Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie wybrać dwa subwoofery do 1500zł?

13 Gru 2012 18:12 4413 48
  • Poziom 12  
    witam mam na wydanie 1500zł i chciałbym kupić 2 subwoofery i najbardziej mnie interesowały odwrotki .
    Co wy o tym myślicie?
    Dajcie jakieś propozycje?
  • Poziom 41  
    Jaką końcówką mocy będziesz napędzał subwoofery? Dlaczego odwrotki? Masz zamiar grać w plenerach czy bardziej sala?
  • Poziom 12  
    i plener i sala słyszałem br i odwrotki i slyszalem różnice i odczucia końcówka to dwie sztuki do wyboru behringer ep2500 albo DAP Audio Palladium 2000
  • Poziom 41  
    Na salę bardziej się nadaje BR. Tuba się będzie "dusić".
  • Poziom 12  
    to a br nienadaje sie na plener
    a co sadzisz o takich kolumnach co są połączone br z odwrotką? nie pamiętam jak one sie nazywają ale coś na s??

Dodano po 59 [sekundy]:

i mógł byś mi coś doradzic albo zaproponować? bo góry to OMNITRONIC TX-2520
  • Poziom 41  
    patrolek1992 napisał:
    to a br nienadaje sie na plener

Nigdzie nie napisałem, że BR nie nadaje się na plener. Po prostu odwrotka skuteczniej pokryje basem powierzchnię w plenerze.
    patrolek1992 napisał:
    a co sadzisz o takich kolumnach co są połączone br z odwrotką? nie pamiętam jak one sie nazywają ale coś na s??

Co konkretnie masz na myśli? Tuba to tuba. BR to BR. Nie łączy się tego bo i jak?

patrolek1992 napisał:
    i mógł byś mi coś doradzic albo zaproponować? bo góry to OMNITRONIC TX-2520

Porada na początek: zmień góry bo Omnitronic nie ma za wiele do zaoferowania.
  • Poziom 12  
    Te omnitroniki kupie za 450zł a za tą cenę nie kupię nic lepszego. Co mi byś w takim razie zaproponował za 2500zł czyli jakie kolumny chciałbym doły i góry a końcówki to omnitronic p-1500 co idealnie grają z tymi kolumnami a na doły to behringer ep2500 wiec co byś mi do tych końcówek doradził za tą cenę?
  • Poziom 41  
    Jeśli jeszcze nie kupiłeś Omnitroników to nie kupuj. Obadaj aukcję numer 2867566709 na znanym portalu. Nie wiem czy za te pieniądze znajdziesz coś lepszego. Za pozostałe 300 PLN kupisz crossover, bo chyba wiesz, że musisz jakoś podzielić pasmo?
    Może jeszcze ta aukcja 2861296285.
  • Poziom 19  
    Ewentualnie:

1szt. crossover
    2szt. PA-400-4-FR
    2szt. subwoofer 15" na SW.STX.15.3.800.8.F.A.MC
    lub
    1szt. bas na 18" SW.STX.18.4.1400.8.F.A.MC.X w przyszłości możesz nabyć drugi.

To propozycje nowego sprzętu na gwarancji i przynajmniej wiesz co siedzi w środku.
    Mieści się w budżecie. Jeśli jesteś zainteresowany zapraszam na PW.
  • Poziom 23  
    Kupowanie odwrotek omnitronica to gol samobójczy...strata kasy, czasu, sił, chęci do życia :)

Sklep br na 15.800 lub 18.1400, do tego dozbierać na wzmacniacz i masz porządne suby a nie chiński badziew..
  • Poziom 12  
    sebap - słuchaj mam dwie końcówki omnitronic p-1500 druga to behringer ep2500 do tego mam jeszcze MULTICOM PRO MDX4400 i crossover Behringer: SUPER-X PRO CX2310 jak dobrze pamietam to ten model i mixer i podwójny cd player i chce do tego kolumny góry i doły za 2500zł max
  • Poziom 41  
    thomson_87 napisał:
    2szt. PA-400-4-FR

Tu dałbym STX PA600 bo PA400 szczytem techniki nie są. Wiem, że budżet jest jaki jest ale warto dołożyć.
  • Poziom 19  
    Celowo nie podałem PA600 bo napisane max 2500 to max :)
  • Poziom 41  
    thomson_87 napisał:
    2szt. PA-400-4-FR

Tu dałbym STX PA600 bo PA400 szczytem techniki nie są. Wiem, że budżet jest jaki jest ale warto dołożyć.[/quote]
    patrolek1992 napisał:
    chce do tego kolumny góry i doły za 2500zł max

Przecież dałem wyżej 2 propozycje. Warto rozważyć też sprzęt z postu kolegi thomson_87.
  • Poziom 12  
    wyrokulicy słuchaj o co ci chodziło z tymi basami skoro nie wiem juz co zrobić tyle możliwosci tez mi sie podoba z tymi basami co podałeś na 18" ale co wtedy z górami ??
    a do reszty to podaliście mi jeden zestaw w obudowach plastikowych i nie wiem czy to jest warto ? a drugi w obudowach drewnianych ale małe głośniki i nie wiem co tu mam wybrać mam mętlik w głowie podajcie mi też jakieś wiadomości co do tych aukcji i tych kolumn z nich i z tego co wy napisaliście mogę te 200 zł dołożyć do tego zestawu ale możecie tez powiedzieć coś jak będzie nawet po wyżej tych 200 zł więcej czekam na wasze rozwiązania ponieważ nie chce kupić czegoś co potem powiecie że się nie opłacało
  • Poziom 19  
    Jeśli celujesz w większe imprezy i mocniejszy sprzęt i jesteś rozwojowy to:

2szt. PA600
    2szt. sub 18" na 18" SW.STX.18.4.1400.8.F.A.MC.X
    na dwa basy nie starczy ale najpierw jeden potem zarobisz i będzie drugi, te basy pozwolą dość wydajnie dogonić głośne górki.

Jeśli ma być taniej to ewentualnie jak pisałem wyżej

2szt. PA-400-4-FR
    2szt. subwoofer 15" na SW.STX.15.3.800.8.F.A.MC
    Dwa basy 15" dadzą sobie radę przy tych górkach ale przy PA600 już nie.
    Ewentualnie do tych mniejszych górek 1szt. SW.STX.18.4.1400.8.F.A.MC.X też będzie ok.

Może określ jaka muzyka jakie imprezy mniej więcej wielkość pomieszczeń czy ilość ludzi.
  • Poziom 12  
    hmm a na te co piszesz ze mi nie wystarczy to ile by kosztowało 2 górki PA600 i te dwa doły SW.STX.18.4.1400.8.F.A.MC.X i powiedz ile to ma naprawde rms ?
  • Poziom 19  
    2szt. PA600 cena producenta 1464zł
    2szt. basy na SW.STX.18.4.1400.8.F.A.MC.X 2400zł
    Przy jednorazowym zamówieniu może był by jakiś rabacik :)

Subwoofery na tych przetwornikach zalecam napędzać końcówką mocy 1-1,2kw/szt.
  • Poziom 12  
    a te końcówki co ja mam ?? zobacz ich parametry i powiedz czy dało by rade czyli behringer ep2500 i omnitronic p 1500
  • Poziom 41  
    Omnitronic od biedy na góry się nada ale Bery nie da rady 2 sztukom. Te głośniki potrzebują około kilowata mocy, jak napisał wyżej kolega thomson_87 a EP2500 nie ma nawet połowy tego w 8om.
  • Poziom 12  
    ale zagraja chociaż a 3/4 mocy na mostkach?
  • Poziom 41  
    Znaczy 2 STX równolegle w mostek pod berego? Powinno dać rade aczkolwiek wszystkiego z nich nie wydusisz.
  • Poziom 19  
    Behringer w mostku powinien dobrze sobie poradzić z dwoma basami.
    Omnitronic zaś przekłamuje moce na moje oko to on ma 2x400 4ohm i pewnie 200-250w 8ohm.
    PA600 jest 8ohm i dobrze było by ją zasilić mocą ok 400w przy tej impedancji. Omnitronikc trochę za słaby do nich ale też zagra. Chyba że po 1szt. PA600 na mostek omnitronic, używane z głową bo posiadasz 2szt. tych wzmacniaczy.

Crossover posiadasz więc idzie to odpowiednio ustawić.
  • Poziom 12  
    wiesz omnitronica moge sprzedać i kupić coś mocniejszego ale na ta chwile moge mieć tylko to chyba ze zamiast omnitronica na góry dam DAP Audio Palladium 2000 ? to bedzie dobrze?
  • Poziom 41  
    Nawet bardzo dobrze. Było by nawet lepiej od EP2500 ale DAP nie pracuje w mostku przy 4om.
  • Poziom 12  
    to powiedz mi co mam zrobic mam behringera i moge miec albo omnitronica albo dapa wiec powiedz co lepiej?
  • Poziom 19  
    Jeśli posiadasz tego dapa to śmiało na górki tylko z mocą trzeba ostrożnie. Albo tak jak pisałem skoro jest na razie już ten nieszczęsny omni to w mostku na 8r odda trochę mocy i możesz zasilać tak górki, każda z osobnym wzmacniaczem w mostku.
  • Poziom 12  
    hmm tylko moge mie tego dapa ale koles mowi ze na jednym kanale swieci mu czerwona lampka i kanal ten niegra a jak lekko walnie w ten kanał to gaśnie ta lampka a ajak włączy mostek to podobno gra ładnie wiec co tu moze byc? a tak napisał do mnie "DAP Audio Palladium 2000 Vintage z uszkodzonym lewym kanałem (na pewno jakaś pierdoła bo jak się leciutko puknie to czasami zaskakuje i gaśnie czerwona dioda protect.) Ale na jednym kanale te głośniki ciągnie że masakra:) " co sadzicie?
  • Poziom 41  
    Ja bym tego nie brał. Chyba, że naprawdę za bezcen. Skoro to "jakaś pierdoła" to dlaczego sam nie naprawi?