Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zewnętrzny mikrofon do kamer IP ( BCS)

sezamek 13 Dec 2012 22:49 9885 5
Optex
    sezamek
    Level 9  
    Witam. Z uwagi na to, iz zakupiłem rejestrator bcs rozglądam sie też za kamerami tej firmy, z tego co sie dowiedzialem, czasem bywa tak, ze jak kamery sa innej firmy to nie zawsze rejestrator chce z nimi gadac. CHodzi o kamery IP rzecz jasna. NO ale kamery BCS nie maja wbudowenego mikrofonu i jest to dosc dziwne, bo w zasadzie wiekszosc kamer ma ten mikrofon.
    MOje pytanie brzmi czy ktos podłączał zew. mikrofon do kamer IP, jak jest z jego czułością w stosunku do oryginalnie zamontowanych mikrofonów, jakiego typu musza to byc mikrofony( z osobnym zasilaniem czy bez)?
    Troche mnie przybija fakt, ze musialbym bawic sie jeszcze w zew. mikrofony w kamerach bcs podczas gdy wiekszosc innych kamer je ma. Ew. jesli ktos testowal inne kamery IP niz bcs z rejestratorami BCS to prosiłbym napisać. CHodzi o kamary megapixelowe
  • Optex
    Korgoth
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Powiem Ci, że w 90% przypadków i tak trzeba montować zewnętrzne mikrofony, bo jakość z tych wbudowanych jest średniawa.
    Oczywiście są kamery z ładnym dźwiękiem, np. AXIS, ale skoro inwestujesz w BCSa to raczej nie szukasz urządzeń z wyższej półki.

Poniżej masz filmik z próbką audio z kamery GeoVisiona BX2400 - właśnie z wbudowanym mikrofonem:

To czy montować mikrofon z własnym zasilaniem, czy pasywny - to zależy od kamery. Np. GeoVision wykorzystuje mikrofony na mini jacka, przy niektórych ACTi musisz już mikrofon zasilić, tak więc zapytaj swojego "Friendly Neighborhood CCTV DILER".
  • Optex
    sezamek
    Level 9  
    Witam
    Dzięki za odpowiedz, jakość tego co jest na filmie jest b.dobra, na moje potrzeby z zapasaem wstarcza, ale takie cos wlasnie by mi pasowalo.
    Odnosnie BCS, rejestrator juz kupilem jest to 1604 HF-U, kupilem taki z uwagi, ze nie bylem pewny czy pakowac sie w IP czy analoga, a ten rej. to hybryda. MOze lepiej bylo kupic NVR,a, teraz i tak juz za pozno. POza tym musialem miec rej. z miejscem na pare dyskow, bo u mnie monitoring musi byc ok. 1,5 miesiąca 12 h na dobe w jakośći min 720P 15kl/s a najlepiej 1080P/15s.

A co do kamer to nasluchalem sie, ze BCS zazwyczaj najlepiej gada z kamerami BCS to i dlatego i nich mysle, jednak jezeli z innymi by chodzilo to tez jak najbardziej, budzet na jedną kamere to ok. 1700 zł Myslalem o kamerach IP BCS 3200 lub 3300( przetworniki 2 i 3 mega exmor z porgresywnym skanowanieM), sample całkiem wychodza ok , mysle, ze jakosciowo nie jest to shit i oferuja naprawde niezla jakość, zreszta jak lepszej nie potrzebuje, problem tylko wlasnie w tych mikrofonach...

Jezeli ktos z Was łączył BCS z innym kamerami typu samsung, vivotek lub w ogole jeszcze innymi to dajcie znac jak to wychodzi

A mozesz powiedziec jakie zew. mikrofony bys polecał? , jakie w praktyce podłączałeś i wychodziło ok?
    Korgoth
    Miałem do dyspozycji mikrofony miniaturowe sennheiser, specjalnie do zbierania rozmów, były umieszczone przy stanowiskach kasowych, jakość dźwięku rewelacja.

Co do podpinania innych kamer - nie mam pojęcia, jestem lekko zrażony do rejestratorów BCSa więc nie doradzę.
    Będę miał prawdopodobnie na weekend do testów to najwyżej sprawdzę z ACTi, Geo i IQeye.
    sezamek
    Level 9  
    Jeżeli miałbym możliwość sprawdzenia jakie to były mikrofony, model, to daj znac. Generalnie nie musze miec jakośc Hi Fi, a po porstu dobry czysty dzwięk osób , które beda normalnie nrozmawiały w odleglosci do 3-4 metrów od kamery, bede probowal jeszcze z roznymi innymi .

Dzieki za odpowiedz.
    Korgoth
    Oj, nie pamiętam co to był za model, to klient miał do dyspozycji bo wszyscy tam u nich tego używają (obsługa klienta i call center). Taki mały bobek do przypinania do ubrania.