Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative inspire T6100 potencjometr B50K

Elderson 13 Gru 2012 23:25 7125 11
  • #1 13 Gru 2012 23:25
    Elderson
    Poziom 6  

Witam serdecznie!

Jest kilka tematów na forum, które bezpośrednio wspominają o moim problemie - nie do końca jednak znajduję w nich rozwiązanie tak więc proszę o pomoc.

Problem mam z Creative inspire t6100 a konkretniej z potencjometrem. Skoki głośności przy odtwarzaniu jakiegokolwiek dźwięku. Upierdliwe.

Przeczytałem, iż pomaga wywiercenie (wytopienie) dziurek/dziurki w potencjometrze. Czy był to żart czy poważna rada? Jestem laikiem dlatego też ciężko mi rozróżnić branżowy dowcip od wskazówki... :)

Zdjęcie z tamtego tematu:

Creative inspire T6100 potencjometr B50K

Potencjometr ma naklejkę z B50K - podejrzewam, że to jego numer?
    Jeśli powyższe zawiedzie - gdzie w Warszawie polecilibyście wymianę takiego potencjometru? Ile mogło by to kosztować? Może ktoś z Was jest z Warszawy i nie pogardził by groszem bądź piwkiem lub dwoma ewentualnie trzema? :)

Pozdrawiam serdecznie,

Kamil W.

0 11
  • #2 13 Gru 2012 23:42
    korrus666
    Poziom 40  

Kupienie dokładnie takiego samego potencjometru może być niewykonalne. Otwory pewnie ktoś zrobił po to aby użyć jakiegoś płynu do czyszczenia potencjometrów. Innego sensownego powodu nie widzę.
    B50K to oznaczenie potencjometru:
    50 k om i charakterystyka B: logarytmiczna.

0
  • #5 14 Gru 2012 10:05
    398216
    Usunięty  
  • #6 14 Gru 2012 11:04
    Elderson
    Poziom 6  

Dziękuję Wam serdecznie za odpowiedź.

Przesyłam poniżej zdjecia płytki. Mam nadzieję, że to pomoże zlokalizować model :)

Creative inspire T6100 potencjometr B50K Creative inspire T6100 potencjometr B50K Creative inspire T6100 potencjometr B50K

dj-MatyAS napisał:
    W wypadku tego kto to pisał - poważna porada. W wypadku kogokolwiek innego - szkodliwa porada. Łatwiej jest w ten sposób uszkodzić do końca potencjometr, niż go "naprawić" - a nawet jak się uda ; efekt będzie najczęściej krótkotrwały...

Rozumiem. Zatem nawet nie próbuję wytapiać/nawiercać żadnej dziurki. Znając moje umiejętności a raczej ich brak - skończyło by się to tragicznie. :)

Pozdrawiam,

Kamil

0
  • #8 14 Gru 2012 11:31
    Elderson
    Poziom 6  

Tak, o tym mówiłem. Tylko kolega wyżej poprosił o zdjęcia - więc podesłałem. Więc mogę kupić ten potencjometr, znaleźć kogoś kto mi to zlutuje i zadziała? Będzie pasować?

0
  • #9 14 Gru 2012 12:10
    398216
    Usunięty  
  • #10 14 Gru 2012 12:23
    Elderson
    Poziom 6  

Dzięki serdeczne :) Jak zadziała to napiszę parametry itp. żeby zostało dla przyszłych interesantów :)

0
  • #11 21 Kwi 2013 09:11
    aplauz
    Poziom 16  

Zadziałało? Bo te ryknięcia głośności w nocy zaczynają być denerwujące. Gdzie kupić taki potencjometr?

0
  • #12 06 Cze 2014 22:29
    kjubb
    Poziom 1  

Miałem opisany problem, tzn. zestaw głośników 5.1 Creative T6100 + karta dźwiękowa Creative X-Fi sam pogłaśniał i ściszał dźwięki, i to z różną częstotliwością. Sądziłem, że to wina oprogramowania (np. sterowników) lub karty, ale po poczytaniu informacji w sieci, doszedłem do wniosku, że to potencjometr. Potwierdzam, że jego wymiana rozwiązała problem całkowicie. W moim przypadku był to dokładnie ten sam model, co na zdjęciach Eldersona. Można go łatwo znaleźć na Allegro (wyszukując "potencjometr B50K" i porównując zdjęcia) - koszt razem z wysyłką: ok. 12 zł. Nie są potrzebne żadne specjalne umiejętności, żeby samodzielnie go wymienić, wystarczy śrubokręt, lutownica, trochę cyny i cierpliwości. Powodzenia :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo