Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka candy cte 121 le nie wiruje

kabann 13 Gru 2012 17:20 2898 2
  • #1 13 Gru 2012 17:20
    kabann
    Poziom 11  

Witam. Mam problem z pralką candy cte 121 le. Pralka przechodzi przez caly program prania. Jednak w momencie gdzie wypompowuje wodę i powinna dalej ruszyć z wirowaniem to wypompowuje wodę w nieskończoność. Pompa chodzi ok, wodę całą wypompowuje jednak dalej już program nie rusza. Filtr czysty, pompa chodzi prawidłowo, wylałem przez filtr resztkę wody a pralka dalej nie rusza nic na żadnym programie. Również przy nastawieniu na samo wirowanie dzieje sie to samo.
    Znaleziony w tym temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1520960.html sposób z wymianą elektrolitów też nic nie dał. Hydrostat wyjąłem, wężyk idący do niego jest drożny. Styki przeczyściłem jednak nie pomogło to nic również. Zwiera prawidłowo. Prosiłbym o jakieś porady gdzie jeszcze może leżeć przyczyną problemu.
    Przeczytałem również temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic667459.html i zatrzymałem się właśnie na hydrostacie.
    Albo na razie prosiłbym chociaż o informację, jak odpalić w niej samo wirowanie, bo pranie w środku siedzi i średnio jawi mi się wizja aby wyjmować to nie odwirowane..

• #2 13 Gru 2012 22:52
    mirofalcon
    Poziom 23  

Sprawdź grzałkę na doziemienie i wartość czujnika NTC.

• #3 15 Gru 2012 15:46
    kabann
    Poziom 11  

Idąc za poradą znalezioną w innym temacie o podobnym modelu pralki wylutowałem kondensator MKP o oznaczeniu C1 - powinien mieć 1,5uF a miał ~0,45uF. Wymieniłem go i pralka działa. Twoją odpowiedź przeczytałem później i NTC ani grzałki nie sprawdzałem już.
    Czy uszkodzenie tego kondensatora może być wywołane jakimś innym czynnikiem jaki należałoby sprawdzić, czy po prostu kondensator zdechł sam z siebie?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME