Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakładanie kamer - podgląd w internecie

14 Gru 2012 10:19 1761 4
  • Poziom 10  
    Witam, mam sobie taki plac cos tam sobie na nim jest i postanowiłem teren ten okamerować ;d. Przyjechał gosciu, wybralismy razem sprzęt potrzebny itp itd no i on to podłącza. Dodatkowo robie sobie taką opcje, że poza rejestratorem który tam będzie zamontowany, będę miał możliwosć podglądu tych kamer w internecie. Koles to wrzuca (chyba) na jakis serwer, podaje mi ip ( np 11.111.11.11) podaje mi login i hasło - admin/admin. I teraz moje pytanie, czy po zmianie tych haseł logowanie (admin/admin) ktos poza mną będzie miał dostęp to tych kamer? Co zrobić aby własnie ograniczyć dostęp osób trzecich w tym montera?
  • Poziom 16  
    Stworzyć nowe konto administratora z inną nazwą i hasłem, oraz usunąć konto fabryczne.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    dste5 napisał:
    Stworzyć nowe konto administratora z inną nazwą i hasłem, oraz usunąć konto fabryczne.

To co kolega powiedział - koniecznie. Nawet nie wiesz ile w necie jest niezabezpieczonych kamer. Bez problemu możesz oglądać czyjesz posesje, mieszkania, firmy, a w Polsce nawet monitoring miejski, pewnego miasta na B.
    Wszystko na defoultowych hasłach i loginach. A wystarczy proste zapytanie do Googla żeby to wszystko znaleźć.

Niektóre kamery mają też coś takiego jak "white list" - gdzie możesz wpisać adresy IP z których dozwolone jest połączenie, inne będą odrzucane. Ale z tym trzeba uważać, bo jak masz zmienny IP to sobie możesz zablokować kamerę.
  • Poziom 10  
    Tzn to jest kilka kamer podłączonych do rejestratora a ten rejestrator jest podłączony do routera a router do komputera i na komputerze jest program i to w tym programie musze sobie zmienić hasła/usunąć konta itp?
  • Poziom 21  
    Poprzez program w komputerze wejdź do ustawień rejestratora i tam zmień nazwę użytkownika(administratora) i hasło.