Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco eurocargo 180e25 dodatkowe światła cofania (halogeny)

13 Dec 2012 23:29 2991 8
  • Level 8  
    Witam.
    Dostałem nowy samochód iveco eurocargo 180e25 z 2008 roku, elektryk zamontował i podłaczył mi dodatkowe swiatła cofania (halogeny) po podłaczeniu komputer wyświetla komunikat spalonej żarówki postoju prawy tył i gasą obrysówki. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko jest ok, wszystko świeci tak jak powinno. Jednak po przejechaniu kilku metrów komunikat zapala się ponownie i giną światła to jest prawy postój i obrysówki.
    Potrzebuje pomocnej rady.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 39  
    Witam
    Sprawdź bezpiecznik i przewody do lampy.
  • Level 8  
    Witam.
    Bezpieczniki i przewody są ok. Dziś odłączyłem halogeny i usterka występuje dalej, czy może komputer zapamiętał błędy i będzie je powtarzał?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie, komputer zapamiętuje błędy ale jeśli przyczyna jest usunięta, nie zgasi świateł. Powinieneś pojechać do tego elektryka na poprawkę.
  • Level 8  
    Halogeny były podpięte w prosty sposób pod piny od świateł cofania, czyli ingerencja elektryka była minimalna. Rozwiercenie oprawy lampy poprowadzenie dwóch kabli (30 cm) i podpięcie sie w wolne miejsca na gniazdach mocowań żarówki i tyle.
  • Level 38  
    Mógł podłączyć przez przekaźnik.
  • Level 29  
    Skoro komputer monitoruje stan obwodów oświetlenia, to nie można ot tak sobie zmieniać ich rezystancji ( dopinać żaróweczki). Tym bardziej że konstruktor przewidział instalację do obciążenia powiedzmy 2x21W a tu dowalone jeszcze pewnie 2x55W. Z lampy to można co najwyżej podebrać prąd do wysterowania przekaźnika, a ampery puścić osobnym przewodem i to solidnym.
    Będzie dobrze jak nigdzie kabli w wiązkach nie pozgrzewało.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    luk_222 wrote:
    Halogeny były podpięte w prosty sposób pod piny od świateł cofania, czyli ingerencja elektryka była minimalna.
    luk_222 wrote:
    elektryk zamontował i podłaczył mi dodatkowe swiatła cofania (halogeny)

Informuję Kolegę, że to był szkodnik a nie elektryk. Teraz pomoże wizyta u fachowca.
  • Level 8  
    Dzięki wszystkim za rady. Jutro oddaje auto do innego elektryka podobno fachowiec ale to sie okaże he he.