Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 3gs - wymiana panelu przedniego i brak reakcji na dotyk

13 Gru 2012 20:17 1638 2
  • Poziom 2  
    Witam, dość nie dawno zbiłem szybke w swoim Iphonie 3GS. Postanowiłem kupić zamienną na 3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym). aukcji. Panel przyszedł do mnie po 14 dniach i wczoraj zabrałem się za jego wymiane. Zrobiłem wszystko zgodnie z poradnikami z youtube'a :) wkręciłem stary lcd/digitizer (swoją drogą myślałem że dostane nowy w aukcji) do nowego ekraniku który dostałem wraz z przyciskiem ramką i sensorem zbliżeniowym. Po całej operacji podłączyłem telefon do ładowania; zadwolony z siebie ujrzałem ekran mojego lockscreena na nowej pięknej szybce, jednak to zadowolenie szybko zeszło z mojej twarzy gdy spróbowałem odblokować telefon. Okazało się że nie reaguje on na dotyk w żadnym miejscu, jestem w stanie stwierdzić że inne funkcje działają ponieważ używam ich za pomocą sterowania głosowego jednak to nie daje mi pełnej satysfakcji korzystania z urządzenia wartego 700zł. Przy wymianie dostrzegłem jedną dodatkową tasiemke której nie było w yt'owy tutorialach wystawała ona z pomiedzy szybki a digitizera musiała ona tam mieć swój koniec i początek, jednak nie zwracając zbytnio uwagi poprostu upchalem ją do środka iPhone'a. Teraz błądzę po internecie szukając rozwiązania mojego problemu, czytałem gdzieś że jedna z tasiemek jest odpowiedzialna za dotyk i ona mogla zostac zle podłączona. Jendak jak to u mnie bywa problem goni problem i nie jestem w stanie tego sprawdzić gdyż... nie moge odkręcić jeden z dwóch śrubek trzymających front panel. Nie mam pojecia dlaczego śrubka się kręci lecz nie wykręca, nie mam jak jej wyjąć próbowałem magnesami i chyba wszystkim innym i nic (druga wychodzi bez problemu) i w tej właśnie sytuacji postanowiłem zgłosić sie do was. Czy możecie mi pomóc?
  • Poziom 34  
    Tak się kończy jak osoba bez odpowiedniej wiedzy bierze się za prace.

Z całego frontu powinny wychodzić 3 taśmy - LCD, głośnik z czujnikiem zbliżeniowym oraz dotyk.

Dotyk jest na gnieździe zamykanym zapadką.

Sprzedający jest sprawdzony i nie trafił mi się jeszcze nie działający komponent od niego. Czas przesyłki długi bo szła z Singapuru zapewne.

Co do śrubki, wkręciłeś właściwą ? Nie przekręciłeś jej przy dokręcaniu ?
  • Poziom 2  
    raczej wpiełem dobrze tasiemke od dotyku nie wychodziła po tym jak "zapadłem" zapdke (kilka razy musiałem ja zginac (tasiemke) bo nie chciała wejść) , na pewno wkręciłem dobrą śrubkę czy jej nie przkręciłem? Jestem pewien w 99%, ze nie, specjalnie nie kreciłem do końca jakbym miał jeszcze raz wykręcać. No ale od czegoś musi być "niewykręcalna". Co mogę z nią zrobić ?