Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon ip4850 - PGBK nie działa tylko przy zdjęciach

wr22 14 Dec 2012 12:11 2964 6
 • #1
  wr22
  Level 9  
  Witam! Już się naczytałem tematów więc w ostateczności zakładam swój. Drukarki używam praktycznie do nadruku etykiet na cd. We wspomnianej drukarce miałem najpierw startowe oryginalne tusze, wymieniłem na activejety i teraz wymieniłem wszystkie po raz drugi. Wymieniłem ponieważ na nadrukach brakowało czerni. Pozostałe kolory były ok. Zamiana tylko PGBK nie pomogła więc wymieniłem pozostałe i bez zmian. Na wydrukach brakuje czerni, np. czarna koszulka - są tylko jaśniejsze odcienie natomiast brakuje głębokiej czerni. W przypadku zdjęć czarno-białych również drukuje szarości natomiast tam gdzie powinno być czarno wydruk pozostaje biały, jakby niezadrukowany albo jest wydrukowany niebieskim kolorem. Tak samo jest przy nadrukach na cd jak i na papierze. Wydruk tekstu super i wydruk kalibracyjny również bez zastrzeżeń. Dysze pomoczyłem w ciepłej wodzie. Z cienkich tuszy poszła farba, z PGBK opornie, ale po wysuszeniu i załadowaniu tusz przesiąkł. Sterowniki również instalowałem na nowo. To chyba tyle.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  wr22
  Level 9  
  Wcześniejsze zamienniki były bez czipów i przełożyłem je z canonowskich. Te, które kupiłem teraz, mimo że ten sam producent, miały już swoje czipy. Skoro tak ma być jak piszesz spojrzę na problem pod tym kątem, może rzeczywiście coś z nim nie tak, chociaż jak przepłukałem wodą to właśnie "chudy" czarny najbardziej puścił farbę. Próbowałem przed chwilą z przełożeniem czipa w PBGK i dioda zaczęła mrugać więc przełożyłem z powrotem.

  W którymś temacie przeczytałem żeby powyjmować tusze, wyłączyć z pradu itp itd i włączyć z powtotem. O dziwo po tym zabiegu wydruk był zadowalający, ale teraz cały czas mruga zielona dioda, nie mam podglądu poziomu tuszy i ogólnie za każdym razem przy wydruku wyskakuje błąd więc coś jeszcze namieszane ze sterownikiem po ponownym zainstalowaniu.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  leeart

  Level 34  
  Czy mruganie 5 razy na pomarańczowo to błąd głowicy? - proszę o przypomnienie.
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  leeart

  Level 34  
  Dzięki. Nie miałem serwisówki, a potrzebowałem szybko sprawdzić. Pozdrawiam.