Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniden Bearcat UBC30XLT -

13 Gru 2012 13:32 4755 9
  • Poziom 2  
    Witam,

zakupiłem sobie skaner nasłuchowy Uniden Bearcat UBC30XLT i od pół dnia przeszukuję nim częstotliwości w każdym zakresie (on ma zakresy FM, AIR i VHF) i do tej pory nic nie znalazłem oprócz radia Eska nafalach FM. Czytałem 5 razy instrukcję obsługi i nadal nic nie rozumiem. Czy ktoś z Was miał ten skaner i wie jak nim podsłuchać np. służby ratunkowe? np. dla mojego miasta częstotliwość to 168,550 MHz i jakiś kanał 3.. Właśnie nie bardzo rozumiem tych kanałów, bo znajduję ręcznie tą częstotliwość ale niestety nic nie słychać. Czy coś źle robię? Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co mam zrobić nie wrzucając na odpał instrukcji obsługi? Z góry wielkie dzięki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Zamieściłem polską, mocno skrócona instrukcję.

Wadą tego urządzenia jest właśnie to, że nie można skanować zakresów, które sam chciałbyś "przemiatać".

Przeszukiwane pasmo jest szerokie co sprawia, że ciężko cokolwiek znaleźć doświadczonemu radiooperatorowi, a co dopiero początkującemu.

Nie wiadomo też jakiego BandPlanu użyć żeby było odpowiednie 12,5 kHz dla całego VHFu.

Ten skaner średnio się udał Producentowi. Poza możliwością odsłuchu cywilnego pasma lotniczego ( 118 - 136 MHz) innych zalet nie widzę.

Ps. Skąd jesteś? Województwo? Powiat?
  • Poziom 2  
    No to się popisałem z tym zakupem. Woj. Wielkopolskie powiat Złotowski.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Musisz uzbroić się w cierpliwość. Skanowanie nowych częstotliwości to długotrwały proces. Żeby umilić sobie czas możesz pokusić się o wykonanie dipola półfalowego, który na pewno poprawi odbiór.
  • Poziom 2  
    Po długim skanowaniu znalazłem straż. Nie wiem jak to się stało ale znalazłem.
  • Poziom 34  
    W ten sposób znalezione częstotliwości dodasz do pamięci urządzenia i wtedy tylko je będziesz przeszukiwał. Tylko żeby zrobić pokaźną bazę musisz wykazać się cierpliwością. Nie trafiasz na dziwne transmisje cyfrowe?
  • Poziom 2  
    Wlasnie nic nie znajduje. Odnosze wrazenie że mieszkam w miejscu gdzie nic nie łapię..
    Do miasta mam 5 km w linii prostej i na tej zwyklej gumowej antence tylko czasem (jak pewnie jakies sluzby sa blisko) to cos tam usłyszę,poza tym nic. Czy ten skaner uzywany na terenach pod miejskich nie bedzie 'słyszał' nic?
  • Poziom 34  
    Ja zaczynając zabawę ze skanerami miałem dwa ręczniaki. Jeden łapał mało. Drugi jeszcze mniej. Początkowo wykonałem dipol półfalowy i natychmiast odczułem różnicę na korzyść. Jednak z racji, że nie była to konstrukcja stabilna to z niej zrezygnowałem i zaopatrzyłem się w antenę Radmor 32812/1 (potocznie nazywana "pałką Radmora" [na aukcjach w okolicy 100 zł]. Wtedy dopiero skanery ożyły. Z biegiem czasu antenę podniosłem z około 10 metrów nad gruntem do ~ 15m. I ponownie usłyszałem więcej. Wnioski nasuwają się same. Zainwestuj w antenę i dobry kabel 50 Ohm, a na pewno będziesz zadowolony.
  • Poziom 1  
    Cześć,
    Mam ten sam problem co kolega, kupiłem skaner i niewiele mogę złapać, chociaż mieszkam w dość dużym mieście.
    Jaką antenę trzeba kupić do tego Unidena żeby było dobrze?

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Jak w postach powyżej posiadam od dawna baofenga 5uvr z anteną dipol byłem zadowolony kupiłem ubc355 clt, na oryginalnych antenach myślałem że się rozpłacze :) ręczniak się odzywa skaner nic ! podpoiłem dipola pod skaner i chasa lepiej od ręczniaka ! dipol na wysokości 10m zbieram Warszawa taver z odległości 380km

Moderowany przez c2h5oh:

Temat z 2012 roku... Proszę zwracać uwagę na daty.
    Regulamin punkt 3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.
    Regulamin punkt 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.