Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prinzess Zig Zag - Maszyna do szycia ciężko chodzi

son91 13 Gru 2012 23:32 1968 3
  • #1 13 Gru 2012 23:32
    son91
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z moją maszyną do szycia. Mianowicie podczas przenoszenia jej w takiej plastikowej obudowie pękł mi uchwyt od obudowy i maszyna spadła na ziemię. Wizualnie nic się nie popsuło ale po podłączeniu maszyny do szycia praktycznie nie działa. Jak to opisać... Mogę przesuwać kołem zamachowym tylko do pewnego momentu, później jest jakaś blokada. Nie ma nici przy bębnie, sprawdzałem, rozbierałem, wydaje mi się że problem leży gdzieś tam gdzie się zmienia szerokość szwu i pozycję igły(zaznaczyłem na zdjęciach) bo można zmienić ich ustawienia tylko przy jednym określonym sposobie(w sensie żeby zmienić manetkę(1-2-3) z pozycji 1 na 3 to tą dźwignię która steruje pozycją igły(od 0 do 5) trzeba ustawić praktycznie na pozycji 5... Ma ktoś jakieś pomysły co się mogło uszkodzić? Maszyna praktycznie nie ma plastikowych elementów(oprócz tej jednej zębatki obok wału)..?
    Prinzess Zig Zag - Maszyna do szycia ciężko chodzi Prinzess Zig Zag - Maszyna do szycia ciężko chodzi Prinzess Zig Zag - Maszyna do szycia ciężko chodzi Prinzess Zig Zag - Maszyna do szycia ciężko chodzi Prinzess Zig Zag - Maszyna do szycia ciężko chodzi Prinzess Zig Zag - Maszyna do szycia ciężko chodzi

0 3
  • #2 13 Gru 2012 23:57
    Cowboy zagrabie
    Poziom 26  

Spróbuj zdemontować igłę, czy wtedy będzie się dało wykonać pełny obieg.

0
  • #3 14 Gru 2012 00:12
    son91
    Poziom 9  

Zdemontowałem,z tego co obserwowałem, bęben nie jest problemem. Tam wszystko zdaje się równo chodzić... Ogólnie jeżeli zrobię ,,na siłę" obrót, to da się, jednakże bardzo ciężko chodzi a jak podłączę do silniczka to silnik nie wyrabia bo za duży opór jest gdzieś...

0
  • #4 17 Gru 2012 21:09
    son91
    Poziom 9  

Odświeżam, ma ktoś jakieś pomysły?

1