala ten system a pracowala cichutko i nic w niej nie kapało. jaka moze byc tego przyczyna???zle stoi, za blisko scian??czy to normalne odglosy jej pracy???prosze o opinie
  • Poziom 19  
    "Technologia No Frost opartej na intensywnym krążeniu zimnego powietrza wilgoć jest usuwana z zamrażalnika, co zapobiega osadzaniu się szronu na przechowywanych produktach oraz lodu we wnętrzu urządzenia. Brak szronu i lodu umożliwia również optymalne wykorzystanie powierzchni przeznaczonej do przechowywania oraz pozwala uniknąć czasochłonnego rozmrażania i czyszczenia.
    Specjalne wentylatory, parownik do osuszania powietrza oraz przewody do odprowadzania wilgoci skutecznie zapobiegają powstawaniu lodu. Brak lodu, to brak konieczności rozmrażania."

więc nie dziw się że tak słychać gdyż lodówka nadmiar lodu wilgoci rozmraża i próbuje jej się pozbyć.
  • Poziom 2  
    Rozumiem,ale zdziwiona jestem i to bardzo, bo moja stara lodowka daewoo tez miala system no frost i nie wydawala takich dzwiekow.nie wydawala zadnych dzwiekow. teraz jestem w szoku, sprobujcie uspac sie jak kapie kran, chlap chlap chlap....moze ktos rowniez ma ta lodowke i powie mi czy to w nich normalne??? czy w mojej jest cos nie tak
  • Poziom 15  
    To kapanie występuje po włączeniu się grzałki parownika. Topi się szron i kapie woda do rynienki, następnie leci do pojemnika umieszczonego z tyłu na sprężarce. To może być słyszalne.
    Można zmniejszyć ten efekt wkładając do tego pojemnika pod rurkę, z której kapie woda kawałeczek cienkiej gąbki.