Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra 32 satel jak załączyć strefy

galazka 13 Dec 2012 20:51 6330 6
Optex
 • #1
  galazka
  Level 18  
  Podzieliłem na trzy strefy,pilot czterokanałowy ,chciałbym aby pierwszym przyciskiem [kanał 1] załączył czuwanie 80 wszystkich stref . Drugim przyciskiem [2 kanał ] wyłączył 81 wszystkie strefy. A przebywając w domu 3 przyciskiem [kanał 3] załączyć czuwanie 80 t.z. strefą drugą [ bariery na zewnątrz budynku ].
  gdy czuwają bariery na zewnątrz budynku mogę swobodnie poruszać się po domu .
  Czwartym przyciskiem [4 kanał ] wyłączył bariery , jakby przyszedł gość aby mógł wejść do domu . I teraz pytanie do kolegów jak idę spać chciałbym załączyć wszystko ale zablokować cztery czujki [sypialnia ,łazienka ,garderobę i pokój . Jak tego dokonać ,czy dodatkowym pilotem czy klawiaturą [druga - znajduje się w sypialni .Proszę o rady lub sugestie za które będę wdzięczny .dołączam pliki i proszę o sprawdzenie lub poprawki.
  Integra 32 satel jak załączyć strefy Integra 32 satel jak załączyć strefy
 • Optex
 • Optex
 • #3
  galazka
  Level 18  
  Witam, już koledze odpowiadam do testów podłączyłem NC ale oporniki będą założone [2EOC ]
 • #4
  extremeee
  Level 25  
  Po pierwsze :
  To że masz 4 kanałowy pilot to cudownie - jest się czym chwalić tylko napisz kolego z łaski swojej czy to pilot satelowy od INT-RX czy też coś zewnętrznego bo nikt tutaj nie jest wróżką.
  Jeśli to jest pod INT-RX to jeszcze na tym 4 kanałowym pilocie masz możliwość ustawienia reakcji na naciśniecie dwóch przycisków naraz - tym magicznym sposobem robi Ci się z 4 kanałowca pilot quasi 6 kanałowy.
  Co do Twojego pomysłu z jeszcze jednym pilotem - hmmm chyba lubisz bawić się w szukanie pilotów i jakieś kosmiczne oznaczanie ich. Jakoś sobie tego nie wyobrażam że będziesz poruszał się z pękiem pilotów (bo dwa to już chyba pęk ?;) ).
  Ja osobiście wole klawiaturę bo jej nie da się zgubić (może i się da ale trudniej niż pilota).
  Do meritum Twojego zapytania - niech kolega poczyta o typie reakcji "blokująca" ;) Myślę że to rozwiąże Twój problem.
 • #5
  galazka
  Level 18  
  Przepraszam kolegę extremeee z tym pilotem [ jest zamontowany pilot firmy elmes ],ale naprawdę nie jest moim zamiarem chwalenie się pilotem. Dziękuję o pomyśle reakcji ‘ blokująca ‘ ,już czytam instrukcję .
 • #6
  humek
  Level 32  
  Ja w inny sposób realizuje blokowanie czujników zewnętrznych.Wykorzystuję pilota do realizowania 2 funkcji. Pierwsza funkcja to otwieranie bramy /furtki pilotem a druga to blokowanie czujników zewnętrznych na określony czas dojścia do klawiatury i z niej wyłączenie czuwania.Można zrobić też blokowanie na określony czas bez akcji alarmowej.To jest o wiele lepsze niż wyłączanie /załączanie stref za pomocą pilota-bezpieczniejsze.Przy wykorzystaniu "lenistwa ludzkiego" (otwieranie pilotem furtki lub bramy realizujemy blokadę .Gdy blokada jest czasowa bez akcji odliczania do wyłączenia kodem możesz przy załączonych czujnikach zewnętrznych kiedy to domownicy są w domu wejść do niego nie wywołując alarmu ,po zakończeniu czasu blokady system będzie nadal czuwał a Ty nic nie musisz robić -blokować na klawiaturze.Załączanie/wyłączanie sytemu pilotem to nie dobry kierunek działania,lepiej jednak kodem z klawiatury.
 • #7
  galazka
  Level 18  
  Dziękuje wszystkim kolegom za rady . Poszedłem w kierunku blokowania czujek oraz załączenie - wyłączenie stref z klawiatury . Temat zamykam.