Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Braun PC1 - Wybuchł kondesator pirzeciwzakłóceniowy 68nF/250V.

13 Gru 2012 12:08 1302 6
  • Poziom 14  
    Witam!

Wczoraj podłączyłem gramofon Braun PC1 do Braun SR1 i poszedł dym i było słychać cichy wybuch.

Rozkręciłem gramofon i zauważyłem uszkodzony (rozsadzony) kondensator tuż przy zasilaniu.

Braun PC1 - Wybuchł kondesator pirzeciwzakłóceniowy 68nF/250V.

Kondensator ten oznaczony jest symbolem C811 na fragmencie schematu znajduje się po prawej stronie u dołu. Kondensator ma dane 0,068uF 250V czyli 68nF.

Mam pytanie trudno taki kondensator u mnie w mieście dostać, wiec czy mogę go zastąpić bardziej pojemnym i na większe napięcie??

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Możesz dać większy i na większe napięcia ale można też taki wyjąć np. ze starego zasilacza ATX.
  • Poziom 14  
    Mam w starym zasilaczu 0,47uF czyli 470nF na 270V może być??
    Te kondensatory nie mają biegunowości?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Może być, mam nadzieje że ma znaczek ~ ;) Nie mają biegunowości, dla pewności właśnie pytam o znaczek.
    Swoją drogą bardzo dziwne zjawisko, gniazdka musiały by mieć różne fazy a jedno z urządzeń przebicie na masę...
  • Poziom 14  
    Tak oczywiście pisze 270V i obok ~. :)

Własnie bez kondensatora nie będzie działało?

Przy okazji oba urządzenia podpięte pod jedną fazę, co do przebicia jak to sprawdzić?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Ustawiasz multimetr na "diode" czyli sprawdzanie ciągłości. Jedna sonda do wtyczki druga do obudowy. Jeśli zapiszczy znaczy, że ma przebicie, sprawdź jeszcze na której zyle.