Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iphone 3gs - wymiana panelu przedniego i brak reakcji na dotyk

gosu94 13 Dec 2012 20:17 1719 2
    gosu94
    Level 2  
    Witam, dość nie dawno zbiłem szybke w swoim Iphonie 3GS. Postanowiłem kupić zamienną na 3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym). aukcji. Panel przyszedł do mnie po 14 dniach i wczoraj zabrałem się za jego wymiane. Zrobiłem wszystko zgodnie z poradnikami z youtube'a :) wkręciłem stary lcd/digitizer (swoją drogą myślałem że dostane nowy w aukcji) do nowego ekraniku który dostałem wraz z przyciskiem ramką i sensorem zbliżeniowym. Po całej operacji podłączyłem telefon do ładowania; zadwolony z siebie ujrzałem ekran mojego lockscreena na nowej pięknej szybce, jednak to zadowolenie szybko zeszło z mojej twarzy gdy spróbowałem odblokować telefon. Okazało się że nie reaguje on na dotyk w żadnym miejscu, jestem w stanie stwierdzić że inne funkcje działają ponieważ używam ich za pomocą sterowania głosowego jednak to nie daje mi pełnej satysfakcji korzystania z urządzenia wartego 700zł. Przy wymianie dostrzegłem jedną dodatkową tasiemke której nie było w yt'owy tutorialach wystawała ona z pomiedzy szybki a digitizera musiała ona tam mieć swój koniec i początek, jednak nie zwracając zbytnio uwagi poprostu upchalem ją do środka iPhone'a. Teraz błądzę po internecie szukając rozwiązania mojego problemu, czytałem gdzieś że jedna z tasiemek jest odpowiedzialna za dotyk i ona mogla zostac zle podłączona. Jendak jak to u mnie bywa problem goni problem i nie jestem w stanie tego sprawdzić gdyż... nie moge odkręcić jeden z dwóch śrubek trzymających front panel. Nie mam pojecia dlaczego śrubka się kręci lecz nie wykręca, nie mam jak jej wyjąć próbowałem magnesami i chyba wszystkim innym i nic (druga wychodzi bez problemu) i w tej właśnie sytuacji postanowiłem zgłosić sie do was. Czy możecie mi pomóc?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Mleczyk89
    Level 34  
    Tak się kończy jak osoba bez odpowiedniej wiedzy bierze się za prace.

Z całego frontu powinny wychodzić 3 taśmy - LCD, głośnik z czujnikiem zbliżeniowym oraz dotyk.

Dotyk jest na gnieździe zamykanym zapadką.

Sprzedający jest sprawdzony i nie trafił mi się jeszcze nie działający komponent od niego. Czas przesyłki długi bo szła z Singapuru zapewne.

Co do śrubki, wkręciłeś właściwą ? Nie przekręciłeś jej przy dokręcaniu ?
    gosu94
    Level 2  
    raczej wpiełem dobrze tasiemke od dotyku nie wychodziła po tym jak "zapadłem" zapdke (kilka razy musiałem ja zginac (tasiemke) bo nie chciała wejść) , na pewno wkręciłem dobrą śrubkę czy jej nie przkręciłem? Jestem pewien w 99%, ze nie, specjalnie nie kreciłem do końca jakbym miał jeszcze raz wykręcać. No ale od czegoś musi być "niewykręcalna". Co mogę z nią zrobić ?