Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 1.9 90km - A3 elektryczne szyby oraz elektryczny bagażnik warjuje.

13 Gru 2012 12:28 3930 12
  • Poziom 9  
    Witam

W niedziele kupiłem a3 z 2000 roku.. No jazda próbna i te sprawy chłop gada nie otwierać szyb bo pozamarzały no ale w trakcie postoju otworzyłem szybe i niestety bez pomocy 2 rąk nie zamknie ich się i co najciekawsze tak samo jest z szybą pasażera. Czyżby coś z elektroniką główną lub modułem komfortu? Co do bagażnika wszystko ok było do wczoraj gdy zajechałem do mechanika aby wyczyścił turbine, wracam szyba otwarta na maksa a bagażnik ciągle "bzyk bzyk, bzyk bzyk" otwiera się . po paru minutach ustało. W końcu jade i bagażnik sam w drodze się otwiera. ale niestety sam już nie moge go otworzyć. Sprężynka chodzi ale nie ma reakcjii żadnej bagażnika.. Jakieś zwarcie było? Dziś tylko raz sam mi się otworzył jak jechałem. Niestety nie mam pilota do centralnego i bagażnika. jak zamukam kluczykiem drzwi to oczywiście bagażnik także się zamyka wiec to nie wina centralnego zamka. Proszę o pomoc bo jechać do elektryka to na dzień dobry za rozebranie będzie 100.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 16  
    Co do szyb to myślę, że to wina mechanizmu chodzi o to że szyba prawdopodobnie się klinuje podczas próby zamykania, rozebrać boczek i popatrzeć.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 9  
    Włąśnie czytałem że prawdopodobnie ślizg się rozwaliłe tylko dziwne że 2 szyby nie działają... no i z tym bagażnikiem to dziwna przypadłość a możę szyby robią jakieś zwarcie....? albo to z powodu mrozu też moze być?
  • Poziom 16  
    Kurde weź rozbierz najpierw te boczki to coś już zobaczysz co do szyb.
    Co do bagażnika ogarnij sobie schemat zobacz jak jest sterowany zamek bagażnika, posprawdzaj czy nie ma zwarć czy w przelotkach kable dobrze siedzą. Zobacz może są jakieś błedy w module komfortu lub centralnego zamka.
    Trzeba działać - nie pisać na forum i się rozważać czy dwie szyby naraz mogły czy nie.
  • Poziom 9  
    Dobra dzięki będe się za to brać i dam znać co i jak.
  • Poziom 11  
    Ukryta wada przy sprzedaży pojazdu, dzwoń do gościa albo jedź jak blisko mieszka, niech Ci odda pieniądze na naprawę.

Ja miałem podobną sytuację w vw lupo, drzwi i bagażnik same się otwierały a przy zamykaniu samochodu z kluczyka szyby chodziły w górę i w dół. okazało się, że jest zepsuty bębenek w zamku wiec założyłem sterowanie z pilota a bębenek był całkowicie odłączony, po kilku tygodniach sytuacja się powtórzyła, padł cały zamek od kierowcy.
  • Poziom 9  
    Właśnie jedziłem i znów zaczą wariować tylko bzyk bzyk, bzyk bzyk, jak jade to strasznie to wkur.... No tak samo miałem że turbo do czyszczenia i pewnie niedługo regeneracja.. Przy 140km włączał się tryb awaryjny. Niestety z Augustowa do Sochaczewa koło wawy ponad 300 km, nie się zadławi tymi pieniędzmi cwaniak zasrany...

Ale to nie wina bębenka ani centralnego bo to właśnie dział bo jak zamkne drzwy (samochód) to się nie otwiera.. Nie mam garażu i zimno jak cholera więc ciężkoi będzie się do tego zabrać..
  • Poziom 23  
    Jak już zdejmiesz tą tapicerkę to zajrzyj do kości elektr. silnika od szyby, czy nie zaśniedziała lub nie ma w niej wody.
  • Poziom 9  
    Witam u nas tutaj strasznie zimno i na początek zabrałem się za zdjęcie tapicerki z bagażnika i co najciekawsze wszystko jest suchutkie i prawie że nowiutkie. Wypiłem najpierw kostkę od silniczka odpowiadającego za otwieranie bagażnika, poruszałem ręcznie tym silniczkiem kilkanaście razy, od tego idą 2 kabelki do przycisków nad rejestracją, nie dałem rady ich wypiąć ale tylko nimi poruszałem, podpiełem z powrotem kostke do tego silniczka i ku mojemu zdziwieniu wszystko działa :-) Wcześniej gdy jeszcze nie wariował działał tylko lewy przycisk a teraz działają 2 no i co tutaj jest grane :) narazie nie podpinałem z powrotem tapicerki, pojeżdżę i zobacze co się będzie działo. Może w tym silniczku coś się przyblokowało. jak odpalam samochód już się sam nie otwiera wrzystko gra. A co do drzwi czekam aż będzie troszke cieplej bo to więcej dłubaniny ale z czego się orjętuje to prawdopodobnie ślizgi poułamywane bo mogło mu nalecieć po myjni wody zamarznąć a on na siłe mógł próbować je otworzyć. Na razie nic czekamy na pogode i zobaczymy co dalej z bagażnikiem..
  • Poziom 9  
    Witam chciałbym odnowić temat. Bagażnik rozebrany byłem u elektryka i mam już przyczyne wariowania oraz nie otwierania się bagażnika. Przyczyną są zaśniedziałe i zgniłem kostki+gniazda które idą do elektrycznych włączników nad tablica rejestracyją tam gdzie znajduje się podświetlenie tablicy. Sprawdzone zostało to na krótko czyli zamkniędzie obwodu jednym kabelkiem co daje nam przyczyne. I teraz moje pytanie gdzie można te kostki i wtyczki kupić bo z tego co mówił elektryk to tylko w aso a on powiedział że zrobi mi to za 100zł bez tyych kostek może wiecie jak samemu to zrobić bo w internecie nie moge znaleźć podobnego tematu. Może jakieś zdjęcia jak rozebrać tył tej klapy. jak nazywają się te kostki i wtyczki fachowo bo nie wiem co wpisać w allegro bo może są. Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 9  
    Prosiłbym o pomoc albo jakieś wskazówki.
  • Poziom 16  
    Poszukaj, na szrocie powinieneś gdzieś dostać części elektryki. Kolejna opcja, weź tą kostkę i pójdź do lepszego sklepu z częściami...nie wieżę aby nie mieli, ja kupowałem nawet małe pierdółki do szyberdachu, głupie spinki osłony silnika których nigdzie nie można na allegro dostać i na szrotach. Oczywiście z oryginału tylko, lecz sklep sporo mniej policzy niż ASO.
  • Poziom 9  
    Witam Zakończe temat odnośnie szyb. Standardowa usterka wyrobione i połamana ślizgi może to pomoże przyszłym pechowcom a co do bagażnika zrobiło się cieplej i bagażnik działa ale niestety trzeba przed zimą rozebrać i spróbować zrobić na krótko albo zakupić te kostki.