Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDD - Dysk HDD z kości RAM

tdx110 13 Gru 2012 19:53 1449 9
  • #1 13 Gru 2012 19:53
    tdx110
    Poziom 18  

Witam
    Chciałem się zapytać czy zna może ktoś z forumowiczów dysk twardy zbudowany fizycznie z kości RAM?
    Albo chociaż czy istnieje taki dysk?
    Chodzi mi o to że jak zrobiłem wirtualnie partycje z pamięci ram, to Komputer był znacznie szybszy.
    PS: Jeśli napisałem w złym dziale to najmocniej przepraszam moderatorów.

• #2 13 Gru 2012 19:54
    miecho18
    Spec od komputerów

Poczytaj o dyskach SSD.

• #3 13 Gru 2012 19:54
    gonzalo
    Poziom 30  

Nie da się. Ram to pamięć ulotna.

• #4 13 Gru 2012 20:04
    tdx110
    Poziom 18  

miecho18 -> Dysków SSD właśnie nie chcę ponieważ mają ograniczoną ilość zapisu i do przechowywania plików tymczasowych się nie nadają.
    Poza Tym nie mają takich prędkości jak RAM (u mnie w testach partycja z RAM wyciągnęła 3000MB/s a nie Mb/s, dyski SSD mają może 300MB/s jak na razie).

tomekmmt -> Zrobić takie dyski da się, mi nie chodzi o przechowywanie stałe jakiś danych, tylko pliki tymczasowe typu: pamięć wymiany, folder temp, pliki przeglądarek itp.
    Zresztą wystarczyło by nieduże podtrzymanie energetyczne, ponieważ RAM dużo nie pobiera mocy.

• #5 13 Gru 2012 20:59
    xury
    Poziom 38  

Chodzi ci zapewne o takie dyski USB lub SATA. A więc takich się nie da z powodu właściwości pamięci RAM (a dokładniej DRAM) ponieważ taka pamięć musi być stale odświeżana. Do tego zadania musi być procesor.

• #6 13 Gru 2012 21:10
    tdx110
    Poziom 18  

xury -> Otóż nie zgodzę się z Twoją wypowiedzią do końca, ponieważ co prawda pamięci DRAM muszą być odświeżane, ale są układy, które same posiadają w sobie układ do odświeżania informacji.
    Poza tym mi nie chodzi o to aby były one na stałe zapisywane tylko, aby przetrzymywały pliki tymczasowe systemu operacyjnego, podczas pracy.
    A tak to chodzi mi o dysk na złącze SATA, a może nawet na PCI, ponieważ SATA posiada tylko transfer 6Gb/s a ja na moich DDR3 1600MHz posiadam 3GB/s (czyli 4 razy więcej niż możliwości SATA).

• #8 13 Gru 2012 21:20
    tdx110
    Poziom 18  

mbartosi -> Dziękuję bardzo za odpowiedź.
    O takie coś mi właśnie chodziło, tylko szkoda że nie rozwijają tego, ponieważ na pewno by znaleźli by się ludzie, którzy by to kupowali.
    Jeśli będzie posiadał ktoś jakieś informacje na tego typu rzecz to prosił bym o napisanie.

• #10 13 Lip 2015 16:19
    tdx110
    Poziom 18  

Dziękuję bardzo za zainteresowanie.
    Temat zamykam ponieważ wyczerpane zostały juz informacje na ten temat a także to, że niestety juz nie są rozwijane dyski RAM.
    Pozdrawiam

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson