Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E75 - Wyświetlacz nie działa, tylko się podświetla.

mati94ii 13 Gru 2012 14:19 2160 8
  • #1 13 Gru 2012 14:19
    mati94ii
    Poziom 8  

Witam, od paru dni zakupiłem uszkodzoną nokię E75, powiedzmy że stan wizualny krytyczny ;), ale stwierdziłem że za 140 zł + obudowa nowa to max 200 zł, czyli się opłaca.
    Ale konkretnie o co chodzi,w nokii przestał działać wyświetlacz, najprawdopodobniej z mojej winy, opiszę krok po kroku czynności. do telefonu zakupiłem pierw nową taśmę łączącą płytę główną z płytką klawiatur gdyż po rozebraniu telefonu zauważyłem że jest delikatnie przerwana, taśmę dostałem podłączyłem i wszystko na krótko działało ( nie skręcałem telefonu gdyż czekałem na nową obudowę) dziś obudowa doszła, zabrałem się za przenoszenie podzespołów z jednej do drugiej, i tutaj natrafiłem na problem, gdyż do tzw windy płytka klawiatury która łączyła wyświetlacz była do niej przyklejona, więc na chłopski rozum wziąłem w dłoń suszarkę podgrzewając płytkę i powoli odklejając. poszło w miarę gładko, slider nagrzał się dość mocno przez podmuch gorącego powietrza, taśmę przykleiłem do nowej obudowy i wszystko złożyłem i skręciłem. I tutaj właśnie wyświetlacz przestał działać, a dokładnie jest tylko podświetlany, lecz bez obrazu, co może być tego przyczyną, czy do wymiany będzie taśma która przez wysoką temperaturę mogła się uszkodzić ?, czy będzie to może wyświetlacz ?(podczas podgrzewana był on wymontowany)
    Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.
    Tematy są podobne, lecz żaden inny na elektrodzie które znalazłem mi nie pomógł, jeżeli ktoś coś znajdzie, będę również wdzięczny za link do niego.

0 8
  • #2 13 Gru 2012 14:23
    grubas
    Poziom 40  

Musisz podstawić LCD. Jest on taki sam jak w E52 i innych a one lubą się uszkadzać dając taki objaw.
    Ostatnio robiłem 2 takie przypadki:
    - jeden brak podświetlania
    - drugi ciemny LCD z brakiem podświetlania

0
  • #3 13 Gru 2012 14:26
    mati94ii
    Poziom 8  

mam w domu dwie Nokie E51, z nich pasuje czy nie bardzo ?
    Dziękuję za szybko odpowiedź wg

0
  • #4 13 Gru 2012 14:27
    grubas
    Poziom 40  

Nie pasuje. Nawet widzisz po rozmiarze.
    Z tych pasuje: Link

0
  • #5 13 Gru 2012 14:29
    mati94ii
    Poziom 8  

no w sumie racja, jutro postaram się wskoczyć do serwisu gsm, może jak ładnie poproszą sprawdzą mi :) jeżeli do jest wyświetlacz co ,,grubas" sądzisz o tanich na allegro ?, czy lepiej dołożyć ?, obecnie telefon wyniósł mnie 200 zł, i nie wiem czy jest sens w niego dalej inwestować ?

0
  • Pomocny post
    #6 13 Gru 2012 14:31
    grubas
    Poziom 40  

Powiem tak - też wstawiam zamienniki po 20 zł. i telefony działają OK.
    Ale oryginał to zawsze oryginał. Lepsza jakość, kontrast, kont widzenia itp.

0
  • #7 13 Gru 2012 14:34
    mati94ii
    Poziom 8  

okej rozumiem, tak teraz allegro przeglądam za 8,40 jest ,,Oryg LCD Wyswietlacz HQ Nokia E52 E66 E75 N82 6210 " to chyba pseudo oryginał ?, i pytanie mam do Ciebie bo widzę że jesteś dobrze w tym temacie zaznajomiony, jest sens w ten telefon jeszcze inwestować czy nie ?

0
  • Pomocny post
    #8 13 Gru 2012 15:35
    tele_sim
    Poziom 33  

mati94ii napisał:
    Oryg LCD Wyswietlacz HQ Nokia E52 E66 E75 N82 6210 " to chyba pseudo oryginał ?

Nie, org lcd musisz szukac za okolo 80zł i w górę.
    mati94ii napisał:
    jest sens w ten telefon jeszcze inwestować czy nie ?

sam musisz sobie porachować i zobaczyć.
    Jak nie chcesz dużo pieniedzy ładować to wstaw zamiennik.

0
  • #9 13 Gru 2012 15:37
    mati94ii
    Poziom 8  

no rozumiem, jutro pędzę do serwisu zobaczymy czy coś zdziałam, i jak tylko się czegoś dowiem podzielę się.Dotychczas dziękuję za pomoc i trafne rady

0
  Szukaj w 5mln produktów