Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wspomaganie rozruchu silnika sw400

06 Lut 2005 17:35 6942 3
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W sprzęcie budowlanym jaki pracuje w mojej firmie mamy silnik sw 400, który ze względu na panujące aktualnie warunki ma pewne problemy z porannym rozruchem. Poszukuję opisu jakiegos urządzonka, które mogłoby ten rozruch wspomóc. zasilanie 24V.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    Cze jak znam te silniki to problemy zaczynają się gdy silnik doprowadzony jest do stanu krytycznego,
    sprawdz sobie przede wszystkim rozrusznik- u mnie zastosowałem zamiast panewek łożyska co zmniejsza obciążenie jego samego a jesteśmy do tego zmuszeni ze względu na panujące warunki ( z rozrusznika jest tylko wykorzystana mechanika bo samo rozbujanie go jest zastosowane przez silnik powietrzny ten znowu niema aż tyle mocy i każde tarcie powoduje słaby moment obrotowy a jak wiesz ten silnik potrzebuje odpowiedniego momentu do odpału), przy silniku robimy przeglądy okresowo i regulacje opisz coś więcej, zazwyczaj są to dobre silniki choć już stare ale poczciwe dieselki
  • OptexOptex
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Silnik jest w koparce przerobionej na chwytak do złomu. stary silnik cos zaklekotał, zatrzeszczał i stanął. rozerwało obudowę rozrusznika od strony zębatki, a z silnika wyciągnęliśmy kilka garści zmielonego metalu. Teraz jest nowy, to znaczy chodzony ale po remoncie, tak więc pompa, wtryski, układ wałowo - korbowy powinny byc ok. tyle tylko że przy panującej aktualnie aurze sa problemy z zapaleniem (pierwszy rozruch około 6.30). Świec żarowych podobno nie ma, więc pomyślałem o dołozeniu świecy płomieniowej. tyle tylko że w tematyce silników wysokoprężnych jestem lamerem. Od strony technicznej potrafie to zrobić. Potrzebuję tylko wskazówek, co i jak. Na początek może ogólnej zasady działania świecy płomieniowej. I zasady sterowania nią (ewentualny sterownik jestem w stanie wykonać sam lub zaadoptować). Chodzi mi o ułatwienie rozruchu, bo chłopaki niemiłosiernie doją akumulatory.
  • Poziom 18  
    Witam
    SW400 to jesli dobrze pamietam był montowany między innymi Starach 200
    Świec żarowych co prawda nie ma, ale ma świecę płomieniową w kolektorze ssącym
    Przy dobrych bateriach -10 czy nawet -15 °C powinien bez żadnego problemu odpalić Jeśli są problemy z odpaleniem to remont który był wykonany jest do bani Nawet bez płomieniówki powinien zagadać
    Pozdro
    Ps Chyba że jeździłeś na opale jeśli tak to wymień filtry paliwowe bo pewnie zamarzły :P