Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer działa monitor nic nie wyświetla

13 Gru 2012 17:35 2163 18
  • Poziom 9  
    Procesor AMD Phenom II X4 Quad Core 965 Black Edition 3.4GHz
    Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 32MB cache
    Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT
    Pamięć Corsair Vengeance Low Profile 2x4GB 1600MHz, DDR3, 1
    Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera Pro HE1224 [SPC080] 1
    Karta sieciowa TP-LINK TL-WN751ND
    Monitor LED Samsung
    Asus Drive DVD -/+RW, E-Green 24x (Black Panel), SATA, BULK
    Zasilacz OCZ CoreXStream Series 500W ATX Non-Modular (OCZ-CXS500W-EU)
    Płyta główna ASRock 970 PRO3 AMD 970 Socket AM3+ (2xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE)
    Karta graficzna Asus Radeon HD7770 1024MB DDR5/128b D/H PCI-E (HD7770-1GD5)

Mam problem z tym zestawem, niby zestaw się uruchamia chodzą wszystkie wiatraczki, jest zasilanie na karcie graficznej ale nic nie wyświetla się na monitorze? Monitor oczywiście sprawdzany, w pełni działa. Przy uruchamianiu nie ma dźwięku ze speakera. Próbowałem resetować bios, na dwa sposoby wyjmując baterię i przez zworkę.

Miałem podobny problem z tym zestawem wcześniej i oddawałem go do serwisu i z tego co mi powiedzieli to że chłodzenie powoduje wypięcie się procesora z socketu. Więc sprawdziłem to i okazało się że chłodzenie skleiło się z procesorem więc delikatnie rozdzieliłem i nałożyłem nową pastę ale to nic nie zmieniło.

Może ktoś ma jakieś pomysły co w takiej sytuacji zrobić.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    denzel_dne napisał:
    Miałem podobny problem z tym zestawem wcześniej i oddawałem go do serwisu i z tego co mi powiedzieli to że chłodzenie powoduje wypięcie się procesora z socketu. Więc sprawdziłem to i okazało się że chłodzenie skleiło się z procesorem więc delikatnie rozdzieliłem i nałożyłem nową pastę ale to nic nie zmieniło.

Diagnoza serwisu nie ma nic wspólnego z Twoim poczynaniem.
  • Poziom 35  
    Wyjmij RAM i grafikę oraz inne karty jak masz i napisz co i czy w ogóle pipczy :)
    Jak pisał kolega wyżej.
  • Poziom 9  
    Wyjąłem wszystko, czyli kartę graficzną, kartę Wi-fi, kości RAM, dysk odłączyłem oraz napęd. Odpaliłem komputer i nie ma żadnych dźwięków.

Do jankolo

Jeżeli chodzi o serwis to może nie do końca jasno się wyraziłem, kupiłem zestaw przez sklep internetowy kilka razy go odsyłałem bo z każdym razem nie działał (nic nie wyświetlało się na monitorze, czyli tak jak teraz) w końcu w serwisie stwierdzili że nie ma opcji żeby wysłać mi kurierem zestaw z zamontowanym chłodzeniem na procesorze gdyż powoduje ono wypięcie się procesora z socketu. Wysłali mi oddzielnie zestaw a oddzielnie chłodzenie, które sam zamontowałem i komputer normalnie się odpalił.
  • Poziom 35  
    Procesor "siedzi" prawidłowo w sockecie?
    Zasilacz sprawny wszystkie napięcia zmierzone?
  • Poziom 9  
    ziomus90210 napisał:
    Procesor "siedzi" prawidłowo w sockecie?
    Zasilacz sprawny wszystkie napięcia zmierzone?

Sprawdzony podłączałem go w innym kompie i wszystko śmigało. Niestety nie mam czym napięcia zmierzyć ale skoro działa na innym kompie to myślę, że z nim wszystko ok.

Co do procesora to zdejmowałem go i jeszcze raz wkładałem. Także powinien dobrze siedzieć.
    Spotkaliście się z czymś takim żeby chłodzenie powodowało wypięcie się procesora?
    Z drugiej strony to dość duże i ciężkie chłodzenie więc może faktycznie gdy sklei się z procesorem może to powodować.
  • Admin grupy komputery
    Chłodzenie zakłada się na koszyk procesora. Nie jest ono klejone, czy w inny sposób mocowane do procesora. Nie ma prawa się odpinać.
    Pokaż zdjęcie płyty gł. z zamontowanym radiatorem.
    Sprawdź też nóżki procesora, takie wypinanie go z radiatorem, mogło je uszkodzić.
  • Poziom 9  
    Oto zdjęcie

Jeżeli chodzi o nóżki to wszystkie są całe, tylko raz zdarzyło mi się wypiąć chłodzenie z procesorem później za każdym razem ruszałem chłodzeniem na boki i dzięki temu procesor się nie wypinał.

Zmień sposób wklejenia grafiki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    [jankolo]
  • Poziom 9  
    DriverMSG napisał:
    Miało być zdjęcie z radiatorem - gdzie on jest? Masz w ogóle chłodzenie na procesor?

Sory źle przeczytałem.
  • Poziom 9  
    DriverMSG napisał:
    Przykręciłeś śrubki mocujące?

Tak. Co prawda ciężko jest je dokręcić gdyż kiepski jest dostęp ale jakoś dałem radę. Zresztą nie robię tego pierwszy raz więc jakieś tam doświadczenie jest.

Odbijając od tematu według Ciebie wiatrak na chłodzeniu procesora jest w dobrą stronę?
  • Poziom 9  
    DriverMSG napisał:
    denzel_dne napisał:
    Zresztą nie robię tego pierwszy raz więc jakieś tam doświadczenie jest.
    Więc jak mógł spaść z procesora?

Nie wiem. Takie było tłumaczenie serwisu.
    Przyjąłem, że może faktycznie coś takiego mogło wystąpić. Szczególnie, że po dokręceniu tego chłodzenia rusza się ono trochę na boki
  • Poziom 9  
    DriverMSG napisał:
    denzel_dne napisał:
    Szczególnie, że po dokręceniu tego chłodzenia rusza się ono trochę na boki
    To nie istotne.
    Wykonaj jeszcze raz w/w procedurę bez modułów RAM, uprzednio resetując ustawienia bios.

Metodą zworków czy wyjęciem baterii?
  • Poziom 9  
    Wyjąłem wszytko (karta graficzna, ram, karta wi-fi, wyłączyłem napęd i dysk) nie ma żadnego dźwięku ze speakera. Oczywiście wcześniej zresetowałem bios.